پرونده دوم یک زندانی دوتابعیتی در ایران؛ نازنین زاغری به یک سال زندان محکوم شد

24/07/1400 05:09:00 ب.ظ

وکیل نازنین زاغری از ابلاغ حکم «یک سال حبس تعزیری و یک سال ممنوعیت خروج از کشور» در پرونده دوم این زندانی دوتابعیتی خبر داد.

زاغری, نازنین_زاغری

🔺 پرونده دوم یک زندان ی دوتابعیتی در ایران؛ نازنین زاغری به یک سال زندان محکوم شد ▪ وکیل نازنین_ زاغری از ابلاغ حکم «یک سال حبس تعزیری و یک سال ممنوعیت خروج از کشور» در پرونده دوم این زندان ی دوتابعیتی خبر داد. ⬇ بیشتر بخوانید:

وکیل نازنین زاغری از ابلاغ حکم «یک سال حبس تعزیری و یک سال ممنوعیت خروج از کشور» در پرونده دوم این زندان ی دوتابعیتی خبر داد.

بر اساس این گزارش، با اعتراض به رأی صادره، پرونده به شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر رفت، اما این شعبه بدون رسیدگی مجدد، رای دادگاه پیشین را «عینا» تأیید کرد.نازنین زاغری- راتکلیف برای «شرکت در تجمع مقابل سفارت ایران در لندن در سال ۱۳۸۸» و همچنین «مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی فارسی» به «فعالیت تبلیغی علیه نظام» جمهوری اسلامی متهم شده است.

نازنین زاغری سال ۹۵ به ایران رفت، اما در هنگام بازگشت به بریتانیا بازداشت و به اتهام جاسوسی به پنج سال زندان محکوم شد. او اتهاماتش را به طور کامل رد کرده است.این زندانی دوتابعیتی اواخر سال گذشته و پس از پنج سال از زندان آزاد شد، اما دادگاه انقلاب پرونده‌ای جدید برای او باز کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتراف لیدر اغتشاشات همدان/ تحت‌تأثیر پیام‌های علی کریمی قرار گرفتم + فیلم- اخبار همدان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

این مادرمرده هرساله بین لندن مقدس و تهران، مثل اکثر ایرانیای پناهنده «ییلاق.قشلاق» میکرد که از بدشانسیش به بی پولی ج.ا خورد و بگروگان گرفته شد و تا انگلیس پول ملت ایران رو به آخوندا نده ولش نمیکنن چون جان انسان برای «مسلمون و چپولیست» هیچ ارزشی نداره دلار خون رگ اسلام و چپولیسمه قضیه نازنین_زاغری داره مثل قضیه ژان والژان میشه. فکر کنم یه بیست سی سالی این بنده خدا را هر سال به اتهام‌های واهی زندانی کنند.

محکومیت ولی‌الله سیف به ۱۰ سال و احمد عراقچی به ۸ سال حبسکدوم حبس؟ حبس زندان مال ماست چه عراقچی های بی شرفی

ائتلاف عربی یک پهپاد حوثی‌ها را منهدم کردائتلاف عربی از انهدام یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده متعلق به حوثی‌ها خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

تمام زندگی‌ام به حسرت گذشت؛ گفت‌وگو با عرفان، یک مرد ترنس

یک مقام وزارت بهداشت: تعداد مبتلایان به سل، دو برابر شده است

بازداشت دو خبرنگار ایرانی پس از انتشار خبر تجاوز یک ‌عضو سپاه به چندین کودکپس از انتشار خبر تجاوز و اذیت و آزار جنسی چندین کودک 7 تا 11 ساله توسط یک معلم عضو سپاه‌ پاسداران، دو خبرنگار در شهر «کلیبر» استان آذربایجان شرقی بازداشت

پلیس امنیت تهران به ویدیوی بازداشت خشن یک زن واکنش نشان داد

وب‌سایت امتداد روز شنبه ۲۴ مهر به نقل از حجت کرمانی، وکیل خانم زاغری نوشت او در این پرونده با اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» مواجه است و این حکم از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب صادر شده است.استان‌وایر - سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی می‌گوید ولی الله سیف، رئیس اسبق بانک مرکزی و متهم ردیف اول پرونده اخلال ارزی سال ۱۳۹۶، به ۱۰ سال حبس و احمد عراقچی، معاون ارزی اسبق بانک مرکزی نیز به ۸ سال حبس محکوم شده است.ائتلاف عربی از انهدام یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده متعلق به حوثی‌ها خبر داد.«نمی‌دانم از کجا باید شروع کنم.

