پرزیدنت ترامپ: اگر مجمع گزینندگان به جو بایدن رای دهد، کاخ سفید را ترک خواهم کرد

07/09/1399 11:51 ب.ظ

پرزیدنت ترامپ: اگر مجمع گزینندگان به جو بایدن رای دهد، کاخ_سفید را ترک خواهم کرد رئیس جمهوری آمریکا با این حال بار دیگر بدون ارائه مدرک مشخصی مبنی بر وقوع تخلفات گسترده در رای‌گیری، تاکید کرد که «این انتخابات یک تقلب» بوده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. پرزیدنت ترامپ در روز شکرگزاری ضمن بیان این مطلب که در شرایط کنونی قبول کردن این موضوع برایش دشوار است، از پاسخ دادن به این‌ پرسش که آیا در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت خواهد کرد، امتناع کرد.

رئیس جمهوری آمریکا با این حال بار دیگر بدون ارائه مدرک مشخصی مبنی بر وقوع تخلفات گسترده در رای‌گیری، تاکید کرد که «این انتخابات یک تقلب» بوده است.

پرزیدنت ترامپ پیش از این، از طریق کنفرانس ویدیویی با اعضای ارتش ایالات متحده به مناسبت فرا رسیدن تعطیلات روز شکرگزاری گفت‌وگو کرده بود. رسانه‌های آمریکا چند روز بعد از انتخابات ۳ نوامبر (۱۳ آبان) اعلام کردند که جو بایدن موفق شده است ۳۰۶ رأی مجمع گزینندگان (مجمع یا کالج الکترال) - بیش از حد نصاب ۲۷۰ رای که برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری لازم است - را به دست آورد. جو بایدن همچنین با کسب بیش از ۸۰ میلیون رای مستقیم مردمی، شش میلیون رأی بیشتر از پرزیدنت ترامپ کسب کرده است.

روند تائید رسمی انتخابات چند هفته طول می‌کشد و مجمع گزینندگان در ۱۴ دسامبر تشکیل جلسه می‌‌دهد تا نتیجه را به شکل رسمی اعلام کند. با این حال، پرزیدنت ترامپ تاکنون از پذیرش شکست خودداری کرده و در چند ایالت روند چالش حقوقی نتایج انتخابات را دنبال کرده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اینم مدارک مستند وقتی میگن رسانه ها در تسلط چپ هاست ، آدم فکرشو نمیکنه که تا خود voa 'صدای آمریکا' هم این ویروس ، نفوذ کرده باشه . غیر مستقیم داره میگه مردم امریکا رو به هیچ حساب میکنم. یه همچین اس هولی این چندسال سرخط اخبار دنیا بود. Trump should complain about the dead They voted for Joe Biden illegally

رای های ریخته شده در جنگل توسط بک پست چی...اینم مدرکی که من داخل ایران بهش دسترسی دارم اما صدای آمریکا کوره نمیبینه😂😂😂 پوشکش رو یادش نره ببره آیت الله صدای آمریکای فارسی مدرک رو باید بیاورند به v o a نشان بدهند؟؟؟

نشریه هیل: بنا بر نظرسنجی گالوپ پرزیدنت ترامپ عنوان «تحسین‌شده‌ترین مرد» را به دست آوردنشریه هیل: بنا بر نظرسنجی گالوپ پرزیدنت ترامپ عنوان «تحسین‌شده‌ترین مرد» را به دست آورد ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، و دالای لاما، رهبر دینی بوداییان، نیز از دیگر اسامی مطرح بودند. میگم بد نشه براتون این خبر رو کار کردید؟ bullshit از اخر انسانیت البته

صدای آمریکای عوضی٬ دولت آمریکا استخون میندازه جلوت برای آخوند حرومزاده دم تکون میدی دیوث؟ ضمنا بشین سرش تا حاج گایدن بیاد کسخول! شهید_محسن_فخری_زاده شهید_محسن_فخری_زاده محسن_فخری_زاده شهید_محسن_فخری_زاده شهید_محسن_فخری_زاده شهید_محسن_فخری_زاده شهید_محسن_فخری_زاده شهید_محسن_فخری_زاده شهید_محسن_فخری_زاده شهید_محسن_فخری_زاده شهید_محسن_فخری_زاده شهید_محسن_فخری_زاده شهید_محسن_فخری_زاده

پرزیدنت ترامپ خبر کشته شدن محسن فخر‌ی‌زاده را در توئیتر بازنشر کردپرزیدنت ترامپ خبر کشته شدن محسن_فخر‌ی‌زاده را در توئیتر بازنشر کرد وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای در تائید مرگ او نوشت که فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری این وزارتخانه بود. جنایتکار پلید خواستی با اینکار بار جرم خود را در شهادت سردار مخدوش کنی ما منتظر روزی هستیم که تو را از کاخ سفید بیاندازند بیرون ... ظالمی را خفته دیدم نیمروز گفتم این فتنه ست خوابش برده ، به! وانکه خوابش بهتر از بیداری است آن چنان بد زندگانی؛ مرده به! ما ملت شهادتیم

