پرزیدنت ترامپ از باز شدن حریم هوایی عربستان سعودی به روی پروازهای اسرائیل و امارات استقبال کرد

17/06/1399 08:20:00 ب.ظ

🔺پرزیدنت ترامپ از باز شدن حریم هوایی عربستان سعودی به روی پروازهای اسرائیل و امارات استقبال کرد ⚡️معاون سخنگوی کاخ سفید، از گفت‌و‌گوی تلفنی پرزیدنت ترامپ با پادشاه عربستان در مورد مسائل مختلف، از جمله توافق صلح تاریخی میان اسرائیل و امارات خبر داد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. جاد دیر، معاون سخنگوی کاخ سفید، از گفت‌و‌گوی تلفنی پرزیدنت ترامپ با پادشاه عربستان سعودی در مورد...

جاد دیر، معاون سخنگوی کاخ سفید، از گفت‌و‌گوی تلفنی پرزیدنت ترامپ با پادشاه عربستان سعودی در مورد مسائل مختلف، از جمله توافق صلح تاریخی اخیر میان اسرائیل و امارات متحده عربی با ابتکار ایالات متحده، خبر داد.

معاون سخنگوی کاخ سفید شامگاه یکشنبه ۱۶ شهریور در پیامی در توئیتر اعلام کرد که پرزیدنت ترامپ در گفت‌وگویی تلفنی با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، ضمن تقدیر از ریاست عربستان سعودی بر گروه ۲۰، از باز کردن حریم هوایی آن کشور به روی پروازهای میان اسرائیل و امارات متحده عربی، که با پرواز تاریخی هفته گذشته از تل آویو به ابوظبی آغاز شد، استقبال کرد.

در این گفت‌وگو پرزیدنت ترامپ ضمن تأکید بر اهمیت توافق میان اسرائیل و امارات متحده عربی، موسوم به «توافق ابراهیم»، در مورد راه‌های تقویت امنیت و رفاه منطقه با پادشاه سعودی به تبادل نظر پرداخت. رئیس جمهوری آمریکا همچنین از پادشاه عربستان سعودی خواست که از طریق مذاکره با دیگر کشورهای منطقه خلیج فارس، اختلاف کنونی را حل و فصل کنند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ از اخراج مردم آمریکا از خانه‌های‌شان در طول همه‌گیری کرونا جلوگیری می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

اسماعیل هنیه: فلسطین با سه توطئه از سوی آمریکا و اسرائیل مواجه استرئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که فلسطین با سه توطئه مشترک از طرف اسرائيل و آمریکا روبه‌ روست. - خبرگزاری آناتولی

آموزش فقط یکی از کارکردهای مدرسه است؛ آموزش مجازی، جایگزین کاملی برای نهاد مدرسه نیسترئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت با قدردانی از وزارت آموزش و پرورش، معلمان، مدیران و سایر عواملی که زمینه بازگشایی مدارس را در آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ فراهم کرده اند، اظهارداشت: نهاد مدرسه دارای کارکردهای مختلفی است که آموزش تنها یکی از آنهاست و لذا آموزش مجازی، جایگزین کاملی برای نهاد مدرسه محسوب نمی شود.

حمایت کانون وکلای فرانسه از نسرین ستوده و وکلایی که جان‌شان در خطر است

کمالوندی: تولید اورانیوم غنی‌شده برابر با میزان پیش از برجام است | DW | 06.09.2020بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران نسبت به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی واکنش نشان داده است. او گفته است که فعالیت در تولید سانتریفوژهای پیشرفته گسترش یافته و میزان اورانیوم غنی‌شده افزایش یافته است.

وزیر خارجه آمریکا از آزادی روبرتو کُنیونِس روزنامه‌نگار کوبایی از زندان استقبال کردوزیر خارجه آمریکا از آزادی روبرتو کُنیونِس روزنامه‌نگار کوبایی از زندان استقبال کرد مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۱۶ شهریور با انتشار توئیتی از آزادی یک روزنامه‌نگار زندانی در کوبا استقبال کرد و حکم صادره علیه او را ناعادلانه خواند.