بر اساس این گزارش، با اعتراض به رأی صادره، پرونده به شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر رفت، اما این شعبه بدون رسیدگی مجدد، رای دادگاه پیشین را «عینا» تأیید کرد. نازنین زاغری- راتکلیف برای «شرکت در تجمع مقابل سفارت ایران در لندن در سال ۱۳۸۸» و همچنین «مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی فارسی» به «فعالیت تبلیغی علیه نظام» جمهوری اسلامی متهم شده است. همچنین در این پرونده سالار آقاخانی به ۱۳سال حبس، سیدرسول سجاد (مدیر وقت بین‌الملل معاونت ارزی بانک مرکزی) به ۷سال و ۷ماه و میثم خدایی (کارمند نهاد ریاست جمهوری وقت) به ۵ سال حبس محکوم شده‌اند. نازنین زاغری سال ۹۵ به ایران رفت، اما در هنگام بازگشت به بریتانیا بازداشت و به اتهام جاسوسی به پنج سال زندان محکوم شد.2021 يمن/محمد السامعی/خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، ائتلاف عربی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «نیروهای ما طی 24 ساعت گذشته یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده متعلق به شبه‌نظامیان حوثی را که در حال پرواز از یمن به سوی جازان در جنوب عربستان سعودی بود، سرنگون کردند». او اتهاماتش را به طور کامل رد کرده است. آقایان سجاد و خدایی علاوه بر حبس به پرداخت جزای نقدی و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده است. این زندانی دوتابعیتی اواخر سال گذشته و پس از پنج سال از زندان آزاد شد، اما دادگاه انقلاب پرونده‌ای جدید برای او باز کرد. کم‌کم متوجه می‌شدم که به دخترها گرایش عاطفی و جنسی دارم.

همسر نازنین زاغری، قبلا گفته است که مقامات ایران این تبعه بریتانیا را برای چانه زدن و حل و فصل بدهی چندین ساله خود از بریتانیا، در زندان نگاه داشته‌اند. براساس این گزارش، این پرونده در مجموع ۱۰ متهم داشته که در میان آن‌ها برخی دیگر از مدیران بانک مرکزی نیز وجود دارند که به حبس محکوم شده‌‌اند، ضمن اینکه برخی از این متهمین، پرونده‌های دیگری هم دارند که در حال رسیدگی در مراجع قضایی است. تاکنون حوثی‌ها در این مورد اظهارنظری نکرده‌اند. پیشتر، کارزار آزادی نازنین زاغری- راتکلیف در آستانه فرا رسیدن دو هزارمین روز بازداشت او در خواستار آن شد که ۱۰ مقام ایرانی، که عمدتا نقش مستقیمی در گروگان‌گیری‌های بعد از انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ داشته‌اند، فورا تحریم شوند. کارزار آزادی نازنین زاغری در آستانه «دو هزارمین روز بازداشت» او خواستار تحریم فوری ده مقام ایرانی شد رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران اول مهر با اشاره به این که بیش از دو هزار روز است دولت ایران نازنین زاغری راتکلیف را از خانواده‌اش جدا نگه داشته است، نوشت: «امروز او در کنار نمازی‌ها و دیگران این فاصله غیرقابل تصور را طی می‌کند.» راب مالی: ایران نازنین زاغری را برای دو هزار روز از خانواده‌اش جدا کرده است هم‌زمان با پیام آقای مالی، لیز تراس وزیر خارجه بریتانیا نیز در توییتی نوشت دو هزارمین روزی است که نازنین زاغری-راتکلیف، شهروند ایرانی بریتانیایی محبوس در ایران، «بی‌رحمانه» از خانواده‌اش جدا شده است. ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی نیز از مارس 2015 تاکنون از دولت مشروع یمن حمایت می‌کند. خانم تراس در این پیام که یک روز پس از دیدار و گفت‌وگو با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در نیویورک منتشر کرد، نوشت نازنین زاغری «تجربه هولناکی» را در ایران سپری می‌کند و دولت بریتانیا «به طور خستگی ناپذیر» برای بازگرداندن او به خانواده‌اش کار می‌کند. زمانی که مجبور بود به مدرسه دخترانه برود و درس بخواند.

لیز تراس پنجمین وزیر خارجه بریتانیا است که با پرونده بازداشت نازنین زاغری-راتکلیف توسط جمهوری اسلامی ایران دست و پنجه نرم می‌کند. چهار وزیر خارجه قبلی بریتانیا اگرچه قول داده بودند با تمام توان برای آزادی خانم زاغری-راتکلیف تلاش کنند، ولی هیچکدام از آنان مایل به توصیف بازداشت، محکومیت، و حبس وی به عنوان «گروگانگیری دولتی»، آن گونه که همسر نازنین زاغری-راتکلیف می‌گوید، نشده‌اند. وزیر خارجه بریتانیا پس از دیدار با امیر‌عبداللهیان: جدایی نازنین زاغری از خانواده‌اش «بی‌رحمانه» است وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط حکومت جمهوری اسلامی را با هدف اخاذی و امتیازگیری از کشورهای دیگر محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی قید و شرط آنها شده است. مطالب مرتبط .