پرزیدنت ترامپ از احتمال توافق روسیه و عربستان برای پایان دادن به جنگ قیمت نفت خبر داد

02/04/2020 01:24:00 ب.ظ

🔺پرزیدنت ترامپ از احتمال توافق روسیه و عربستان برای پایان دادن به جنگ قیمت نفت خبر داد

صدای آمریکا

🔺پرزیدنت ترامپ از احتمال توافق روسیه و عربستان برای پایان دادن به جنگ قیمت نفت خبر داد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا گفت که مدیران نفتی آمریکا را به کاخ سفید دعوت کرده است تا در مورد راه های كمك به صنعت (نفت) که با كاهش شدید تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا و جنگ قیمت بین عربستان سعودی

پرزیدنت ترامپ: خواهان دشمنی با ایران نیستیم؛ کافیست تماس بگیرند تا مذاکره کنیمدونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه ۱۳فروردین در یک نشست خبری در کاخ سفید گفت که آمریکا خواستار دشمنی با ایران نیست اما آنها دشمنی می‌کنند و از این بابت هم پشیمان خواهند شد.

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به یکی از خبرنگاران که پرسید تحت چه شرایطی حاضر است تحریم‌ها علیه ایران را در شرایطی که با ویروس جدید کرونا درگیر هستند لغو کند گفت: ببینید ما باید با آنها مذاکره کنیم. من فکر می‌کنم می‌توانیم خیلی سریع با ایران بر سر یک توافق کار کنیم. تنها کاری که آنها باید بکنند این است که تماس بگیرند. آنها مردم مغروری هستند و رهبری آنها نیز مغرور است، مانند همه ما، مردم ما و ما هم مغرور هستیم. برای آنها سخت است که تلفن را بر دارند، برای آنها سخت است که یک ملاقات را ترتیب بدهند. اما می‌توانند مشکلات کشورشان را خیلی ساده حل کنند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کرملین شدیدا ردش کرد الهی سقط بشی عمو چماغو گذاشت بالای سرشون😊✌

ظریف به ترامپ: ایران آغازگر جنگ نیست اما به آغازگران درس‌هایی می‌دهد

عربستان: مسلمانان فعلا برنامه‌ حج را به تعویق بیندازندوزیر حج عربستان بدنبال شیوع ویروس کرونا در این کشور از مسلمانان جهان خواست تا برنامه‌ریزی برای سفر حج را فعلا به تعویق بیندازند. کلا تعطیل شه اتفاق خاصی نمیفته تعویق سهله😁😁 حیف حیف خیلی ها میگویند من مسلمانم هنوز خود شان را نمیشناسند چطور به مسلمان بودن خود باور دارن امروز یک مرگ_بر_روسیه و یک مرگ_بر_جمهوری_اسلامی بگو ریتوویت کن تا اخر سال خبر خوش بهت برسه سلامتی براندازان و راستین و ایران دوستان خائن ستیز ریتویی کن سالم باشب ببینیم همه میزنن این توییت یا نه

هنر زمانی معنا پیدا می‏‌کند که در خدمت به مردم به استفاده شودشهرداد روحانی، مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران، گفت: معمولا رهبران مهمان، به تناسب دانش و تجربه شخصی شان از موسیق می‏توانند ارکسترها را به چالش بکشند و این البته برای نوازندگان ارکستر هم بسیار تجربه آموزنده و متفاوتی ست. بنابراین چه دلیلی باید برای مخالفت با حضور رهبر مهمان وجود داشته باشد؟ اگر صيد جعفر پيشه وري اکنون رهبر ايران بود، چه مي کرد؟ صيدئلي خامنه ئي آرزوهاي ناتمام فرقه ي دموکرات آذربايجان را در پوستين ولايت فقيه محقق مي سازد. سکوت و مماشات ما، مساوي به تاريخ پيوستنِ کشوري به نام ايران است.

اعتراض کارکنان آمازون به «عدم شفافیت» شرکت درباره تعداد مبتلایان به کروناسازمان دهندگان این راهپیمایی می‌گویند که مسئولان آمازون درباره تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این شرکت «صادقانه» اطلاع‌رسانی نمی‌کنند. مانا نیستانی برا آمازون کاریکاتوری چیزی تو دست و بالش نیست؟

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 196 نفر رسیدوزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 22 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در کشور

درگذشت کیومرث درمبخش به دلیل ابتلا به کروناکیومرث درمبخش (مستندساز) به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

فروردین ۱۴, ۱۳۹۹ پرزیدنت ترامپ: خواهان دشمنی با ایران نیستیم؛ کافیست تماس بگیرند تا مذاکره کنیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه ۱۳فروردین در یک نشست خبری در کاخ سفید گفت که آمریکا خواستار دشمنی با ایران نیست اما آنها دشمنی می‌کنند و از این بابت هم پشیمان خواهند شد.وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا علیه تهران اعلام کرد که ایران آغازگر جنگ نیست اما به آغازگران درس‌هایی می‌دهد.Aa محمد صالح بن‌طاهر، وزیر حج عربستان سعودی درباره برنامه‌های کشورش در حوزه حج و در سایه شیوع ویروس کرونا از مسلمانان خواست تا برنامه‌ریزی برای انجام مناسک حج امسال را تا رون شدن وضعیت ایجاد شده از ویروس کرونا، به تاخیر بیندازند.اعتمادآنلاین| سپهر تاج‌پور- شهرداد روحانی روزهای پایان سال را در کنار خانواده خود سپری کرد و علاوه بر تنظیم چند اثر جدید، آماده رهبری ارکستر پسیفیک سمفونی در کالیفرنیا شد که قراراست اوایل فروردین ماه برگزار شود.

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به یکی از خبرنگاران که پرسید تحت چه شرایطی حاضر است تحریم‌ها علیه ایران را در شرایطی که با ویروس جدید کرونا درگیر هستند لغو کند گفت: ببینید ما باید با آنها مذاکره کنیم. من فکر می‌کنم می‌توانیم خیلی سریع با ایران بر سر یک توافق کار کنیم.04. تنها کاری که آنها باید بکنند این است که تماس بگیرند.» محمد صالح بن‌طاهر افزود: «پادشاهی عربستان سعودی آماده است تا در همه موارد به حجاج خدمت‌رسانی کند اما با توجه به شرایط کنونی، ما درباره یک بیماری همه‌گیر جهانی صحبت می‌کنیم، بیماری فراگیری که به خواست خدا به زودی از آن رهایی می‌یابیم. آنها مردم مغروری هستند و رهبری آنها نیز مغرور است، مانند همه ما، مردم ما و ما هم مغرور هستیم. وی در این پیام توئیتری همچنین اظهار داشت: «توسط آتش‌افروزان جنگ گمراه نشو، دوباره، دونالد ترامپ، ایران دوستانی دارد؛ کسی نمی‌تواند میلیون‌ها «حلقه نیابتی» داشته باشد. برای آنها سخت است که تلفن را بر دارند، برای آنها سخت است که یک ملاقات را ترتیب بدهند.   ‏‎با آغاز دوران مدیریت من، انجام اصلاحات آغاز شد و پس از مدت زمان کوتاهی توانستیم جایگاه مردمی ارکستر را نزدمخاطبان آن مجددا احیا کنیم که البته آمار و اعداد مربوط به چهارسال گذشته ارکستر خود گواه این موضوع نیز هست، این موضوع هم برای من و هم برای اعضاء ارکستر سمفونیک، پیام خوشایند و‌ دلگرم کننده‏ای بود که در غالب یک همکاری گروهی به نام «ارکستر سمفونیک تهران» شکل گرفت.

اما می‌توانند مشکلات کشورشان را خیلی ساده حل کنند.» گفتنی است رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته در توئیتر خود اعلام کرد: براساس اطلاعات و باوری که وجود دارد، ایران یا حلقه‌های نیابتی آن در حال برنامه‌ریزی یک حمله مخفیانه علیه نظامیان آمریکا یا دارایی‌های آن در عراق هستند. در عربستان سعودی تا کنون بیش از ۱۵۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۱۰ مرگ گزارش شده است و این کشور همچنین مانند بسیاری کشورهای جهان تمامی پروازهای تجاری ورودی و خروجی را به حالت تعلیق درآورده است. رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: ما خواستار دشمنی نیستیم، اما آنها با ما دشمنی می‌کنند و از این بابت پشیمان خواهند شد، طوری که قبلا هرگز نشده‌اند. تنها کاری که باید بکنند این است که تماس بگیرند، یا از کسی بخواهند که تماس بگیرد.. کانال‌هایی است که ما می توانیم به سادگی در تماس باشیم. پرزیدنت ترامپ در همین نشست خبری درباره دلیل هشداری که پیشتر به رژیم ایران درباره حمله به نیروهای آمریکا منتشر کرده است گفت: «اطلاعاتی داریم که برنامه‌هایی در سر دارند .   ‎سفرهای داخلی و خارجی را در برنامه‌‏های ارکستر گنجاندیم‌ که تجربه‌های ارزشمندی را برای ارکستر ‌به همراه داشت و همین طور‌ هر سال حضور ارکستر را در‌جشنواره موسیقی فجر‌ به ثبت رساندیم تا پویایی و رقابت پذیر بودن ارکستر رو نیز محک زده باشیم.

.. به رهبری ایران، البته نه لزوما ایران، توسط گروه‌هایی که مورد حمایت ایران هستند، که این برای من یعنی ایران.» رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که اگر گروه‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی در عراق دست به حمله علیه نظامیان یا مواضع و اهداف آمریکایی بزنند، «عاقبت بسیار بدی برای آنها در پی خواهد داشت،» و در ادامه گفت از همین رو به آنها می‌گوئیم چنین اقدامی نکنید. پرزیدنت ترامپ پیشتر در توئیتی نوشت بود: ایران و نیروهای نیابتی‌اش در حال برنامه‌‌ریزی برای اجرای یک حمله مخفیانه علیه نیروها و یا دارایی‌های ایالات متحده در عراق هستند.   ‎اینکه هر زمان، پیشنهادی برای اجرا در شهر‏های خارج از مرکزیت تهران مطرح می‏شد علیرغم اینکه می‏دانستم ممکن است امکانات مناسبی برای برگزاری اجرا وجود نداشته باشد و مشکلات سفر برای  اعضا و نوازندگان ارکستر در مسیرهای طولانی مابین تهران و شهرهای محل برگزاری نیز وجود داشته باشد، اما بی‏درنگ و با خوشنودی و میل و رغبتی بی انتها می‏پذیرفتیم تا در کنار مردم عزیزمان باشیم.

اگر چنین اتفاقی بیافتد، ایران به واقع بهای بسیار سنگینی را خواهد پرداخت! هشدار نسبت به تحرکات ایران در عراق هشدار رئیس جمهوری آمریکا در حالی است که پیشتر، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین در مورد حملات شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت ایران در عراق گفت: «ما همواره برای محافظت و دفاع از آمریکایی‌ها [به هرگونه حمله‌ای] واکنش نشان می‌دهیم.» آقای پمپئو در مورد حملات شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت ایران در عراق گفت: «ما همواره برای محافظت و دفاع از آمریکایی‌ها [به هرگونه حمله‌ای] واکنش نشان می‌دهیم.» وزیر خارجه آمریکا گفت: «این تعهد ما نه فقط امروز، که دو هفته‌ پیش، چهار هفته پیش، و حتی در اوایل ژانویه زمانی که به قاسم سلیمانی حمله کردیم، نیز صدق می‌کرده است.» وی با اعلام این که وزارت خارجه آمریکا از این موضوع که آن شبه‌نظامیان شیعه توسط ایران آموزش دیده و تجهیز شده‌اند،‌ مطلع است،‌گفت:‌ «ما به همه کسانی که در ارائه تسهیلات، آموزش، تامین سلاح، و توانمند کردن افراد برای حمله به آمریکا نقش داشته‌اند، واکنش نشان می‌دهیم.» مایک پمپئو افزود: «ما شاهد حمله و تلاش برای حمله علیه آمریکایی‌ها، از جمله توسط شبه‌نظامیان شیعه در عراق، بوده‌ایم.   *اشاره‌‏ای را که به دعوت از رهبران مهمان برای رهبری ارکستر داشتید از موضوعات مورد انتقاد به شما بوده و این پرسش را مطرح می‏کند که چرا کمتر به پتانسیل رهبران مهمان استفاده کردید ، از نگاه خودتان این انتقادات تا چه اندازه می‏تواند صحیح باشد؟ معمولا رهبران مهمان، به تناسب دانش و تجربه شخصی شان از موسیق می‏توانند ارکسترها را به چالش بکشند و این البته برای نوازندگان ارکستر هم بسیار تجربه آموزنده و متفاوتی ست.

» وی تاکید کرد که شیوع ویروس کرونا تاثیری روی توانمندی ایالات متحده برای نشان دادن واکنش نگذاشته است. ایالات متحده ایران را به بی‌ثبات سازی در خاورمیانه متهم می‌کند و مقامات دولت ترامپ،‌ جمهوری اسلامی را بزرگترین دولت حامی تروریسم می‌دانند. از حدود دو سال پیش، آمریکا با خروج از برجام، تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند و کارزار فشار حداکثری برای تغییر رفتار رژیم ایران را آغاز کرد. .