پرزیدنت ترامپ: طالبان مرتکب اشتباه بسیار بزرگی شده‌اند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پرزیدنت ترامپ: طالبان مرتکب اشتباه بسیار بزرگی شده‌اند دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد وضعیت افغانستان گفت که طالبان با انجام حمله اخیر و قتل ۱۲ تن، از جمله یک سرباز آمریکایی و یک سرباز ناتو، مرتکب اشتباه بسیار بزرگی شدند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد وضعیت افغانستان گفت که طالبان با انجام حمله اخیر و قتل ۱۲ تن، از جمله یک سرباز آمریکایی و یک سرباز ناتو، مرتکب اشتباه بسیار بزرگی شدند.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۱۸ شهریور ماه و پیش از ترک کاخ سفید برای حضور در یک گردهمایی در ایالت کارولینای شمالی به خبرنگاران گفت که قرار بود با طالبان در کمپ دیوید مذاکره شود؛ ولیرئیس جمهوری آمریکا گفت که تصمیم داشت با طالبان دیدار کند؛ ولی نمی‌خواست این دیدار در کاخ سفید انجام شود. وی افزود که در گذشته دیدارهای زیادی با دشمنان، حتی در کمپ دیوید، روی داده و آنجا برای ملاقات، جای خوبی است.

پرزیدنت ترامپ گفت که دیدار کمپ دیوید را به خاطر اقدام طالبان لغو کرده است؛ چرا که طالبان در تلاش برای بزرگ جلوه دادن میزان اهمیت‌شان در یک حمله دوازده تن، از جمله یک سرباز آمریکایی، را کشتند. رئیس جمهوری آمریکا گفت: «تصمیم به گفت‌وگو با آن‌ها را خودم گرفتم و خودم هم تصمیم گرفتم آن را لغو کنم.»/**/ /**/ /**/

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معترضان هنگ کنگ از پرزیدنت ترامپ خواستند تا شهرشان را «آزاد کند»🔺معترضان هنگ کنگ از پرزیدنت ترامپ خواستند تا شهرشان را «آزاد کند» ⚡️هزاران تظاهرکننده در هنگ کنگ روز یکشنبه به سمت کنسولگری ایالات متحده آمریکا راهپیمایی کردند و از رئیس جمهور آمریکا خواستند که «هنگ کنگ را آزاد کند.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سومین جمهوریخواه برای رقابت درون حزبی با پرزیدنت ترامپ، اعلام نامزدی کرد🔺سومین جمهوریخواه برای رقابت درون حزبی با پرزیدنت ترامپ، اعلام نامزدی کرد ⚡️فرماندار سابق کارولینای جنوبی اعلام کرد برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان جهت تعیین نامزد نهایی حزب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ داوطلب می‌شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بستری شدن امیر کویت در بیمارستانی در آمریکا؛ پرزیدنت ترامپ برای امیر کویت آرزوی سلامتی کرد🔺بستری شدن امیر کویت در بیمارستانی در آمریکا؛ پرزیدنت ترامپ برای امیر کویت آرزوی سلامتی کرد ⚡️امیر ۹۰ ساله کویت که دیدار روز پنجشنبه با رئیس جمهور ایالات متحده را لغو کرده بود، در بیمارستانی در آمریکا بستری شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش طالبان و دولت افغانستان به دستور ترامپ در لغو گفتگوهای صلحدولت افغانستان ضمن قدردانی از «تلاش‌های صادقانۀ متحدان» برای رسیدن به صلح در افغانستان اعلام کرد: «صلح واقعی زمانی ممکن می‌شود که طالبان کشتن افغان‌ها را متوقف و با آتش‌بس موافقت کند و بطور مستقیم با دولت افغانستان وارد گفتگو شود.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ گفتگوهای صلح با طالبان را لغو کرددونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید دیدار با رهبران طالبان و رئیس جمهوری افغانستان در کمپ دیوید را لغو و گفتگوهای صلح میان آمریکا و طالبان را متوقف کرده است. این در حالی است که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای گفتگو با طالبان، روز دوشنبه اعلام کرده بود که توافق با طالبان در اصول نهایی شده و تنها به تایید دونالد ترامپ نیاز دارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ مذاکرات صلح و نشست با سران طالبان را لغو کرددونالد_ترامپ، رییس ‌جمهوری آمریکا، عصر شنبه اعلام کرد که پس از حمله اخیر طالبان در کابل که منجر به کشته شدن یک سرباز آمریکایی و ۱۱ شهروند بی‌گناه شد، مذاکرات صلح و همچنین نشست خود با سران طالبان در کمپ دیوید را لغو کرده‌ است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »