پرداخت وام ۶۰۰ میلیونی ۲۰ ساله ساخت مسکن در تهران

13/03/1401 07:56 ق.ظ

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد پرداخت وام ۶۰۰ میلیونی ۲۰ ساله ساخت مسکن در تهران

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: کسانی که تمایل دارند می‌توانند در قالب طرح نهضت ملی مسکن تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد، وام ساخت با مدت بازپرداخت ۲۰ ساله دریافت کنند. وی افزود: با توجه به این‌که در شهر تهران، پروژه‌های دولتی در قالب نهضت ملی مسکن وجود ندارد، دولت تصمیم گرفته تسهیلات خودمالکی را در این حوزه به بخش خصوصی پرداخت کنند.

سقف وام ساخت در تهران ۶۰۰ میلیون تومان است و به پروژه‌های صنعتی که از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند تعلق می‌گیرد. به دیگر سازندگان ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان این‌که سود این وام ۱۸ درصد تعیین شده است گفت: تمامی کسانی که تازه قصد شروع ساخت و ساز دارند یا افرادی که پروژه‌های آنها نیمه‌کاره است می‌توانند وارد این فرآیند شوند. برخی امتیازات ویژه این طرح، مدت بازپرداخت طولانی ۲۰ ساله‌ی آن و تخفیفاتی در پروانه ساختمان، خدمات نظام مهندسی، بیمه و مالیات است. در واقع بخشنامه‌های مصوب شورای عالی مسکن شامل حال این گروه از سازندگان نیز می‌شود.

محبت‌خواه تاکید کرد: بعد از تکمیل واحدهای خودمالکی، سازندگان این اختیار را دارند واحدها را به افراد مدنظر خودشان که دارای فرم «ج» سبز هستند واگذار کنند. در غیر این صورت ما به آنها نفرات واجد شرایط معرفی می‌کنیم. به این ترتیب امکان عرضه مسکن در شهر تهران در قالب نهضت ملی به صورت خودمالکی وجود دارد. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

دمای تهران همچنان رو به افزایش استدمای تهران همچنان رو به افزایش است براساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران صاف تا نیمه‌ابری همراه با وزش باد شدید و گاهی وزش باد شدید وروند تدریجی افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

رئیسی: رایزنی‌های مستمر میان تهران و ایروان نشانه عمق روابط دوستانه دو طرف استگفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و ارمنستان؛ رئیسی: *رایزنی‌های مستمر میان تهران و ایروان نشانه عمق روابط دوستانه دو طرف است *باید از نفوذ رژیم صهیونیستی در منطقه جلوگیری شود *خاچاطوریان: نقش ایران در منطقه مهم و موثر است

حمله سایبری گسترده به شهرداری تهران؛ دوربین‌های نظارتی مقبره خمینی هک شددر یک حمله سایبری گسترده به شهرداری تهران، دوربین‌های نظارتی «بهشت زهرا»، مقبره خمینی و ده‌ها مرکز حکومتی دیگر هک و از دسترس خارج شدند.سازمان «مجاهدین درود بر کانون های شورشی قهرمان در سرتاسر ایران که لرزه بر اندام رژیم دجال آخوندی انداخته است IranProtests قیام_تا_سرنگونی میتوان_و_باید 😂😅به چه درد میخوره😄 لعنة الله على الخمينی

اختلال در سامانه‌های شهرداری تهران/بررسی ماهیت اخلالگران و شیوه‌ فعالیت آن‌هااختلال در سامانه‌های شهرداری تهران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران: *اختلال عمدی در صفحه داخلی سامانه‌ برای دقایقی این سامانه را با انتشار تصویری موهن از دسترس همکاران خارج کرد *فرآیند رفع این اختلال محدود، به سرعت به‌انجام رسید

واکنش شدید تهران به تصمیم احتمالی شورای حکام علیه ایرانوزارت امورخارجه ایران در واکنش به احتمال طرح پیشنهاد آمریکا و سه کشور اروپایی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه تهران، تاکید کرد به هر اقدام غیرسازنده در این شورا پاسخ محکم و متناسب داده خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

نشست «نگران‌کننده» بخشی از سکوهای ورزشگاه آزادی تهرانروزنامه ورزشی «گل» در ایران روز پنج‌شنبه ۱۲ خرداد در گزارشی از نشست «نگران‌کننده» بخشی از سکوهای ورزشگاه آزادی طی سال‌های اخیر خبر داد که به نوشته رسانه‌ها ممکن است به بروز... ساخت دست اعلی حضرت همایونی بهتر از این نمیشه😂 عرضه ساختن که ندارن هیچ، عرضه نگه‌داری هم ندارن، خراب کردن رو فقط خوب بلدن ج اسلامی در ۴۳ سال گذشته فقط نفت و گاز فروختن و پولهاشو خارج کردن، در زیر ساخت‌ها هیچ نوع سرمایه گذاری نکردن، تمام زیر ساختهامان زمان پهلوی است و ج اسلامی فقط موشک سازی و ملا پروری کرده! قطر اندازه یک شهر ماست تو ۴ سال اینهمه استادیوم ساختن و در دنیا سرمایه گذاری کردند، ایران صفر

خلیل محبت‌خواه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تمام کسانی که در سطح شهر تهران قصد ساخت و ساز دارند، می‌توانند در صورت تمایل در قالب طرح نهضت ملی مسکن از تسهیلات تا سقف ۶۰۰ میلیون تومانی با مدت بازپرداخت ۲۰ ساله استفاده و از امتیازات این طرح بهره‌مند شوند.

وی افزود: با توجه به این‌که در شهر تهران، پروژه‌های دولتی در قالب نهضت ملی مسکن وجود ندارد، دولت تصمیم گرفته تسهیلات خودمالکی را در این حوزه به بخش خصوصی پرداخت کنند. سقف وام ساخت در تهران ۶۰۰ میلیون تومان است و به پروژه‌های صنعتی که از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند تعلق می‌گیرد. به دیگر سازندگان ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان این‌که سود این وام ۱۸ درصد تعیین شده است گفت: تمامی کسانی که تازه قصد شروع ساخت و ساز دارند یا افرادی که پروژه‌های آنها نیمه‌کاره است می‌توانند وارد این فرآیند شوند. برخی امتیازات ویژه این طرح، مدت بازپرداخت طولانی ۲۰ ساله‌ی آن و تخفیفاتی در پروانه ساختمان، خدمات نظام مهندسی، بیمه و مالیات است. در واقع بخشنامه‌های مصوب شورای عالی مسکن شامل حال این گروه از سازندگان نیز می‌شود.

محبت‌خواه تاکید کرد: بعد از تکمیل واحدهای خودمالکی، سازندگان این اختیار را دارند واحدها را به افراد مدنظر خودشان که دارای فرم «ج» سبز هستند واگذار کنند. در غیر این صورت ما به آنها نفرات واجد شرایط معرفی می‌کنیم. به این ترتیب امکان عرضه مسکن در شهر تهران در قالب نهضت ملی به صورت خودمالکی وجود دارد.

وی هم‌چنین با اشاره به پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن گفت: به متقاضیان دریافت وام اجاره در شهر تهران ۱۰۰ میلیون، مراکز استان‌ها ۷۰ میلیون و سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود. از روز ۱۲ خردادماه ۱۴۰۱ ثبت نام آغاز شده و کسانی که اجاره‌نامه با کد رهگیری دارند می‌توانند در سامانه طرح‌های حمایتی وزارت راه و شهرسازی به نشانی saman.mrud.ir ثبت نام کنند.