پدیده بی‌سابقه؛ نفت رایگان آمریکا با پاداش اضافی برای خریدار | DW | 20.04.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بازارهای نفت دنیا روز دوشنبه شاهد پدیده‌ای بی‌سابقه در تاریخ شد: قیمت نفت آمریکا برای تحویل در ماه آینده تا منفی ۳۷ دلار پیش رفت. تحلیلی از: دالغا خاتین‌اوغلو

قیمت منفی برای نفت، پدیده‌ای بی‌سابقه در طول تاریخ است و بدین معنی است که تولیدکننده‌های آمریکایی نه تنها آماده تحویل رایگان محموله‌های نفتی به مشتریان هستند، بلکه ۳۷ دلار به ازای هر بشکه پول نیز می‌دهند تا محموله‌ها را به اصلاح"رد کنند".هم اکنون روزانه حدود ۱۲ میلیون بشکه نفت در آمریکا تولید می‌شود، اما تقاضای نفت هم در آمریکا و هم در جهان به حدی کاهش یافته که مشتری برای آن وجود ندارد.

در این وضعیت تنها دو راه پیش روی تولیدکننده باقی می‌ماند: قطع تولید و یا فروش رایگان و حتی دادن پاداش به مشتری. اما آنچه که مسلم است، نباید انتظار داشت قیمت ها افزایش چشمگیری داشته باشد و احتمالا بخش چشمگیری از نفت شیل تولیدی آمریکا در هفته‌های پیش رو از رده خارج شود، چون هزینه تولید نفت شیل بالاتر از بسیاری از انواع نفت هاست.

این موضوع درست است که ایران چندین نوع نفت تولید می‌کند که درجه سنگینی و ترکیب گوگرد آنها متفاوت است، اما گزارش ها حاکی است که بخاطر تحریم ها، کل صادرات این کشور تنها به سوریه و مقدار اندکی نیز به چین محدود شده و حتی معلوم نیست از بابت تحویل نفت پولی می‌گیرد یا نه.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این هم از اقتصاد غرب الان که نفت ایران را نمی خرند خداوند هم با یک ویروس نفت امریکا وملل غربگرا را مفت کرد.

از این بابت خوشحالم چون رژیم کثیف اسلامی پول آنچنانی به جیب نمیزنه

بفرمایید چطور میتونیم از این بشکه ها بخریم؟🤪

یه شب زیبا با سقوط طلای سیاهی که باعث جاندادن هزاران انسان شد درود بر تو کرونا درود بر تو 👏👏👏 نفت شد عن

کشورهایی مثل روسیه و چین تبعات سنگینی بابت این فروپاشی اقتصاد جهان پرداخت خواهند کرد! غرب هم آسیب میبینه ولی نه به اندازه ی کشورهای با سیستم بسته

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قیمت نفت به پائین‌ترین نرخ خود در ۲۱ سال گذشته رسید | DW | 20.04.2020بهای نفت به‌رغم توافق عربستان، روسیه و آمریکا بر سر کاهش تولید آن به پائین​ترین نرخ خود در دو دهه گذشته رسید. هرچه ویروس کرونا در جهان بیشتر شیوع پیدا می​​​‌کند، بهای طلای سیاه نیز کاهش می‌یابد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قیمت هر بشکه نفت پایه وست تگزاس به منفی ۳۹ دلار و ۵۰ سنت رسیدقیمت هر بشکه نفت پایه وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه مه، در جریان معاملات روز دوشنبه بازارهای جهانی، بزرگ‌ترین سقوط روزانه خود را تجربه کرد و با ۳۱۶ درصد کاهش به منفی ۳۹ دلار و ۵۵ سنت رسید که رقمی بی‌سابقه در طول تاریخ به شمار می‌رود. نفت زیر یک دلار! به شدت دنیا به یک جنگ تمام عیار احتیاج داره ایران🤚بالا خب ببندن شیرو ملت اونجا برن پمپ بنزین یه پولی هم میگیرن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازگشت قیمت به ۳۷ سال پیش؛ سقوط تاریخی نفت رقم خوردقیمت هر بشکه نفت پایه وست تگزاس اینترمدیت در جریان معاملات روز دوشنبه بازارهای جهانی، بزرگ‌ترین سقوط روزانه خود را تجربه کرد و با ۵۷ درصد کاهش به ۷ دلار و ۸۲ سنت رسید که رقمی بی‌سابقه از سال مارس ۱۹۸۲ تاکنون به شمار می‌رود. بشکه ای چند شده الان؟ ایکاش همه قیمت‌ها در ایران هم به 34 سال پیش برمی گشت🙏😔😔😔😔
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قیمت نفت به پائین‌ترین نرخ خود در ۲۱ سال گذشته رسید | DW | 20.04.2020بهای نفت به‌رغم توافق عربستان، روسیه و آمریکا بر سر کاهش تولید آن به پائین​ترین نرخ خود در دو دهه گذشته رسید. هرچه ویروس کرونا در جهان بیشتر شیوع پیدا می​​​‌کند، بهای طلای سیاه نیز کاهش می‌یابد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وضعیت قرمز ذخیره خونی در ایران و 'روزهای نگران‌کننده” پیش‌رو | DW | 20.04.2020مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران از وضعیت قرمز ذخیره خونی کشور، در آستانه ماه رمضان خبر می‌دهد. مسئولان حوزه بهداشت و درمان در ایران مردم را به اهدای خون و بهبودیافتگان کرونا را به اهدای پلاسما فراخوانده‌اند. عجب روزگاريست بالاي ايران يك سرويس خبر يك خبر مثبت به نفع ايران نشر نميكند همه و همه اخبار منفي است جاى تأسف است مراکزی که خون گیری میکنن خیلی کمه.خیلی از استانها فقط تو مرکز پایگاه انتقال خون دارن.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

افزایش شش درصدی تردد و نامعلوم بودن روند کاهش کرونا در ایران | DW | 20.04.2020با برداشته شدن محدودیت تردد در میان شهرها و استان‌های ایران رفت و آمد در جاده‌ها به شکل چشمگیری افزایش یافته است. هم زمان با این افزایش و به جریان افتادن فعالیت‌های اقتصادی در ایران روند کاهش کرونا هنوز روشن نیست.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »