پرتاب کوکتل مولوتوف به سفارت ایران در آتن

03/07/1401 02:21:00 ب.ظ

در پی اصابت یک بطری مواد آتش‌زا به سوی دیوار سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن، پایتخت یونان، پلیس این کشور اعلام کرد که این رویداد آسیب جانی و مالی نداشته است.

ايران, جهان

در پی اصابت یک بطری مواد آتش‌زا به سوی دیوار سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن، پایتخت یونان، پلیس این کشور اعلام کرد که این رویداد آسیب جانی و مالی نداشته است.

در پی اصابت یک بطری مواد آتش‌زا به سوی دیوار سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن، پایتخت یونان، پلیس این کشور اعلام کرد که این رویداد آسیب جانی و مالی نداشته است.

حمایت در شیلیشهرهای متعددی در جهان در تعطیلات آخر هفته به صحنه تظاهرات حمایت از اعتراضات ضد حکومتی مردم ایران مبدل شد. ارزیابی می‌شود که تظاهرات بیان حمایت از ایرانیان روز یک‌شنبه، در ده‌ها شهر دیگر در پنج قاره جهان به اوج برسد.برلین، پایتخت آلمان، روز جمعه، اول مهر، شاهد یکی از بزرگ‌ترین تظاهرات پشتیبانی از خیزش مردم ایران بود. حضور هزاران ایرانی و آلمانی در راه‌پیمایی ابراز حمایت از مردم سرکوب شده ایران، کمتر در گذشته در چنین ابعادی دیده شده و یا بی‌سابقه است.

رهبران آلمان، شامل اولاف شولتس، صدراعظم و آنالِنا بربوک، وزیر خارجه، در دو روز گذشته قاطعانه از تظاهرکنندگان ایرانی، به‌ویژه زنان مخالف حجاب اجباری، حمایت کرده و از مرگ دختر ۲۲ ساله سقزی در اسارت «پلیس امنیت اخلاقی» در تهران ابراز انزجار و اندوه کردند. کسی از مقامات آلمان با ابراهیم رئیسی در سفر هفته گذشته او به نیویورک دیدار نکرد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

دوستان خارج ازکشور برین به پروفایلهای سران کشورهای دیگه،از بزرگ تا کوچیک،به انگلیسی حتی دست و‌پاشکسته کامنت بذارین که چیکار دارن میکنن،لطفا به هم اطلاع بدین MahsaAmini

سینماگران ایران بار دیگر بیانیه‌‌ای با خواسته «تفنگت را زمین بگذار» منتشر کردندجمعی از سینماگران ایران در واکنش به سرکوب خونین اعتراضات مردمی جاری در ایران بار دیگر بیانیه‌ای با درخواست «تفنگت را زمین بگذار» خطاب به نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی منتشر کردند. 'اثر ظلم محال است به ظالم نرسد ناله پیش از هدف از پشت کمان می‌خیزد...' مرگ بر خامنه ای مهسا_امینی OpIran‌‌ سینماگران گوه خوردند با جد و آبادشان اینها غیر قابل اطمینان هستند اگر حکومت به اینها در باغ سبز نشان بدهد همه اینها علیه مردم فیلم بازی خواهند کرد این قشر سلبریتی دوزاری غیر قابل اطمینان هستند و برای پول هر گوهی را خواهند خورد و مردم ایران به شما خود فروخته ها اعتماد نخواهند کرد

اختصاصی ایران وایر؛ خامنه‌ای به سپاه برای سرکوب اعتراضات دستور دادهیک منبع مطلع امنیتی به ایران‌وایر گفته او از یک مقام سپاه شنیده که علی خامنه‌ای آتش زدن روسری را «محاربه» توصیف کرده است. گزارش اختصاصی ایران‌وایر👇 MahsaAminii مهسا_امینی اعتراضات_سراسری درمانده وامانده فكر ميكنه حالا كسى به اين مزخرفات گوش ميكنه🤮🤮🤜🏻🤜🏻 گوه خورده یه منبع از یه مقام شنیده؟! این خبر که قابل اطمینان نیست!

تهدید رئیسی پس از بازگشت از آمریکا: اجازه نمی‌دهیم امنیت به مخاطره بیفتدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران پس از بازگشت از آمریکا روز جمعه در واکنش به اعتراضات در نقاط مختلف ایران گفته است اجازه «اغتشاش» در کشور داده نمی شود. ابراهیم رئیسی گه خورد. تخم جن زر نزن از فردا باید بری مدرسه سر کلاس هفتم بشینی، بلکه سواد یاد بگیری آدم بشی مهسا_امینی MahsaAmini OpIran

اوکراین اعتبار‌نامه سفیر ایران در کی‌یف را لغو کرداوکراین اعتبارنامه سفیر ایران در کی‌یف را لغو کرده و تعداد کارکنان سفارت ایران در کی‌یف را کاهش داد. - خبرگزاری آناتولی البته عملکرهای داخلی و خارجی حکومت فرقه فارسیسم اشغالگر کشور و استعمارجهانی با فریب و گشتار ایرانیان طبق تکرار پروژه ی گورباچف و استعمار جهانی با برنامه به پیش میرود!....

حملات توپخانه‌ای سپاه پاسداران ایران به خاک اقلیم کُردستان عراقدر واکنش به خیزش مردمی و گسترش موج جدید اعتراضات ضد‌حکومتی در ایران که جرقه آن از استان کُردستان زده شده و تاکنون به سقوط شهر اشنویه در دست شهروندان معترض

اعلام حمایت از معترضان ایرانی در گوشه و کنار دنیا حمایت در شیلی شهرهای متعددی در جهان در تعطیلات آخر هفته به صحنه تظاهرات حمایت از اعتراضات ضد حکومتی مردم ایران مبدل شد.share نسخه چاپی جمعی از سینماگران ایران در واکنش به سرکوب مرگبار و خونین اعتراضات مردمی جاری در ایران بار دیگر بیانیه‌ای با درخواست «تفنگت را زمین بگذار» خطاب به نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی منتشر کردند.۲ مهر ۱۴۰۱ خواندن در ۱ دقیقه یک مقام امنیتی سابق در جمهوری اسلامی ایران که کماکان به عنوان مشاور با نهادهای امنیتی همکاری دارد، در مصاحبه‌ای کوتاه به ایران وایر گفته است که گسترش اعتراضات در سراسر ایران حکومت ایران را غافلگیر کرده و احتمال سرکوب شدید که منجر به کشتار وسیع شهروندان ایرانی شود، دور از انتظار نیست.مهر ۰۱, ۱۴۰۱ همه‌پرسی روسی در مناطق اشغالی اوکراین آغاز شد روسیه در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز با همین شیوه برگزاری رفراندوم، شبه‌جزیرۀ کریمه را به خاک خود ضمیمه کرد با وجود واکنش به‌شدت منفی جامعه جهانی به انجام «همه‌پرسی» توسط روسیه در سرزمین‌های زیر کنترل این کشور در خاک اوکراین، از بامداد روز جمعه، اول مهر این «همه‌پرسی» با هدف الحاق این اراضی به خاک روسیه آغاز و رای‌ دادن در آن «اجباری» اعلام شد.

ارزیابی می‌شود که تظاهرات بیان حمایت از ایرانیان روز یک‌شنبه، در ده‌ها شهر دیگر در پنج قاره جهان به اوج برسد. برلین، پایتخت آلمان، روز جمعه، اول مهر، شاهد یکی از بزرگ‌ترین تظاهرات پشتیبانی از خیزش مردم ایران بود. اسلحه به سمت مردم و جوانان ایران نگیرید. حضور هزاران ایرانی و آلمانی در راه‌پیمایی ابراز حمایت از مردم سرکوب شده ایران، کمتر در گذشته در چنین ابعادی دیده شده و یا بی‌سابقه است. آقا گفتند که معنی ندارد زنان حجاب خود را در خیابان آتش بزنند. رهبران آلمان، شامل اولاف شولتس، صدراعظم و آنالِنا بربوک، وزیر خارجه، در دو روز گذشته قاطعانه از تظاهرکنندگان ایرانی، به‌ویژه زنان مخالف حجاب اجباری، حمایت کرده و از مرگ دختر ۲۲ ساله سقزی در اسارت «پلیس امنیت اخلاقی» در تهران ابراز انزجار و اندوه کردند.» سینماگران ایران پیشتر در واکنش به اعتراضاتی که پس از ریزش ساختمان متروپل در آبادان در خردادماه به راه افتاده بود، بیانیه‌ مشابهی با درخواست «تفنگت را زمین بگذار» را امضا کرده بودند که با خشم مقام‌های جمهوری اسلامی مواجه شد. کسی از مقامات آلمان با ابراهیم رئیسی در سفر هفته گذشته او به نیویورک دیدار نکرد. اوکراین: همه‌پرسی برای الحاق مناطق اشغالی به روسیه، احتمال مذاکره را از بین می‌برد ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، تاکید کرده که «همه‌پرسی» ذره‌ای از عزم مدافعان اوکراین کم نخواهد کرد.

در کشور دوردست شیلی در آمریکای لاتین، در حالی که رئیس جمهوری آن کشور در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نام مهسا (ژینا) امینی، دختر کشته شده ایرانی در اسارت نیروهای حکومتی ایران را به عنوان نمادی از ظلم حاکمیت ایران به مردم کشور ذکر کرد، صدها تن از مردم شیلی روز جمعه، اول مهر، برای بیان ایستادگی در کنار مردم به پاخاسته ایران تظاهرات کردند. در بیانیه تازه‌ای که منتشر شده، امضاکنندگان تاکید کرده‌اند: «ما پشت سر جوانانی که پیشرو و پرچمدار این جنبش عظیم تحول‌خواهی هستند، ایستاده‌ایم. این مقام سابق همچنین تاکید کرد که دولت ایران و سپاه نگران اوضاع در مناطق کردنشین هستند و به دولت منطقه خودمختار کردستان عراق اخطار داده‌اند که با گروه‌های کرد ایرانی همکاری نکنند. به گزارش خبرگزاری‌ها از سانتیاگو، پایتخت شیلی، مرگ دلخراش مهسا سازمان‌های حامی زنان در شیلی را خشمگین کرده و نهادهای فمینیستی این کشور مردم شیلی را به تکرار شعار «زن، زندگی، آزادی»، مهم‌ترین شعار اخیر در تظاهرات اعتراضی مردم ایران، فرا خواندند. گابریل بوریچ، رئیس جمهوری ۳۷ ساله و چپ‌گرای شیلی، که اقدام هفته گذشته او در رد پذیرش سفیر جدید اعزامی اسرائیل، با موجی از خشنودی و استقبال گرم رسانه‌های تندروی رژیم ایران روبه‌رو شد، تاکید کرده که حامی مردم سرکوب شده در هر جاست: چه در «اراضی اشغال شده فلسطین» و چه در ایران. بازداشت رسول‌اف و آل احمد، سینماگران امضاکننده بیانیه «تفنگت را زمین بگذار» آنان در این بیانیه نوشتند که اعتراضات کنونی «هیچ نوع استبداد، ولایت و دیکتاتوری منقضی را نمی‌پذیرد». تندروها در ایران سخنان آقای بوریچ در حمایت از مردم ایران را سانسور کردند.» در تیر ماه ۱۳۱۴ شمسی، ارتش ایران به دستور رضا شاه پهلوی مخالفان مذهبی خود را که در مسجد گوهرشاد تحصن کرده بودند، هدف قرار دارد. تجمع حامیان مردم ایران روز جمعه اول مهر در برابر ساختمان یادبود لینکلن در واشینگتن نیز برگزار شد. اما حمایت اخیر هنرمندان و چهره‌های معروف از اعتراضات، خشم مقام‌های حکومتی را برانگیخته و در حاشیه برگزاری نمازجمعه تهران شعارهایی علیه آنان سرداده شده است. در مقابل، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، روز اول مهر گفت که مسکو «از آغاز "عملیات ویژه" گفته بود که مردم این سرزمین‌ها باید خود درباره سرنوشت خویش تصمیم بگیرند و همه وضعیت جاری تایید می‌کند که آن‌ها خواهان آن هستند که خود ارباب زندگی‌شان باشند».

همچنین در استانبول و آنکارا در ترکیه برای روزهای شنبه و یک‌شنبه تجمع‌های جدیدی برای ابراز حمایت از مردم ایران ترتیب داده شده است. میدان «تقسیم» استانبول روز ۳۱ شهریور نیز شاهد حضور صدها تن از مردمی بود که بر ایستادگی خود در کنار مردم ایران تاکید کردند.» پیشتر انتشار اولین بیانیه سینماگران موجب شد نیروهای امنیتی محمد رسول‌اف و مصطفی آل‌احمد، از امضاکنندگان بیانیه‌ را بازداشت کنند و جعفر پناهی، دیگر فیلمساز امضاکننده، نیز برای گذراندن محکومیت پیشین خود راهی زندان شد. ثبت نظر. هنرمندان نامدار ترکیه که کشورشان در سال‌های اخیر شاهد حضور صدها هزار ایرانی است، در کلیپ‌ها و مصاحبه‌های متعدد همبستگی خود را با مردم ایران بیان می‌کنند و تاکید دارند که ایرانیان و به‌ویژه زنان ایران را «پیشروترین» گروه در میان مردم منطقه می‌دانند. مصطفی دمیرتاش، سیاستمدار نام‌آشنای ترکیه، سر خود را به نشانه حمایت از زن ایرانی تراشیده است. رادیو فردا رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. در تل‌آویو، ریتا جهان‌فروز، خواننده زاده اصفهان که چهار دهه جزو هنرمندان برتر اسرائیل بوده، با ضبط کلیپی حمایت قاطع خود را از خیزش زنان ایران برای گرفتن حق طبیعی خود بیان کرد.

مردم در استکهلم فراخوان داده‌اند که روز دوم مهر در میدان «سرگل» گرد می‌آیند تا از «خیزش سراسری ملت ایران» حمایت کنند. .