پرواز 'صلح' از اسرائیل به سوی امارات حرکت کرد - BBC News فارسی

10/06/1399 11:29:00 ق.ظ

پرواز 'صلح' از اسرائیل به سوی امارات حرکت کرد

براساس گزارش‌های رسیده اولین پرواز تجاری بین اسرائیل و امارات متحده عربی لحظاتی پیش از فرودگاه بن‌گورین در تل‌آویو به سوی ابوظبی حرکت کرده است. هفده روز پیش ( ۱۳ اوت)، رئیس جمهور آمریکا از توافق اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط خبر داد. امارات اولین کشور عرب در خلیج فارس است که روابط با اسرائیل را عادی می‌کند. این پرواز با هواپیمای شرکت ال‌آل با پرچم اسرائیل، از تل آویو به ابوظبی انجام ده است و رسانه‌های اسرائیل این پرواز را "تاریخی" خوانده‌اند. هفده روز پیش ( ۱۳ اوت)، رئیس جمهور آمریکا از توافق اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط خبر داد.

امارات اولین کشور عرب در خلیج فارس است که روابط با اسرائیل را عادی می‌کند.

منبع تصویر، توضیح تصویر، جارد کوشنر، مشاور ارشد کاخ سفید، (نفر وسط) نیز در بین مسافران این هواپیما است

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اولین پرواز تجاری اسرائیل به امارات با «سلام» به ابوظبی می‌رودیک هیأت آمریکایی-اسرائیلی روز دوشنبه با پروازی که «اولین پرواز تجاری مستقیم» بین اسرائیل و امارات توصیف شده، از تل آویو به ابوظبی می‌رود. گفته می‌شود عربستان سعودی نیز برای اولین بار اجازه عبور هواپیمای اسرائیلی را از روی خاک خود صادر کرده است.

انفجار در رستوران آمریکایی ِابوظبی همزمان با اولین پرواز اسراییل به اماراتانفجار در رستوران آمریکایی ِابوظبی | همزمان با پرواز اولین هواپیمای تجاری میان تل آویو و ابوظبی یک فروشگاه مواد غذایی آمریکایی در مسیر فرودگاه ابوظبی منفجر شد

امارات عربی متحده قانون تحریم اسرائیل را لغو کرددولت امارات هدف از لغو قانون تحریم اسرائیل را «افزایش همکاری تجاری و دیپلماتیک بین دو کشور» عنوان کرده است.

امارات تحریم اقتصادی اسرائیل را لغو کردامارات تحریم اقتصادی اسرائیل را لغو کرد رئیس امارات امروز، شنبه در گامی دیگر برای برداشتن عادی سازی روابط حکم لغو قانون تحریم اسرائیل را صادر کرد.

امارات تحریم‌ها علیه اسرائیل را لغو کردرئیس دولت امارات متحده عربی در چارچوب توافق‌نامه عادی سازی روابط ابوظبی-تل‌آویو٬ تحریم‌ها علیه اسرائیل را لغو کرد. - خبرگزاری آناتولی

امارات متحده عربی، قانون تحریم اسرائیل را لغو کردخلیفه بن زاید آل نهیان، رییس امارات متحده عربی، با صدور دستوری قانون تحریم اسرائیل را لغو و مجوز توافق‌های تجاری میان دو کشور را صادر کرد.