پرایس: هنوز به توافق نرسیده‌ایم

26/12/1400 10:17 ق.ظ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: *هنوز به توافق نرسیده‌ایم *ما به حصول توافق احتمالی در وین نزدیک هستیم *هنوز برخی موضوعات در وین حل نشده باقی مانده‌اند *در آینده نزدیک خواهیم فهمید که آیا می‌توانیم به آن نقطه برسیم یا نه

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفت: ما به حصول توافق احتمالی در وین نزدیک هستیم اما هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم. وی در ادامه با بیان اینکه"هنوز برخی موضوعات در وین حل نشده باقی مانده‌اند" افزود: در آینده نزدیک خواهیم فهمید که آیا می‌توانیم به آن نقطه برسیم یا نه.

همچنین کریستوفر برگر سخنگوی وزارت امورخارجه آلمان درباره روند مذاکرات احیای برجام گفت: کار ‌روی تهیه پیش‌نویس متن نهایی تکمیل شده است و اکنون باید تصمیمات سیاسی در پایتخت‌ها اتخاذ شود.

وی ادامه داد: ما امیدواریم که این مذاکرات هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد. به گزارش ایسنا، مذاکرات ایران و سایر طرف‌های برجام در وین که با هدف رفع تحریم‌های ایران و بازگشت واشنگتن به توافق با حضور غیرمستقیم آمریکا برگزار می‌شود، چند روزی است که به دلیل کارشکنی‌های آمریکا و ناتوانی طرف غربی در حل موضوعات باقی‌مانده متوقف شده است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان شب گذشته در گفت‌وگو با لیز تراس همتای بریتانیایی خود تاکید کرد: بیش از هر زمان دیگری به نقطه نهایی توافق نزدیک شده‌ایم؛ لکن آنچه می‌تواند رسیدن به توافق خوب و پایدار را قطعی کند رفتار واقع‌بینانه آمریکا و عدم طرح مطالبات جدید و نادرست است. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

امیرعبداللهیان: روسیه هیچ مانعی برای رسیدن به توافق در وین نیستامیرعبداللهیان: *روسیه هیچ مانعی برای رسیدن به توافق در وین نیست *هیچ ارتباطی میان تحولات اوکراین و مذاکرات وین وجود ندارد *روسیه نقش سازنده‌ای در مذاکرات وین ایفا کرده است ببینیم وتعریف کنیم شاهنامه ست آخرش رو ببین !

امیرعبداللهیان: رویکرد روسیه در مذاکرات سازنده بوده است/ لاوروف: مانع دستیابی به توافق نیستیمحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو کشور گفتگو کرد.

رسانه‌های اسرائیلی: در حمله پهپادی به مقری در کرمانشاه «صدها پهپاد» ایران نابود شدرسانه‌های اسرائیلی می‌گویند در حمله پهپادی دی‌ماه گذشته که به یکی از تأسیسات نظامی حساس ایران در استان کرمانشاه انجام شده، «صدها پهپاد ایران نابود شده است.» پدر سگا کل زیرزمین کرمانشاه رو کردن موشک و پهپاد ولی حاضر نیستن یه لوله آب برای مردم تعمیر کنن. دروغ_را_آنقدر_بزرگ_بنویس_تا_موجب_خنده_شود👺👺👺🤣 این از اقتدار سپاه است! فقط به هواپیمای مسافری موشک میزنید؟ از پهباد هاتون حفاظت کنید یا از کشور های دیگر نگهبان استخدام کنید.

اصابت گلوله توپ به ساختمانی در کی‌یف 4 کشته به جا گذاشتبر اثر اصابت گلوله توپ به ساختمانی در کی‌یف، پایتخت اوکراین 4 نفر جان باختند. - خبرگزاری آناتولی 📸اصابت گلوله توپ به ساختمانی در کی‌یف 4 کشته به جا گذاشت

سفر رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل به کابل در اوج توجهات جهانی به اوکراینرئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه در اوج توجهات جهانی به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و بحران انسانی در این کشور، وارد پایتخت افغانستان شد.

پنتاگون: حملات روسیه به «یاووریف» موجب اختلال در ارسال تسلیحات به اوکراین نخواهد شدوزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، در بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات روسیه به «یاووریف» باعث اختلال در ارسال تسلیحات و کمک به اوکراین نخواهد شد.جان کربی، سخنگوی