پرتاب سه ماهواره نظارتی چین به فضا

21/06/1398 12:05 ب.ظ

چین سه ماهواره نظارتی را از مرکز پرتاب ماهواره 'تایووان' به فضا پرتاب کرد. - خبرگزاری آناتولی

چین سه ماهواره نظارتی را از مرکز پرتاب ماهواره 'تایووان' به فضا پرتاب کرد. - خبرگزاری آناتولی چین یک ماهواره بزرگ و دو ماهواره نظارتی کوچک را از مرکز پرتاب"تایووان" واقع در استان شانگچی این کشور به فضا پرتاب کرد.

به گزارش خبرگزاری"شین هوا"، این ماهواره‌ها از طریق موشک"لانگ مارچ-4 بی" به مدار مشخص شده، پرتاب شده است.

یکی از این ماهواره ها به نام"Z-102D" که توسط آکادمی فناوری فضایی چین ساخته شده، برای ارزیابی منابع طبیعی، مشاهدات زیست محیطی، حفاظت از محیط زیست و برنامه ریزی شهرها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این ماهواره به مدت 5 سال در مداری که در 778 کیلومتری زمین قرار دارد، فعالیت خواهد کرد.چین دو ماهواره کوچک دیگر که 16 کیلوگرم وزن دارند را نیز برای نظارت بر قطب ها به مدار فرستاده است.

این ماهواره ها که عمر آنها یک سال است، اطلاعات مربوط به تغییرات جهانی آب و هوا و همچنین تغییر در دمای محیط و آبهای قطبی را جمع آوری خواهند کرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

کره شمالی پرتاب موشک کوتاه برد را تایید کرداین دور جدید از موشک‌پرانی در حالی انجام شد که تنها چند ساعت پیش از آن، مقامات کره شمالی اعلام کرده بودند برای از سر گرفتن مذاکرات با ایالات متحده آمریکا آماده هستند.

جنگ تجاری چین و آمریکا؛ با «حسن نیت» ترامپ اعمال تعرفه‌ها عقب افتاداو در توییتر نوشت که این کار به درخواست لیو هه، معاون نخست‌وزیر چین و در آستانه جشن‌های هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین انجام می‌شود.

صادرات 1100 تن «سنگ طلق» از افغانستان به چینچهل و یک واگن حامل 1100 تن سنگ تالک از افغانستان به چین صادر شد. - خبرگزاری آناتولی

فروش نفت ایران به صفر نزدیک می‌شود؛ چین و هند هم کمک نکردندتازه‌ترین داده‌ها از تلاش ایران برای صادرات نفت در ماه اوت (تیر / شهریور ۸۹) نشان می‌دهد نفتی که ایران به قصد صادرات راهی بازار کرده تنها ۱۹۶ هزار بشکه در روز بوده است.

کتابفروش مخالف چین در یک روز ۱۰۰ هزار دلار برای افتتاح کتابفروشی جدید در هنگ کنگ کمک جمع کردکتابفروش مخالف چین در یک روز ۱۰۰ هزار دلار برای افتتاح کتابفروشی جدید در هنگ کنگ کمک جمع کرد «لام وینگ کی» یکی از پنج کتابفروشی است که در پی فروش آثاری انتقادی به سیاست‌‌های چین در سال ۲۰۱۵ بازداشت شد.

واکنش‌ها به طرح نتانیاهو برای الحاق کرانه باختری به خاک اسرائیلعصر سه‌شنبه اندک زمانی پس از پخش سخنان آقای نتانیاهو، دو راکت از مبدا سرزمین‌های فلسطینی به سمت شهرهای اشدود و اشکلون در جنوب اسرائیل پرتاب شدند. پرتاب راکت‌ها باعث به صدا درآمدن آژیرهای خطر شد و نخست‌وزیر اسرائیل را که در اشدود حضور داشت، وادار کرد به پناهگاه برود.

چین سه ماهواره نظارتی را از مرکز پرتاب ماهواره "تایووان" به فضا پرتاب کرد.پکن/خبرگزاری آناتولی

چین یک ماهواره بزرگ و دو ماهواره نظارتی کوچک را از مرکز پرتاب"تایووان" واقع در استان شانگچی این کشور به فضا پرتاب کرد.

به گزارش خبرگزاری"شین هوا"، این ماهواره‌ها از طریق موشک"لانگ مارچ-4 بی" به مدار مشخص شده، پرتاب شده است.

یکی از این ماهواره ها به نام"Z-102D" که توسط آکادمی فناوری فضایی چین ساخته شده، برای ارزیابی منابع طبیعی، مشاهدات زیست محیطی، حفاظت از محیط زیست و برنامه ریزی شهرها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این ماهواره به مدت 5 سال در مداری که در 778 کیلومتری زمین قرار دارد، فعالیت خواهد کرد.چین دو ماهواره کوچک دیگر که 16 کیلوگرم وزن دارند را نیز برای نظارت بر قطب ها به مدار فرستاده است.

این ماهواره ها که عمر آنها یک سال است، اطلاعات مربوط به تغییرات جهانی آب و هوا و همچنین تغییر در دمای محیط و آبهای قطبی را جمع آوری خواهند کرد.

چین که در سال‌های اخیر پیشرفت سریعی در رقابت فضایی با ایالات متحده آمریکا و روسیه داشته است، درگیر پروژه های بلندپروازانه‌ای مانند ماهواره های سنجش از دور، ماهواره های موقعیت یابی و نظارت جهانی، ساخت ایستگاه فضایی دائمی در مدار، مطالعات ماه، اکتشاف مریخ و مشتری است. این کشور با پروژه های مذکور هدف تبدیل شدن به"رهبری فضا" در سال 2045 را برنامه ریزی می‌کند.