پرزیدنت ترامپ به همتای چینی‌اش ملاقات رو در رو بر سر بحران هنگ کنگ را پیشنهاد می‌دهد

24/05/1398 09:13:00 ب.ظ

پرزیدنت ترامپ به همتای چینی‌اش ملاقات رو در رو بر سر بحران هنگ_کنگ را پیشنهاد می‌دهد رئیس جمهوری آمریکا در شرایطی که نیروهای امنیتی چین در رزمایشی در مرز هنگ کنگ دیده شده اند، پیشنهاد کرد شخصا در دستیابی به یک توافق بین پکن با مخالفان نقش ایفا کند.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ می گوید توافق تجاری با چین می تواند تا حصول یک راهکار انسانی با تظاهرکنندگان دموکراسی خواه در هنگ کنگ به تعویق بیافتد. رئیس جمهوری آمریکا در شرایطی که نیروهای ا صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ می گوید توافق تجاری با چین می تواند تا حصول یک راهکار انسانی با...

صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ می گوید توافق تجاری با چین می تواند تا حصول یک راهکار انسانی با تظاهرکنندگان دموکراسی خواه در هنگ کنگ به تعویق بیافتد. رئیس جمهوری آمریکا در شرایطی که نیروهای امنیتی چین در رزمایشی در مرز هنگ کنگ دیده شده اند، پیشنهاد کرد شخصا در دستیابی به یک توافق بین پکن با مخالفان نقش ایفا کند.

ترامپ چهارشنبه شب در توئیتر به موضع قویتر دولتش در برابر پکن در مذاکرات جاری برای پایان دادن به جنگ تجاری دو کشور مباهات کرد و با اشاره به این که «هزاران شرکت» در حال ترک چین هستند و در آن کشور میلیون‌ها فرصت شغلی از بین رفته‌اند، گفت: «البته که چین خواهان رسیدن به یک توافق است. بگذاریم ابتدا به شکلی انسانی [به مسائل‌شان] با هنگ کنگ رسیدگی کنند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

درگیری پلیس با معترضان در هنگ‌کنگ؛ پرزیدنت ترامپ: امیدوارم کشته‌ای در پی نداشته باشددرگیری پلیس با معترضان در هنگ_کنگ ؛ پرزیدنت ترامپ: امیدوارم کشته‌ای در پی نداشته باشد پرزیدنت ترامپ گفت: «آن‌چه در هنگ‌کنگ در حال وقوع است، وضعیت بغرنج و دشواری است. خواهیم دید چطور خواهد شد؛ ولی من مطمئنم حل می‌شود.»

ترامپ: چین در حال انتقال نیرو به مرز هنگ کنگ است

دونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشنددونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشند چین: معترضان هنگ کنگ شبیه تروریستان هستند

به تعهد در برابر تعهد پایبندیم/ تامین امنیت خلیج فارس نیازی به نیروی خارجی نداردرئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره آماده برقراری روابط برادرانه و دوستانه با همه کشورهای اسلامی بویژه همسایگان است، گفت: هدف اقدامات قدرت‌های بزرگ بویژه آمریکا در این منطقه، چیزی جز ایجاد تفرقه و خالی کردن خزانه کشورهای اسلامی و منطقه نیست و کشورهای ساحلی خلیج فارس در کنار هم می‌توانند امنیت و ثبات منطقه را حفظ کنند.

برای اولین بار زنان سعودی در اداره صفوف حجاج در رمی جمرات به خدمت گرفته شدندبرای اولین بار زنان سعودی در اداره صفوف حجاج در رمی جمرات به خدمت گرفته شدند زنان عضو موسسه غیردولتی حجاج برای نخستن بار و در اقدامی بی‌سابقه به صورت میدانی در اداره صفوف حجاج در قالب تیمی زنانه که امسال تشکیل شد، مشارکت کردند.

یک جوان سوئدی به اتهام دست داشتن در انفجاری در دانمارک بازداشت شد♦️یک جوان سوئدی به اتهام دست داشتن در انفجاری در دانمارک بازداشت شد ⚡️پلیس دانمارک اعلام کرد که یک جوان سوئدی را به اتهام دست داشتن در انفجار هفته گذشته یک ساختمان متعلق به اداره مالیات این کشور بازداشت کرده است.