پرزیدنت ترامپ از سنا می‌خواهد وتوی بودجه امور دفاعی را باطل نکند

11/10/1399 12:04 ق.ظ

🔺پرزیدنت ترامپ از سنا می‌خواهد وتوی بودجه امور دفاعی را باطل نکند ⚡️ پرزیدنت دونالد ترامپ از سنای ایالات متحده خواسته است که وتوی او در مورد طرح قانونی بودجه دفاعی را حفظ کند.

صدای آمریکا ـ پرزیدنت دونالد ترامپ از سنای ایالات متحده خواسته است که وتوی او در مورد طرح قانونی بودجه دفاعی را حفظ کند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده دوشنبه شب وتوی پرزیدنت ترامپ را لغو کرد و سنا هم ممکن است چهارشنبه چنین کند. این طرح قانونی پیشتر با ۸۴ رای موافق در برابر ۱۳ رای مخالف تصویب شده بود. برای ابطال وتوی رئیس جمهوری رای دو سوم قانون‌گذاران لازم است. سناتور میچ مکانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنا، نیز بر این باور است که وتوی رئیس جمهوری باطل خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا می گوید این طرح قانونی به سود چین است، اختیارات او برای بازگرداندن نیروهای آمریکا را محدود می‌کند، و امکان تغییر نام پایگاه‌های نظامی را فراهم می‌کند. پرزیدنت ترامپ همچنین خواهان لغو مصونیت حقوقی شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در تعدیل محتوای تولیدی کاربران است. headtopics.com

دموکرات‌ها روز سه شنبه در اقدامی جداگانه در واکنش به خواست پرزیدنت ترامپ، ارسال چک‌های ۲ هزار دلاری امداد همه‌گیری ویروس کرونا را تصویب کردند. با این حال سناتور مکانل مانع از رای‌گیری فوری بر سر پرداخت‌های ۲ هزار دلاری شده است. او گفت که موضوع این پرداخت‌ها این هفته به همراه موضوع درخواست پرزیدنت ترامپ برای محدود کردن توان شرکت‌های فناوری در تعدیل محتوا در رسانه‌های اجتماعی و تخلفات ادعایی انتخاباتی، مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

أمريكا الارهابية

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

بیانیه پرزیدنت ترامپ درباره هرگونه تجمع احتمالی: از همه می‌خواهم از خشونت و خرابکاری پرهیز کنندبیانیه پرزیدنت ترامپ درباره هرگونه تجمع احتمالی: از همه می‌خواهم از خشونت و خرابکاری پرهیز کنند پرزیدنت ترامپ گفت: با توجه به گزارش‌های مربوط به تظاهرات بیشتر، من تاکید می‌کنم که نباید هیچ‌گونه خشونت، قانون‌شکنی، یا خرابکاری به هر شکلی انجام شود مجبورش کردنند که این حرفهارا بزند از عمرش چیزی نمونده چه عجب ترامپ را از بایکوت خبری درآوردید خيلى دير—خيلى كم!

مایک پمپئو از طرح صلح پرزیدنت ترامپ برای افغانستان تقدیر کرد🔺مایک پمپئو از طرح صلح پرزیدنت ترامپ برای افغانستان تقدیر کرد ⚡️مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به طرح دولت پرزیدنت ترامپ برای ارتقاء صلح در افغانستان گفت که سربازان آمریکایی در یک سال گذشته متحمل هیچ تلفاتی در آن کشور جنگ‌زده نشده‌اند.

آیا پرزیدنت ترامپ می‌تواند پیش از ترک ریاست جمهوری، خود را عفو کند؟آیا پرزیدنت ترامپ می‌تواند پیش از ترک ریاست جمهوری خود را عفو کند؟ در متن قانون اساسی ایالات متحده در مورد اختیارات عفو آمده است که رئیس جمهوری از قدرت تخفیف مجازات و یا عفو در مورد اتهام‌ها علیه ایالات متحده مگر آن که در مورد استیضاح باشد برخوردار است به کیرش هم نیست

استیضاح ترامپ در سنا؛ پخش ویدئو‌های منتشر نشده از روز حمله به کنگرهروز چهارشنبه ۲۲ بهمن (۱۰ فوریه) جلسه دوم استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا در حالی در سنای این کشور برگزار شد که نمایندگان دموکرات تلاش کردند با پخش تصاویری از ناآرامی‌های ۶ ژانویه سناتورهای جمهوری‌خواه را به رای موافق به استیضاح مجاب کنند. گوگوش سالها قبل گفته بود میزنی خوب میزنی بزن بزن

مجلس سنا ترامپ را از اتهام 'دعوت به آشوب' تبرئه کرد | DW | 14.02.2021همان‌گونه که انتظار می‌رفت، حزب دموکرات برای استیضاح دوم دونالد ترامپ موفق به کسب دو‌سوم آرای مجلس سنا نشد. به این ترتیب، تلاش برای مانع شدن از حضور سیاسی مجدد دونالد ترامپ به علت مخالفت جمهوریخواهان ناکام ماند. خانم پلوسی بقدری کینه داشت که نتوانست خود را کنترل کند و میخواست بهر ترتیبی پیروز شود ولی کارت خوب نداشت و فکر میکرد با همان چیزی که در دست دارد حریف را می برد من به او گفتم بهتر است بگویی من نیستم و خودت را خلاص کنی ولی او میگفت میخواهد شانسش را امتحان کرد او باخت ؟؟ کل دوران بایدن یعنی شکست بقول ضرب المثل قدیمی سالی که نکوست از بهارش پیداست و بار کج( بار کج دموکرات ها) به منزل نمی رسد و در نهایت هرکس ( دمکرات ها) خربزه می خورد پای لرزش هم می نشیند ( آبروی نداشته سیاسی خود را با این بازی های بچه‌گانه بر باد دادند) 'انتظار می رفت' فکر نکنم شما بر این باور بوده باشید اما گاهی هم اینگونه می شود