پرداخت پاداش مالی توسط طالبان به بازماندگان عناصر انتحاری

28/07/1400 11:07 ق.ظ

پرداخت پاداش مالی توسط طالبان به بازماندگان عناصر انتحاری العربيه_فارسى

گروه طالبان در حالی که به دنبال رسمیت‌یافتن بین‌المللی و نشان‌دادن چهره‌ای مسالمت‌جو از خود در جامعه جهانی است در اقدامی تحریک‌آمیز اعلام کرد، به سعید خوستی، سخنگوی وزارت کشور طالبان، شامگاه سه‌شنبه، 19 اکتبر، در صفحه توییتر خود نوشت که سراج‌الدین حقانی در دیدار با خانواده برخی عناصر انتحاری در یکی از هتل‌های کابل، پیشنهاد پاداش به این خانواده‌ها را مطرح کرده است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز گزارش داد که حقانی در یک دیدار، عناصر انتحاری وابسته به طالبان را «فدائیان و قهرمانان کشور و دین» توصیف کرد.حقانی در آن دیدار مبلغ 112 دلار به خانواده هر انتحاری پرداخت کرد و گفت که به هر خانواده یک قطعه زمین نیز هدیه خواهد داد.

این اقدام در حالی است که طالبان می‌کوشد با جهان روابط دپلماتیک برقرار کرده و برای دولت خود رسمیت بین‌المللی کسب کند. رفتار طالبان در محکوم کردن حملات انتحاری اخیر توسط گروه «داعش» و همزمان وعده پاداش به بازماندگان عناصر انتحاری وابسته به خود، معیارهای دوگانه و تناقض رفتاری این گروه را نشان می‌دهد.پیشتر طالبان در نشست با مقامات دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی خواستار کمک‌های مالی به مردم افغانستان شد. هم‌اکنون اکثریت شهروندان افغانستان دچار فقر شدید بوده که پیامد بحران عمیق اقتصادی این کشور پس از روی کار آمدن طالبان است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

طالبان دست پرورده وهابیت و آل_سعود است. سعودي مادر تروریسم در جهان است...

ملاله یوسف‌زی از طالبان خواست به دختران افغان اجازه دهند به مدرسه بازگردندملاله یوسف‌زی در سال ۲۰۱۲ از سوی طالبان پاکستان هدف تیرانداری قرار گرفته بود. ملاله در سال‌های بعد به نماد مبارزه دختران برای کسب حق تحصیل در برابر فشارهای بنیادگرایان تبدیل شد. ملاله اگر آدم بود باید از دنیا میخواست طالبان را به رسمیت نشناسند. درودها بر رفقا در یورونیوز بدون شک تصاویر دیگری از مهربانو ملاله با رنگهای شال سنگینتری مناسب با خبر هم بود. قرمز هم قشنگه منتها برایرخبرهای شادی آور مناسبتر است. با احترام She is extremely fake.

۱۳ کشته در حمله به اتوبوس نظامیان سوری در دمشق | DW | 20.10.2021در اثر وقوع دو انفجار در پایتخت سوریه ۱۳ نفر کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. این انفجارها به هنگام عبور اتوبوس حامل سربازان ارتش سوریه از روی یک پل رخ دادند. خبرگزاری رسمی سوریه می‌گوید بمب سوم خنثی شده است. AfghanistanBiomedical Engineering team help request for evantate of Afghanistan

جاری شدن سیل در اغلب استانهای تایلند به جز در بانکوکمقام‌های تایلند می‌گویند بیش از ۳۰۰ هزار خانه در ۳۲ استان این کشور از سیل اخیر آسیب دیده‌اند. این در حالیست که پایتخت این کشور یعنی بانکوک در امان مانده است. به جز دماوند و فیروزکوه

خبرگزاری آناتولی به تصاویر حمله داعش به مسجد شیعیان در افغانستان دست یافتخبرگزاری آناتولی به تصاویر مربوط به حمله گروه تروریستی داعش به یک مسجد شیعیان در افغانستان دست یافت. - خبرگزاری آناتولی خدایا این تروریست ها نیست و نابودشون کن، الهی آمین 🙏🌹🙏 اینا داعش نیستن خود خود طالبانن

واکنش لاریجانی به اظهارات طحان‌نظیف؛ مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنیدعلی لاریجانی مشاور راهبردی مقام معظم رهبری و از کاندیداهای ردصلاحیت شده انتخابات اخیر ریاست جمهوری به سخنان اخیر هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان واکنش نشان داد.

آغاز لیگ برتر با دروغ به فیفا؛ ورود به استخر آزاد، به ورزشگاه ممنوع

بازماندگان عناصر انتحاری مهاجم به نیروهای آمریکایی و ارتش پیشین افغانستان پول و قطعات زمین پاداش خواهد داد.

سعید خوستی، سخنگوی وزارت کشور طالبان، شامگاه سه‌شنبه، 19 اکتبر، در صفحه توییتر خود نوشت که سراج‌الدین حقانی در دیدار با خانواده برخی عناصر انتحاری در یکی از هتل‌های کابل، پیشنهاد پاداش به این خانواده‌ها را مطرح کرده است.خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز گزارش داد که حقانی در یک دیدار، عناصر انتحاری وابسته به طالبان را «فدائیان و قهرمانان کشور و دین» توصیف کرد.حقانی در آن دیدار مبلغ 112 دلار به خانواده هر انتحاری پرداخت کرد و گفت که به هر خانواده یک قطعه زمین نیز هدیه خواهد داد.

این اقدام در حالی است که طالبان می‌کوشد با جهان روابط دپلماتیک برقرار کرده و برای دولت خود رسمیت بین‌المللی کسب کند.

رفتار طالبان در محکوم کردن حملات انتحاری اخیر توسط گروه «داعش» و همزمان وعده پاداش به بازماندگان عناصر انتحاری وابسته به خود، معیارهای دوگانه و تناقض رفتاری این گروه را نشان می‌دهد.پیشتر طالبان در نشست با مقامات دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی خواستار کمک‌های مالی به مردم افغانستان شد. هم‌اکنون اکثریت شهروندان افغانستان دچار فقر شدید بوده که پیامد بحران عمیق اقتصادی این کشور پس از روی کار آمدن طالبان است.

گروه طالبان پس از تصرف کامل افغانستان اعلام کرد، اجازه نخواهد داد این کشور به مکانی امن برای گروه‌های تروریستی جهت حمله به کشورهای غربی و همسایگان تبدیل شود.