پرتاب ماهواره جاسوسی اسرائیل با ماموریت 'رصد فعالیت‌های هسته‌ای ایران'

پرتاب ماهواره جاسوسی اسرائیل با ماموریت 'رصد فعالیت‌های هسته‌ای ایران'

06/07/2020 12:56:00 ب.ظ

پرتاب ماهواره جاسوسی اسرائیل با ماموریت 'رصد فعالیت‌های هسته‌ای ایران'

اسرائیل ماهواره جاسوسی جدیدی را با توانایی تهیه تصاویر با کیفیت بالا و با هدف جمع‌آوری اطلاعات نظامی به مدار فرستاده است. اسرائیل در حال تقویت برنامه ماهواره‌ای نظامی و جاسوسی خود برای بالا بردن توان تجسسی به ویژه علیه ایران است. رادیو اسرائیل اعلام کرد که اوفک ۱۶ برای رصد فعالیت‌های هسته‌ای ایران در مدار قرار گرفته است.

ماهواره اوفک ۱۶ از سکویی در مرکز اسرائیل پرتاب شداسرائیل ماهواره جاسوسی جدیدی را با توانایی تهیه تصاویر با کیفیت بالا و با هدف جمع‌آوری اطلاعات نظامی به مدار فرستاده است.اسرائیل در حال تقویت برنامه ماهواره‌ای نظامی و جاسوسی خود برای بالا بردن توان تجسسی به ویژه علیه ایران است.

روسیه تولید واکسن کرونا را آغاز کرد - BBC News فارسی انتقاد اپوزیسیون بلاروس از تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا | جهان | DW | 15.08.2020 امارات خواهان 'اجرای هر چه سریع‌تر' توافق با اسرائیل است - BBC News فارسی

وزارت دفاع اسرائیل صبح روز دوشنبه ۶ ژوئیه (۱۶ تیر) در بیانیه‌ای اعلام کرد که این وزارت‌خانه با همکاری صنایع هوافضای این کشور"ماهواره تجسسی اوفک ۱۶ را با موفقیت پرتاب کرده است."در این بیانیه درباره ماموریت این ماهواره جزییات زیادی داده نشده اما رادیو اسرائیل اعلام کرد که"اوفک ۱۶" برای رصد فعالیت‌های هسته‌ای ایران در مدار قرار گرفته است.

این ماهواره ساعت ۴ صبح به وقت محلی از سکویی در مرکز اسرائیل و با راکت شاویت، ساخته اسرائیل، پرتاب شد.وزارت دفاع اسرائیل پرتاب این ماهواره را"دستاورد فوق‌العاده دیگری" خوانده و گفته است"برتری فناوری و قابلیت‌های اطلاعاتی، برای امنیت کشور اسرائیل حیاتی است... ما به تقویت و حفظ توانایی‌هایی اسرائیل در تمام جبهه‌ها و در همه مکان‌ها ادامه می‌دهیم."

شالوم سوداری، رئیس برنامه فضایی صنایع هوافضای اسرائیل هم گفت"شبکه ماهواره‌ای ما امکان رصد تمام خاور میانه و حتی کمی بیشتر از آن را به ما می‌دهد."وزارت دفاع اسرائیل اوفک ۱۶ را یک"ماهواره شناسایی الکترو- اپتیکال با قابلیت‌های پیشرفته" توصیف کرده و گفته است که اولین تصاویر آن حدود یک هفته دیگر دریافت می‌شود.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

انگلیس: با عدم پایبندی ایران برجام در خطر استانگلیس: با عدم پایبندی ایران برجام در خطر است سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در واکنش به نامه محمد جواد ظریف به جوزپ بورل مدعی شد: انگلیس به برجام پایبند می‌ماند اما این توافق با عدم پایبندی سیستماتیک ایران در خطر قرار گرفته است

گفتگو با مریم روحانی، مشهورترین دختر ترمیم‌کنندۀ رنگ خودرو در ایرانبر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران ۴۹ درصد جمعیت کل کشور را زنان تشکیل می‌دهند و از همین رو بحث اشتغال آن ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مریم روحانی یکی از زنانی است که حرفه ای متفاوت را برای کار انتخاب کرده است.

هیچ نقطه پنهانی در قرارداد ایران و چین وجود ندارد/ تاریخ نشان خواهد داد که برجام سند افتخار ایران است/ اسرائیل و آمریکا در مخالفت با ایران اصولگرا و اصلاح‌طلب نمی‌شناسندوزیر امورخارجه کشورمان گفت: آمریکا برای حفظ خود با جهان، امنیتی برخورد می‌کند حتی امروز برای این‌که بماند بیماری کرونا را امنیتی کرده است.

توطئه دشمنان در فروپاشیدن اقتصاد ایران به نتیجه‌نمی‌رسد/ بازی با قیمت ارز و سکه از متغیرهای عملیات روانی دشمن برای آشفته کردن اقتصاد کشور استرئیس جمهور گفت: با وجود شرایط سخت به وجود آمده ناشی از جنگ اقتصادی با دشمنان در دو سال گذشته، آرزوی دیرینه مردم و نخبگان در تحقق اقتصاد بدون نفت پی‌ریزی شده و با وجود تلاطم‌ها و تکانه‌های شدید اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا، روند شاخص‌های اصلی اقتصاد کشور در بخش تولید و صادرات به خوبی پیش می‌رود.

دیدار آکار با نیروهای ارتش ترکیه مستقر در لیبیخلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه با سربازان ارتش کشور مستقر در لیبی دیدار و از ناوچه گروه نیروی دریایی ترکیه TCG Giresun در دریای مدیترانه بازدید کرد

ترکیب پرسپولیس برای دیدار با شاهین اعلام شد- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimترکیب پرسپولیس برای دیدار با شاهین اعلام شد بوژیدار رادوشویچ، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، محسن ربیع‌خواه، مهدی شیری، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی، مهدی ترابی، مهدی عبدی و علی علیپور