پرواز دو بمب‌افکن‌ بی-۵۲ آمریکایی بر فراز خلیج فارس | DW | 10.06.2022

20/03/1401 08:47:00 ق.ظ

سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد که دو هواپیمای بمب‌افکن - بی‌۵۲ بر فراز خلیج فارس پرواز کرده‌اند. سنتکام گفته است جنگنده‌های اف ۱۶ اسرائیلی این بمب‌افکن‌ها را در حال بازگشت اسکورت کردند.

سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد که دو هواپیمای بمب‌افکن - بی‌۵۲ بر فراز خلیج فارس پرواز کرده‌اند. سنتکام گفته است جنگنده‌های اف ۱۶ اسرائیلی این بمب‌افکن‌ها را در حال بازگشت اسکورت کردند. تاریخ پرواز این بمب‌افکن‌ها روز چهارشنبه ۱۸ خرداد (۸ ژوئن) اعلام شده است. به گفته سنتکام"این بمب افکن‌ها در راه بازگشت توسط جنگنده های اف-۱۶ اسرائیل اسکورت شدند".

پرواز بمب‌افکن‌های استراتژیک آمریکا پیش از این نیز بارها با متشنج شدن اوضاع در خاورمیانه بر فراز خلیج فارس و در نزدیکی مرزهای ایران انجام گرفته است.

پرواز این جنگنده‌ها بر فراز خلیج فارس این بار همان روزی اتفاق افتاده است که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی طرف برجام و آمریکا را تصویب کرد که مطابق آن جمهوری اسلامی به پاسخگویی هر چه سریع‌تر به پرسش‌های آژانس در مورد ذرات اورانیوم کشف‌شده در سه مکان اعلام نشده فراخوانده شد.

از ۳۵ عضو شورای حکام ۳۰ کشور به این قطعنامه رای موافق دادند و مخالفان فقط چین و روسیه بودند. به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید یک روز بعد از صدور قطعنامه شورای حکام آژانس، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در یک نشست خبری اعلام کرد که مسئولان جمهوری اسلامی به آژانس گفته‌اند می‌خواهند فعالیت ۲۷ دوربین نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران را قطع کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>