پرواز پهپادها در رزمایش‌های ایران شبیه پهپادهای بکار رفته در حمله به آرامکو

27/10/1399 04:44 ب.ظ

پرواز پهپادها در رزمایش‌های ایران شبیه پهپادهای بکار رفته در حمله به آرامکو العربية

این در حالی است که تنش میان نظام ایران و ایالات متحده در آخرین روزهای دولت دونالد ترامپ، روندی فزاینده به خود گرفته و ضرب‌آهنگ اجرای رزمایش‌های سپاه پاسداران ایران نیز بالا گرفته‌ است.تلویزیون دولتی ایران، کلیپ‌هایی از این رزمایش‌ها پخش کرد که نشان می‌داد پهپادها، اهداف دشمن فرضی را منهدم می‌کنند.

تلویزیون دولتی ایران، کلیپ‌هایی از این رزمایش‌ها پخش کرد که نشان می‌داد پهپادها، اهداف دشمن فرضی را منهدم می‌کنند. بارزترین این تمرین‌ها، استفاده از پهپادهای سه ضلعی دارای دو بالک در دو گوشه پهپاد بود. به گزارش آسوشیتد پرس؛ این نوع از پهپاد که «دلتا» نامیده می‌شود در حمله بقیق و خریص دو پالایشگاه متعلق به آرامکو در سپتامبر 2019، مورد استفاده قرار گرفت که تهران دست داشتن خود در آن را نفی کرد.

در آن زمان شبه‌نظامیان حوثی طرفدار ایران، مسئولیت این حمله را برعهده گرفتند. پهپاد دلتا در حمله ماه مه 2019 به خط لوله از شرق به غرب سعودی مورد استفاده قرار گرفت که این امر، احتمال دست‌داشتن تهران در این حملات را تقویت می‌کند.

به گزارش وب‌سایت سپاه نیوز در کمتر از دو هفته، سپاه 3 رزمایش انجام داد که آخرین آن در جمعه 15 ژانویه بود که در آن نسل جدیدی از موشک‌های بالستیک زمین به زمین پرتاب شد. به گفته سپاه پاسداران، موشک‌های جدید مجهز به کلاهک‌های جداگانه هستند که می‌توانند از هوا هدایت شوند. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اره دقیقا همونه .تا شما بیشتر بسوزی 🤣 این پهباد ها برای ارتشه اونی که مالیده در آرامکو پهباد سپاه بوده ! اصلا همونه حالا میخوای کیرشو بخوری درد داره، نه؟