پرزیدنت ترامپ مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین خود را عفو کرد🔺پرزیدنت ترامپ مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین خود را عفو کرد ⚡️پرزیدنت ترامپ در پیامی در توییتر نوشت: «باعث بسی افتخار من است که اعلام کنم ژنرال مایکل تی فلین مورد عفو کامل قرار گرفته است.» این درحالی است که اندرو ویسمن معاون ویژه پرونده ترامپ خواستار پیگرد قانونی ترامپ شده Trump pardoned a turkey before Michael Flynn.

پرزیدنت دونالد ترامپ مدال آزادی را به دن گیبل، قهرمان و مربی پیشکسوت کشتی، اعطاء می‌کند🔺پرزیدنت دونالد ترامپ مدال آزادی را به دن گیبل، قهرمان و مربی پیشکسوت کشتی، اعطاء می‌کند ⚡️دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، قرار است روز دوشنبه ۱۷ آذر، مدال آزادی ریاست جمهوری را به دَنی مَک گِیبِل، کشتی‌گیر نامدار آمریکایی، اعطاء کند.

پرزیدنت ترامپ لایحه بودجه امور دفاعی را وتو کردپرزیدنت ترامپ لایحه بودجه امور دفاعی را وتو کرد رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت این لایحه اختیارات او به عنوان فرمانده کل قوا را دربازگرداندن نیروهای آمریکایی از افغانستان، آلمان وکره جنوبی محدود می کند. او گفت من همچون مردم امریکا، مخالف جنگ‌های بی‌پایانم اینم حالا دم مردن یادش افتاده ادای آدم خوبها را در بیاره 😂😂😂🤣🤣🤣

صدای آمریکا ـ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه ۶ آذر گفت که اگر مجمع گزینندگان به جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب، رای بدهد، او کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ در روز شکرگزاری ضمن بیان این مطلب که در شرایط کنونی قبول کردن این موضوع برایش دشوار است، از پاسخ دادن به این‌ پرسش که آیا در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت خواهد کرد، امتناع کرد.

رئیس جمهوری آمریکا با این حال بار دیگر بدون ارائه مدرک مشخصی مبنی بر وقوع تخلفات گسترده در رای‌گیری، تاکید کرد که «این انتخابات یک تقلب» بوده است.

پرزیدنت ترامپ پیش از این، از طریق کنفرانس ویدیویی با اعضای ارتش ایالات متحده به مناسبت فرا رسیدن تعطیلات روز شکرگزاری گفت‌وگو کرده بود.

رسانه‌های آمریکا چند روز بعد از انتخابات ۳ نوامبر (۱۳ آبان) اعلام کردند که جو بایدن موفق شده است ۳۰۶ رأی مجمع گزینندگان (مجمع یا کالج الکترال) - بیش از حد نصاب ۲۷۰ رای که برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری لازم است - را به دست آورد. جو بایدن همچنین با کسب بیش از ۸۰ میلیون رای مستقیم مردمی، شش میلیون رأی بیشتر از پرزیدنت ترامپ کسب کرده است.

روند تائید رسمی انتخابات چند هفته طول می‌کشد و مجمع گزینندگان در ۱۴ دسامبر تشکیل جلسه می‌‌دهد تا نتیجه را به شکل رسمی اعلام کند. با این حال، پرزیدنت ترامپ تاکنون از پذیرش شکست خودداری کرده و در چند ایالت روند چالش حقوقی نتایج انتخابات را دنبال کرده است. با این حال او هفته گذشته، و به دنبال فشارهای فزاینده از سوی هم حزبی‌های جمهوریخواه خود، موافقت کرد که پروتکل‌های اولیه انتقال قدرت آغاز شود.

پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه در پاسخ به پرسش یک خبرنگار مبنی بر این که اگر مجمع گزینندگان به بایدن رای دهد، او کاخ سفید را ترک خواهد کرد، گفت: «من قطعا این کار را خواهم کرد. من قطعا این کار را خواهم کرد و شما هم این را می‌دانید.»

او گفت: «اما من فکر می کنم که از حالا تا ۲۰ ژانویه اتفاقات زیادی رخ خواهد داد. ... تقلب‌های گسترده‌ای کشف شده است. ما شبیه به یک کشور جهان سومی هستیم.»

با این وجود تلاش‌های پرزیدنت ترامپ و دستیارانش برای لغو نتایج در ایالت های اصلی، چه از طریق طرح دعوی در دادگاه و چه با فشار آوردن بر قانون‌گذاران ایالتی، تاکنون به نتیجه نرسیده است.