پدیده‌های اجتماعی درست مدیریت نشوند؛ به مسائل سیاسی و امنیتی تبدیل می‌شود/ مسئولان صف مطالبه‌گری مردم را از اغتشاشات دشمن‌ساز جدا کنند/ مدیریت اقتصادی در مرزهای ما ضعیف است/ اعتراض به مسائل معیشتی و اقتصادی حق مردم است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 107 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 46%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حیدری در گفت‌وگو با ایلنا: پدیده‌های اجتماعی درست مدیریت نشوند؛ به مسائل سیاسی و امنیتی تبدیل می‌شود/ مسئولان صف مطالبه‌گری مردم را از اغتشاشات دشمن‌ساز جدا کنند/ مدیریت اقتصادی در مرزهای ما ضعیف است/ اعتراض به مسائل معیشتی و اقتصادی حق مردم است

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره حوادث و اتفاقات رخ داده در سراوان بلوچستان و اعتراضات معیشتی که در این شهرستان رخ داده است، گفت: هنگامی که کارکردهای اقتصادی ضعیف باشد باعث به وجود آمدن یکسری پدیده‌های اجتماعی می‌شود و اگر پدیده‌ها به درستی مدیریت نشود و برنامه‌ریزی برای آنان صورت نگیرد تبدیل به پدیده‌های سیاسی می شوند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که ملت با حاکمیت مشکلی ندارد، عنوان کرد: همان کسی که به قضیه بنزین اعتراض می‌کند به خیابان می‌آید اگر پای نظام جمهوری اسلامی در مقابله با دشمن به وسط بیاید اسلحه بر می‌دارد با آن می‌جنگد پس بنابراین ما نباید کسانی که به خاطر ضعف‌های معیشت به خیابان می‌آیند ضد نظام و انقلاب بنامیم، بلکه آن‌ها از افراد کم درآمدی هستند که به خاطر ضعف‌های اقتصادی موجود گله‌هایی دارند؛ در نتیجه تصمیم گیران باید این نکته را به خاطر داشته باشند کسانی که امروز گله دارند قشر...

وی با بیان این که در هر جامعه‌ای ممکن است مسائل معیشتی و اقتصادی پیش بیاید، ادامه داد: در آمریکای مدرن هم مردم برای مشکلات اقتصادی و اجتماعی به خیابان‌ها می آیند و این طور نیست که همه دنیا سیر باشند و فقط ملت ما مشکل داشته باشد اما فرق ما با تمامی جهان این است که منابع زیادی داریم و بحث اینجاست چرا با وجود این منابع ما باید از نظر تامین معیشت مردم ضعیف باشیم که ای مشکل به نوع مدیریت دولت در خصوص منابع موجود باز می‌گردد و ارتباطی با کمبود منابع ندارد.

وی با بیان این که مرزهای ما بهترین فرصت برای عمران و آبادانی هستند، عنوان کرد: ایران بعد از روسیه و چین از نظر تعداد همسایگان سومین کشور در دنیاست، همچنین از نظر جغرافیایی ۸ هزار و ۷۴ کیلومتر مرز دریایی، زمینی ، خشکی و رودخانه‌ای دارد، از طرفی ایران داری ۱۶ استان مرزی است و با ۱۵ کشور همسایه است؛ بنابراین از نظر تاثیر این جغرافیا در روابط بین‌الملل ایران از نظر ژئوپولیتکی از کشورهای مهم دنیا است.

مدیر کل سابق امور مرزی وزارت کشور افزود: ما بیش از ۱۰۶ مرز مجاز زمینی، هوایی و دریایی و بیش از ۴۰ مرز غیر رسمی تحت عنوان بازارچه‌های رسمی و غیررسمی و موقت داریم که با چنین امکانات و استعدادی اگر درست مدیریت شود از نظر اقتصادی هیچ‌گونه مشکل معیشت و بیکاری در کشور نخواهیم داشت. نماینده مردم سرپل ذهاب، قصر شیرین و گیلان غرب بیان کرد: امروز برخی از انتقادها به دستگاه‌هایی که مسئول بهره‌برداری اقتصادی از مرز هستند وارد است چرا که گمرک زیر مجموعه وزارت اقتصاد است که مسئول و متولی مرزها است و مدیریت مرزهای مجاز را از ورودی و خروجی برعهده دارد؛ مخصوصا آئین‌نامه ساماندهی ورود و خروج در مرزهای زمینی بر عهده این دستگاه است که با کمال تاسف به دلیل ضعف در وزارت اقتصاد و عملکرد گمرک در این زمینه مشکلات داریم و از این ظرفیت‌ها استفاده نمی‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

باید فریاد نهادهای حکومتی، سران قوا، نهادهای مدنی و دلسوزان کشور رسیدگی به مسائل مردم باشدمعاون اول رییس جمهور خطاب به همه نهادهای حکومتی، سران قوا، نهادهای مدنی و دلسوزان کشور تأکید کرد: باید فریاد و صدای ما فریاد و صدای رسیدگی به مسایل مردم و حرف و سخن دلسوزی برای مردم باشد تا کشور از بحران‌های ساختگی که دشمنان علیه ملت طراحی کرده اند عبور کند. گه نخور با تشکر ۴۲سال دروغ وریا بسه دیگه خجالت بکشید تو خودت بحرانی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت دختر جوان به دلیل توهین به مردم شمال ایران در کلاب‌هاوسوا؟ مردم شمالی که از وقتی بشر موفق شد روی دوتا پاش راه بره بصورت مداوم مورد فحاشی و توهین سایر اقوام بخصوص قوم تهران قرار داشته. چرا این بیچاره باید فرار کنه و بگیرنش؟!!!!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نماینده سابق: به دليل سركوب، مردم رغبتی به انتخابات ندارندپروانه سلحشوری، نماینده ادوار مجلس ایران با اشاره به سرکوب اعتراضات توسط نهادهای امنیتی، گفته «به نظر می‌رسد مردم چندان رغبتی برای حضور در عرصه انتخابات ندارند.» ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی رغبت ؟؟ ملت میخوان سر به تن شماها نباشه خانم سلحشوری مردم هیچ رغبتی به جمهوری اسلامی و رای به جمهوری اسلامی ندارند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزیر بهداشت ایران به مردم 'التماس' کرد به سفر نروند | DW | 09.03.2021در آستانه تعطیلات عید نوروز وزیر بهداشت جمهوری اسلامی به مردم 'التماس' کرد که سفر نکنند. سعید نمکی سفر را 'مهمترین عامل گسترش ویروس' کرونا دانست. او از مردم خواست، از سفر خودداری کنند تا 'خوزستان‌های دیگری ایجاد نشود'. جناب وزیر غلط کرد. به جاش از پدر عزیزش التماس میکرد که واکسن بخره و با جون مردم بازی نکنه معاون استاندارشیراز پذیرای مسافران نوروزی چند چندیت با خودتان جناب وزیر اقای نمکی متاسفانه شاگرد داروخانه هم نیست چه رسد وزیری! ایشان بلندگوی بیت رهبر ی هستند و به جای تصمیم گیری تصمیمات رهبری را منعکس می‌کنند برای حفظ مقام و منافع شخصی نه_به_جمهوري_اسلامي
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

محکومیت کلانتری به چهار ماه حبس تعزیری به اتهام 'توهین به خمینی' | DW | 09.03.2021عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران به اتهام 'توهین به خمینی' به چهار ماه حبس تعزیری و منع فعالیت در احزاب سیاسی محکوم شد. اصغر دانشیان، معاون این سازمان این خبر را تکذیب کرد و گفت، هنوز حکمی صادر نشده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »