پرواز آزمایشی بمب‌افکن‌ «بی-۲۱ ریدر»؛ از نسل جدید هواپیماهای رادارگریز آمریکا چه می‌دانیم؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

بمب‌افکن «بی-۲۱ ریدر» (B-21 Raider) که با هدف راه‌اندازی ناوگان جدید بمب‌افکن‌های رادارگریز نیروی هوایی ایالات متحده با توانایی حمل دوربرد سلاح هسته‌ای توسط شرکت نورثروپ گرامن (Northrop Grumman) طراحی شده، روز جمعه گذشته نخستین پرواز خود را انجام داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اما از این پرواز آزمایشی و نیز ویژگی‌ها و قیمت این بمب‌افکن چه می‌دانیم؟ ۱-پرواز آزمایشی بمب‌افکن «بی-۲۱ ریدر» که نخستین بار در سمپوزیوم کالیفرنیا در سال ۲۰۲۲ رونمایی شد، اولین پرواز آزمایشی خود را ساعت ۰۶:۵۱روز جمعه در پام‌دیلِ کالیفرنیا آغاز کرد. آن استفانک، سخنگوی نیروی هوایی آمریکا در خصوص این پرواز آزمایشی گفت: «اهداف اصلی این پرواز بررسی قابلیت‌های تهاجمی، پرواز دوربرد و طولانی مدت و قدرت نفوذ این هواپیما بود.

۳-قیمت تمام شده و هزینه پرواز بمب‌افکن «بی-۲۱ ریدر» که نخستین سری از بمب‌افکن‌هایی خواهد بود که طی بیش از سه دهه گذشته وارد ناوگان نیروی هوایی آمریکا می‌شود، از مواد بادوام‌تر و ویژه‌تری نسبت به سری‌های بی-۱ و بی-۲ ساخته شده تا هم تعمیر و نگهداری کمتری نیاز داشته باشد و هم هزینه‌های عملیات و زمان خرابی کاهش یابد. قیمت هر فروند از این هواپیما در سال ۲۰۱۰ حدود ۵۵۰ میلیون دلار برآورد شده بود که با تعدیل آن بر پایه نرخ تورم ۱۳ سال گذشته چیزی نزدیک به ۷۵۰ میلیون دلار می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رونمایی نیروی هوایی آمریکا از بمب‌افکن استراتژیک جدید + ویدیونیروی هوایی آمریکا برای نخستین بار دست به پرواز آزمایشی بمب‌افکن دوربرد رادارگریز جدیدش موسوم به B-۲۱ Raider زده و ویدیویی از پرواز آن در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دوبله یک سریال امریکایی جدید برای پخش از تلویزیونسریال جدید «زیبا بین» محصول کشور امریکا برای پخش از شبکه تماشا دوبله شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۲۰ دانشجوی آمریکایی بابت حمایت از فلسطین بازداشت شدندرسانه‌های آمریکا از بازداشت ۲۰ نفر از فعالان حامی فلسطین در یکی از دانشگاه‌های آمریکا خبردادند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

کاغذ دیواری ارزان از کجا بخرم؟امروزه نسل جدیدی از دیوارپوش‌ها روی کار آمده که با نام کاغذ دیواری شناخته می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

طرح جدید غرب، آمریکا و کشورهای عربی برای از بین بردن بافت جمعیتی غزهمنابع مصری و غربی اعلام کردند که در سایه مخالفت قاهره با کوچاندن ساکنان غزه به شبه جزیره سینا، کشورهای غربی و آمریکا و برخی کشورهای عربی طرح جدیدی را برای مرحله مابعد جنگ غزه در نظر دارند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سرمایه‌گذاری در بورس بدون سرمایه امکان‌پذیر شد‍ثبت‌نام در فارابیز، سامانه جدید کسب درآمد از بورس(بدون سرمایه) آغاز شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »