پرتاب موفقیت‌آمیز فضاپیمای شرکت «اسپیس اکس»؛ فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدند

27/08/1399 08:07:00 ب.ظ

پرتاب موفقیت‌آمیز فضاپیمای شرکت «اسپیس اکس»؛ فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدند مأموریت «کرو ۱» ابتدا قرار بود شنبه چهاردهم نوامبر انجام شود؛ ولی به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی، اسپیس اکس ‌و ناسا پرتاب موشک «فالکون ۹» را به یکشنبه موکول کردند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. او هنگامی که با جیم برایدنستاین، رئیس ناسا برای تبریک به دست‌اندرکاران عملیات وارد مرکز کنترل اسپیس اکس شد، به حاضرین گفت که تا یک دقیقه پس از پرتاب موشک، قادر به تنفس نبود (نفسش در سینه حبس بود).

ایلان ماسک بنیانگذار اسپیس اکس به دلیل احتمال ابتلا به ویروس کرونا در محل پرتاب حضور نداشت و عملیات را مانند دیگران از شبکه‌های اجتماعی دنبال کرد.

عملیات «کرو ۱» به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تحت تدابیر شدید امنیتی ‌و با رعایت کامل نکات بهداشتی انجام‌ شد. مایکل هاپکینز که فرماندهی عملیات را بر در فضاپیمای «کرو درگن» بر عهده دارد، پیش از پرتاب موشک گفت: «شما با همکاری خود در این دوران دشوار، الهام‌بخش ملت، و جهانیان هستید و یکی از دلایل اصلی انتخاب نام تاب‌آوری برای فضاپیما همین موضوع است.»

خدمه «کرو درگن» در جریان عملیات «اکسپدیشن ۶۵» در ایستگاه فضایی بین‌المللی، به پژوهش‌های علمی، تجربی، و نوسازی بخش‌های کهنه و قدیمی این مرکز فضایی می‌پردازند. خدمه فضاپیمای «کرو درگن» سازمان هوانوردی و فضایی آمریکا یا «ناسا» و‌ شرکت خصوصی اسپیس اکس، فضاپیمای بعدی خود یعنی «کرو درگن ۲» را در بهار سال ۲۰۲۱ به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام خواهند کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

پرتاب فضاپیمای شرکت «اسپیس اکس» به دلیل شرایط نامساعد جوی به تأخیر افتاد🔺پرتاب فضاپیمای شرکت «اسپیس اکس» به دلیل شرایط نامساعد جوی به تأخیر افتاد ▪️به گزارش آسوشیتدپرس، مدیران این شرکت می‌گویند که عملیات «کرو-۲» به دلیل وزش بادهای سهمگین در سواحل منطقه به روز جمعه موکول شده است.

ایران از پرتاب 'موفقیت‌آمیز' یک ماهواره‌بر با سوخت 'ترکیبی' خبر داد - BBC News فارسیایران می‌گوید برای اولین بار 'اولین پرتاب ماهواره‌بر ترکیبی ذوالجناح' را با موفقیت آزمایش کرده است. منظور از سوخت ترکیبی، ترکیبی از سوخت جامد و مایع است. برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران همواره با اعتراض آمریکا و اتحادیه اروپا روبرو بوده است و آمریکا یکی از دلایل تحریم‌ گسترده ایران را ادامه برنامه‌ موشکی اعلام کرده است. ایران موشک دور برد با توان حمل کلاهک اتمی را تست کرد همه این مسخره بازیا از وقتی شروع شد که احمدی نژاد میمون بالغ فرستاد فضا یه بچه میمون برگشت زمین بازم مادرقهبه بازی کارمندان دولت فخیمه سلطنتی و استفاده از عکس قدیمی به جای عکس پرتاب امروز. کلا کارمندان اعلیحضرت باید هرطور شده حرامزادگی خودشون رو نشون بدن.

پرتاب و پرواز فضاپیمای اسپیس‌ایکس از نماهای مختلفموشک فضاپیمابر «فالکون۹» که قابل استفاده مجدد است پس از جدا شدن از سفینه به زمین بازگشت و روی شناوری بدون سرنشین در اقیانوس اطلس فرود آمد

ویدئو؛ پرتاب موشک سنگین آنگارا در روسیهنخستین موشک سنگین از نوع آنگارا ۶ سال پیش، یعنی در روز ۲۳ دسامبر ۲۰۱۴ (۲ دی ۱۳۹۳) انجام شده بود.

ماهواره ترک‌ست 5A ترکیه آماده پرتاب به فضا استرئيس سیستم‌های فضایی شرکت ایرباس اعلام کرد که پرتاب ماهواره «ترکست 5A» تضمین کننده حفظ حقوق ترکیه در مدار زمین خواهد بود و آماده پرتاب به فضا است. - خبرگزاری آناتولی اردوغان_گوه_خورد