پرواز ۷۵۲؛ دادگاه انتاریو ۱۰۷ میلیون دلار غرامت تعیین کرد | DW | 04.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاه عالی انتاریو در آستانه دومین سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی، ایران را به پرداخت ۱۰۷ میلیون دلار به خانواده‌های شش تن از قربانیان محکوم کرد. ایران هنوز واکنشی به این حکم نشان نداده است.

دادگاه عالی انتاریو در کانادا روز دوشنبه ۱۳ دی با صدور حکمی شلیک موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینی بر فراز تهران را اقدامی"تعمدی" و"تروریستی" دانست و ایران را به پرداخت دستکم ۱۰۷ میلیون دلار غرامت به خانواده‌های شش تن از قربانیان محکوم کرد.

شاکیان پرونده، رهبر جمهوری اسلامی و فرماندهان سپاه، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده کل ارتش را آمر و عامل این فاجعه می‌دانند.ادوارد بلوبابا، قاضی دادگاه عالی انتاریو، نتیجه گرفته که طبق شواهد و ادله شاکیان و کارشناسان، شلیک موشک به پرواز ۷۵۲ تهران - کی‌یف عمدی بوده است. طبق استدلال دادگاه، زمانی که موشک‌ها شلیک شدند درگیری مسلحانه در منطقه وجود نداشته است. بر همین اساس، قاضی شلیک موشک سپاه به هواپیمای مسافربری اوکراینی را اقدامی تروریستی دانسته است.

خبرگزاری"سی‌بی‌سی" کانادا به نقل از وکلای مدافع خانواده‌های قربانیان نوشته است دادگاه انتاریو در پی توقیف دارایی‌های ایران در کانادا و خارج از این کشور است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

زرشک

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دادگاه انتاریو ایران را به پرداخت غرامت به خانواده ۶ قربانی هواپیمای اوکراینی محکوم کرداو گفت که ایران در کشورهای دیگر نفتکش دارد و تیم او به دنبال آن است که هر آنچه را که می‌تواند برای پرداخت بدهی خانواده‌ها به دست آورد. سگ خورد دروغگو رو 🤣🤣🤣 به خلیج فارس هم گفت خلیج! کس ننه‌ی دولت کانادا با شما کیرمونم نمی‌تونین بخورین
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

محکومیت ایران به پرداخت ۱۰۷ میلیون دلار غرامت به خانواده شش تن از قربانیان هواپیمای اوکراینیرئیس دادگاه اونتاریو در حکم خود گفته که بر اساس شواهد و ادله‌ای که توسط شاکیان و کارشناسان ارائه شده است، سرنگونی هواپیما توسط موشک‌های سپاه «عامدانه» بوده است. هواپیمای مسافربری آسان ترین وبیدفاع ترین هدف برای پدافند ست چندسال پیش هم دردریای سیاه یک هواپیمای مسافربری دیگر اوکراین با موشک یک رزمایش که در نزدیکی آنجا بود زده شد.اما عمد یا غیر عمد بودن آن نباید ما را به خریت تاریخی ایرانی برگرداند که کل جهاز نظامی و دفاعی خود را تخریب کنیم
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

کانادا ایران را به دلیل سرنگونی هواپیمای اوکراینی به پرداخت 107 میلیون دلار غرامت محکوم کرددادگاه عالی آنتاریوی کانادا ایران را به دلیل سرنگونی هواپیمای اوکراینی به پرداخت 107 میلیون دلار غرامت به شش خانواده قربانیان این پرواز محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی تا اون باشه دست به ماشه نشه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شناسایی 159 مورد ابتلا به سویه اومیکرون در ایرانشناسایی 159 مورد ابتلا به سویه اومیکرون در ایران محمد هاشمی، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران با انتشار مطلبی در توئیتر اعلام کرد که تاکنون 159 مورد قطعی ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بکتاش آبتین، عضو کانون نویسندگان ایران به کمای مصنوعی رفت | DW | 02.01.2022بکتاش آبتین، زندانی سیاسی و دبیر پیشین کانون نویسندگان ایران به کمای مصنوعی فرو رفت. کانون نویسندگان وضعیت وخیم بیماری این شاعر و فیلمساز را نتیجه مستقیم عملکرد حاکمیت جمهوری اسلامی و زندان‌بانان آبتین می‌داند. اروپای لاشخور هنوز دنبال برجامه؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نخست‌وزیر یمن: ایران سلاح‌های پیشرفته به شبه‌نظامیان حوثی‌ می‌دهدمعین عبدالملک، نخست‌وزیر یمن، با اشاره به اینکه ایران سلاح‌های پیشرفته در اختیار شبه‌نظامیان حوثی قرار داده است، می‌گوید این سلاح‌ها «تهدید جدی» علیه کشورهای همسایه یمن و...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »