پرزیدنت بایدن بار دیگر بر تعهد آمریکا نسبت به «حفظ تمامیت ارضی» اوکراین تاکید کرد

11/06/1400 01:29 ق.ظ

♦پرزیدنت بايدن بار دیگر بر تعهد آمریکا نسبت به «حفظ تمامیت ارضی» اوکراین تاکید کرد ◾رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه در دیدار با همتای اوکراینی خود، گفت که کمک‌های آمریکا به اوکراین ادامه خواهد داشت. ⬇بیشتر بخوانید:

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. رئیس جمهوری ایالات متحده در دیدار با همتای اوکراینی خود، ضمن تاکید بر تعهد آمریکا نسبت به حفظ یکپارچگی سرزمینی اوکراین، گفت که کمک‌های آمریکا به آن کشور ادامه خواهد داشت.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز چهارشنبه ۱۰ شهریور در کاخ سفید با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، دیدار کرد.

آقای بایدن در این دیدار، که نخستین ملاقات حضوری رهبران دو کشور بود، گفت، آمریکا «نسبت به حفظ تمامیت ارضی» اوکراین در برابر تهدیدات روسیه کاملا متعهد است و از «آرمان‌های کی‌یف برای ورود به اروپای آزاد» حمایت می‌کند.

پرزیدنت بایدن از «احیای کمیسیون شراکت راهبردی بین دو کشور» و تلاش برای ایجاد «سازوکار جدید دفاع راهبردی» خبر داد و گفت که آمریکا در این راستا مبلغ شصت میلیون دلار کمک تسلیحاتی جدید به اوکراین ارائه خواهد کرد. headtopics.com

اگر جو خواب آلود تعهد به حفظ حاکمیت اوکراین داده پس یقین بدانید یک لقمه چپ پوتین خواهد شد تعهد بایدن به درد عمه اش می خورد.

مثل کمکهای بایدن به طالبان

آمریکا بهتره بره سوراخ خودش و راجع به هیچ کشوری اظهار نظر نکنه.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

امریکا دروغ گوی و وعده خلاف است .مردم افغانستان را در آتش جنگ سوختاند و فرار کرد . حرف های بایدن ارزشی نداره

وزیر دفاع آمریکا: عملیات تاریخی خروج‌مان را تکمیل کرده‌ایم؛ طولانی‌ترین جنگ آمریکا به پایان رسید♦وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا روز چهارشنبه ۱ شهریور با حضور در یک کنفرانس خبری ضمن ارائه آمار مربوط به عملیات خروج از أفغانستان از خدمات نیروهای نظامی و دیپلمات‌های وزارت خارجه آمریکا قدردانی کردند. ⬇بیشتر بخوانید: واقعا از این افتضاح خجالت نکشیدند خسته نباشید بدین صورت مفتضاحانه به پایان رسانید جنگ رو ‌امریکا دراین مدت جنایات بزرگی را مرتکب شده، نه تنها هزاران هموطن مارا بخاک وخون کشیده بلکه ناامنی و فساد را هم در کشورترویج داده و بسیاری از منابع طبیعی را غارت کرده و وضع افغانستان را به اینجا رسانده است.

پایان جنگ آمریکا در افغانستان؛ طالبان: خواستار روابط خوب با آمریکا هستیمجنگ آمریکا و متحدانش در افغانستان پس از بیست سال به پایان رسید و آخرین هواپیمای حامل نیروهای آمریکایی و برخی از شهروندان افغان فرودگاه کابل را ترک کرد. آخرین اخبار و رویدادهای مربوط به خروج آمریکا از افغانستان را در این صفحه دنبال کنید. مردمی که خود نان ندارند، چگونه به طالبان نان بدهند؟ ایران، پاکستان، چین، روسیه و باقی دولت‌های حامی طالبان مسئول هستند. مردم افغانستان را از گرسنگی نجات دهید. SaveAfghanistan مردم یعنی ملت افغانستان میداندباطالب وپاکستان چه در پیش گیرد ولی یکچیزی ازیاد نمیبرد تعرضات پاکستان باوابستگی غلانی طالبان Hahahah

سرکنسول آمریکا در اربیل: آمریکا در عراق می‌ماند؛ نقش رزمی نیروهای نظامی پایان می‌یابد🔺سرکنسول آمریکا در اربیل: آمریکا در عراق می‌ماند؛ نقش رزمی نیروهای نظامی پایان می‌یابد سرکنسول آمریکا در اربیل می‌گوید ایالات متحدە در عراق و اقلیم کردستان باقی می‌ماند و فقط نیروهای نظامی آمریکا دیگر نقش رزمی نخواهند داشت. آمریکا دست نشانده ای اسرائیل 💎😂🤣🤣🤣😂 سرنوشت افغانستان بسرتون خواهد آمد مردم دنیا چهره واقعی دمکرات‌های خیانتکار را دیدند زمان زیادی بود که با فیلمهای هالیوود خود را داروغه دنیا می‌دانستید دوران قدرتنمایی پوشالی شما بپایان رسید و دیگر نه در عراق نه در هنگ کنگ جایی ندارید و بفکر امنیت خودتان باشید که چین و روس در کمین شما هستند

آمریکا: در صورتی که طالبان به تعهدات خود عمل کنند با آنها همکاری می‌کنیموزیر خارجه آمریکا با اشاره به «جوّ امنیتی نامشخص و شرایط سیاسی» در افغانستان اعلام کرد که ایالات متحده فعلا حضور دیپلماتیک خود در کابل را متوقف و فعالیت‌های سفارتش را به دوحه قطر منتقل کرده است. ایشان لطفا بفرمایند تعهدات طالبان اصولا چه بوده است که باید به آن ها عمل کنند امریکایی ها باعث رهایی زندانیان طالبان بدون پیگرد قضایی شد. غرب توانست به طالبان مشروعیت ملی و بین‌المللی بدهد و باعث شد طالبان، تقویت پیدا کند و افغانستان به این وضع برسد.

واکنش خطیب‌زاده به پایان ۲۰ سال اشغالگری آمریکا در افغانستانسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: 20 سال اشغالگری آمریکا، ارمغانی جز مرگ و ویرانی برای افغانستان نداشت. نه که قبلش (حکومت طالبان) آزادی و آبادی و زندگانی بود! حداقل مردم افغانستان 20 سال مزه رفاه و ازادی و دموکراسی نسبی را چشیدند

ادامه واکنش‌ قانون‌گذاران به خروج آمریکا از افغانستان؛ سناتور ریش: «فاجعه‌بار» بود◾️در پی اعلام پایان جنگ افغانستان و خروج کامل نیروهای آمریکایی از کابل، شمار دیگری از قانون‌گذاران ایالات متحده به این روند و عملکرد دولت واکنش‌های مختلفی نشان داده‌اند. People who worked with you for two decades, especially your guards who worked on DOS Annex and also received the SIV form. Why didn't you take them out? Please help them. POTUS SecBlinken cnni cnnbrk BBCWorld VOANews USEmbassyKabul

نخستین دیدار حضوری روسای جمهوری ایالات متحده و اوکراین، چهارشنبه ۱۰ شهریور،‌ کاخ سفید

رئیس جمهوری ایالات متحده در دیدار با همتای اوکراینی خود، ضمن تاکید بر تعهد آمریکا نسبت به حفظ یکپارچگی سرزمینی اوکراین، گفت که کمک‌های آمریکا به آن کشور ادامه خواهد داشت.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز چهارشنبه ۱۰ شهریور در کاخ سفید با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، دیدار کرد.

آقای بایدن در این دیدار، که نخستین ملاقات حضوری رهبران دو کشور بود، گفت، آمریکا «نسبت به حفظ تمامیت ارضی» اوکراین در برابر تهدیدات روسیه کاملا متعهد است و از «آرمان‌های کی‌یف برای ورود به اروپای آزاد» حمایت می‌کند.

پرزیدنت بایدن از «احیای کمیسیون شراکت راهبردی بین دو کشور» و تلاش برای ایجاد «سازوکار جدید دفاع راهبردی» خبر داد و گفت که آمریکا در این راستا مبلغ شصت میلیون دلار کمک تسلیحاتی جدید به اوکراین ارائه خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در این دیدار که در دفتر کارش در کاخ سفید انجام شد، گفت که با همتای اوکراینی خود درباره موضوعات تغییرات اقلیمی، تامین انرژی کمک آمریکا به اوکراین برای دستیابی به گوناگونی انرژی خود، و ادامه حمایت آمریکا از اجرای روند اصلاحات دموکراتیک در اوکراین صحبت خواهد کرد.

در این دیدار آقای زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، ابتدا با قدردانی از پرزیدنت بایدن در ارسال دو میلیون دز واکسن ضد کووید-۱۹ به اوکراین، آمریکا را «شریک راهبردی و حامی تمامیت و استقلال ارضی» کشورش خواند.

رئیس جمهوری اوکراین طی سخنانی به زبان اوکراینی با استفاده از مترجم، گفت: «ما اکنون باید بر مسائل امنیتی، که مهمترین آنها امنیت در منطقه دونباس اوکراین و شبه جزیره کریمه – منطقه اشغال شده توسط فدراسیون روسیه – است، و همچنین امنیت در دریاهای سیاه و آزوف، متمرکز شویم.»

او بار دیگر مخالفت خود را با خط جدید انتقال گاز روسیه به اروپا با دور زدن اوکراین، موسوم به «نورد استریم دو»، بیان کرد. با راه اندازی این خط لوله دیگر نیازی به ترانزیت گاز روسیه از خاک اوکراین برای رسیدن به اروپا نخواهد بود و به این ترتیب روسیه به طور بالقوه می‌تواند اقدامات بیشتری را علیه کی‌یف انجام دهد.

آقای زلنسکی همچنین گفت که مایل است دیدگاه پرزیدنت بایدن را در مورد شانس اوکراین برای پیوستن به پیمان نظامی ناتو و این که این مهم در چه بازه زمانی محقق می‌شود، از نزدیک جویا شود.

کشورهای ناتو بر این باورند که پیش از پیوستن اوکراین به این پیمان نظامی، کی‌یف باید گام‌های عملی بیشتری را در زمینه اصلاحات ساختار سیاسی آن کشور بردارد.