پرتغال؛ سوسیالیست‌ها اکثریت مطلق در پارلمان را از دست دادند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پرتغال؛ سوسیالیست‌ها اکثریت مطلق در پارلمان را از دست دادند بیشتر بخوانید🔽

حزب سوسیالیست پرتغال در انتخابات منطقه ای در جزایر آزورس بیشترین آرا را از آن خود کرد اما بدلیل عدم کسب بیش از ۵۰ درصد آرا، اکثریت مطلق را در در پارلمان از دست داد.

سوسیالیست‌ها در انتخابات روز یکشنبه ۳۹.۱ درصد آرا را به‌دست آوردند که در مقایسه با ۴ سال پیش با ۷ درصد کاهش محبوبیت مواجه شدند. همچنین میزان محبوبیت این حزب در این منطقه به پایین‌ترین سطح خود در ۲۴ سال اخیر رسید. در اتفاق غیرمنتظره دیگری، حزب راست افراطی چگا، با کسب ۵ درصد آرا موفق شد به پارلمان راه پیدا کند. محافظه‌کاران هم توانستند نزدیک به ۶ درصد آرا را از آن خود کند و قدرت مطلق سوسیالیست‌ها در پارلمان را از آنها بگیرند. اتفاقی که اولین بار است که پس از سال ۱۹۹۶ رخ می دهد.

خبر بد دیگراین هفته برای دولت سوسیالیست آنتونیو کوستا جدایی برخی از متحدان پیشین حزب سوسیالیست بود. گروه موسوم به «بلوک چپ» که بخشی از چپ‌های متحد سوسیالیست‌ها را تشکیل می دادند دوشنبه اعلام کرد که هفته آینده به راستگرایانی می پیوندد که در مخالفت با لایحه بودجه دولت صحبت خواهند کرد. بلوک چپ می گوید که به‌دلیل «تامین اعتبار ناکافی در بودجه پیشنهادی دولت در بخش بهداشت و سلامت» به این لایحه سوسیالیست‌ها رای مخالف خواهد داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موج شادی در سانتیاگو پس از رای اکثریت به تغییر قانون اساسی شیلیوظیفه تدوین قانون اساسی جدید برعهده «مجمع موسسان» خواهد بود که به طور مساوی از شهروندان زن و مرد تشکیل می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جنجال در پارلمان لهستان؛ اختلاف بر سر قانون سقط جنین | DW | 27.10.2020سیاستمداران مخالف قانون جدید سقط جنین در مجلس عوام لهستان اعتراض خود را با صدای بلند به نمایش گذاشتند. رئیس مجلس جلسه را قطع کرد و از ماموران محافظ خواستار اخراج نمایندگان شد، اما ماموران به خواست او عمل نکردند. بایدم ممنوع باشه نمیشه برا جون ی بچه تصمیم گرفت
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شکاف جنسیتی در ایران؛ سهم ناچیز زنان در پست‌های مدیریتیbeehnam اون ۵ کشور باقی‌مونده ته جدول رو‌ هم با دولت بعدی ولایت مدار و با رهنمودهای بی بدیل مقام عظمای ولایت پیش‌رو‌ می‌زاریم beehnam يكم ديگه همت كنين مردم تا رتبه آخر چيزى نمونده
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ویدئو؛ جشن و آتش‌بازی در بزرگترین فواره جهان در دبیبزرگترین فواره جهان در «نخل جمیرا» (پالم جمیرا)، مجمع الجزایری مصنوعی در دبی واقع شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویدئوی درگیری‌ها در ضدیت با محدودیت‌های کرونایی در ایتالیااعلام محدودیت‌های جدید کرونایی در ایتالیا، خشم عمومی گروهی از مردم را در این کشور به همراه داشته و معترضان به خیابان‌ها آمدند تا نارضایتی خود را نسبت به این تصمیمات ابراز کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فوت ۳۳۷ بیمار کرونایی در شبانه روزگذشته در کشور/ شناسایی ۵۹۶۰ بیمار جدیدفوت ۳۳۷ بیمار کرونایی در شبانه روزگذشته در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۵۹۶۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۳۷ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۷۴۸۵۶ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۵۹۲۵۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۲۹۵۳ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »