پرتاب موفقیت‌آمیز «اسپیس اکس» برای انتقال موجودات دریایی و صفحات خورشیدی به ایستگاه فضایی

14/03/1400 10:19 ب.ظ

پرتاب موفقیت‌آمیز «اسپیس اکس» برای انتقال موجودات دریایی و صفحات خورشیدی به ایستگاه فضایی پرتاب موشک «فالکن»شرکت «اسپیس اکس» برای انتقال هزاران موجود دریایی بسیار کوچک، صفحات خورشیدی پرقدرت، و برخی اقلام دیگر به ایستگاه بین‌المللی فضایی با موفقیت انجام شد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این موشک پنجشنبه از مرکز فضایی کندی در کیپ کارناوال ایالت فلوریدا به مدار زمین پرتاب شد.

این محموله ۳۳۰۰ کیلویی که همچنین شامل لیمو، پیاز، آووکادو، و گوجه فرنگی برای هفت ساکن کنونی این مرکز فضایی است، شنبه به مقصد می‌رسد.

فضاپیمای «دراگون» اسپیس اکس دقایقی پس از پرتاب، از موشک فالکن جدا شد، ‌و به سمت ایستگاه بین‌المللی فضایی رفت. تقویت‌کننده جدید مرحله اول نیز که بخش مهمی در پرتاب موشک دارد، پس از دقایقی در سکوی دریایی فرود آمد تا قطعات آن برای مأموریت‌های آینده بازیافت شود.فضاپیما یا کپسول باری جدید دراگون، نخستین مجموعه از سه پنل یا صفحه خورشیدی پیشرفته‌ را که برای تقویت شبکه برق نسبتا قدیمی این‌ مرکز طراحی شده است، به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌برد.

فضانوردان در اواخر ماه میلادی جاری، این صفحات جدید را کنار بال‌های خورشیدی ایستگاه بین‌المللی فضایی، که بیست سال از عمر آنها گذشته است، نصب می‌کنند. کپسول دراگون حدود بیست هزار موجود دریایی بسیار کوچک موسوم به «خرس آبی»، ۱۲۸ ماهی مرکب، گیاهان فلفلی، و نهال پنبه را نیز به این مرکز فضایی حمل می‌کند. headtopics.com

این راکت خراب شود وبرفرق امریکا بخورد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ریحانه‌سادات رئیسی در گفتگوی ویژه خبری: پدرم خیلی مهربان استوی گُه خورد. بله، مهربانیش را دهه شصت به مردم ایران هم ثابت کرده! رئیسی کم آورده ،ناموس وسط آورده

مشاور علمی کاخ‌سفید: هدف‌مان تولید ۱۰۰ روزه واکسن برای همه‌گیری بعدی استمشاور علمی کاخ‌سفید این احتمال را مطرح کرد که ممکن است امکان پیاده کردن تجربه‌ای مشابه با تهیه واکسن کرونا برای مقابله با بیماری سرطان نیز وجود داشته باشد. BrusselsBureau اگه عامل بیماری رو خودت تولید کنی همه چیز شدنیه مگه خبر دارن همه گیری بعدی چیه؟!البته از آمریکایها این کار بر میاد.

هشدار نسبت به کمبود دارو در مراکز درمانی/ بسیاری از اقلام دارویی سهمیه‌بندی شده استرئیس بیمارستان شهدای تجریش گفت: وجود مشکل افزایش قیمت داروها و سهمیه بندی که برای بیمارستان‌ها وجود دارد، مراکز درمانی را با یک چالش جدی در امر خدمت رسانی به بیمار مواجه کرده است.

محافل دیپلماتیک: مذاکرات برجام وارد دشوارترین مرحله شده است | DW | 03.06.2021محافل دیپلماتیک اروپا ضمن اشاره به پیشرفت مذاکرات برجامی با ایران گفته‌اند، گفت‌وگوها وارد دشوار‌ترین مرحله شده است. از سوی دیگر عباس عراقچی، رئیس هیأت مذاکره‌کننده ایران گفته است، دور آینده می‌تواند دور پایانی باشد.

کرونا ۱۰۰ میلیون فرصت شغلی در جهان را نابود کرده است | DW | 03.06.2021میلیون‌ها انسان در سراسر جهان در پی همه‌گیری کرونا شغل خود را از دست داده یا ناگزیر به کاهش ساعات کاری خود شده‌اند. حتی اگر چرخ اقتصاد جهان به طور کامل به گردش بیافتد، امکان جبران خساراتی که به بار آمده‌اند، نخواهد بود.

عراقچی: زمان آن است که آمریکا و اروپایی‌ها تصمیمات سخت خود را بگیرندمعاون وزیر امورخارجه کشورمان تصریح کرد: اکنون زمان آن است که آمریکا و اروپایی ها تصمیمات سخت خود را بگیرند. این حرف سه بار در سه سال تکرار شده.دیگه هفته و فریب بسه خسته نباشی خدا قوت خائنین به ملت.تا فایل صوتی توهم فاش نشده برگرد خونه.