پدر جولیان آسانژ در برلین: پسرم را نجات دهید | DW | 10.10.2020

19/07/1399 10:22 ب.ظ

پدر جولیان آسانژ برای بار دوم به برلین آمد تا از زمامداران آلمانی برای آزادی پسرش یاری بخواهد. روند بازجویی از جولین آسانژ در لندن پایان یافته و این احتمال قوت گرفته است که او به مقام‌های آمریکایی تحویل داده شود.

پدر جولیان آسانژ برای بار دوم به برلین آمد تا از زمامداران آلمانی برای آزادی پسرش یاری بخواهد. روند بازجویی از جولین آسانژ در لندن پایان یافته و این احتمال قوت گرفته است که او به مقام‌های آمریکایی تحویل داده شود. جولیان آسانژ سه ماه آینده را همچنان در زندان خواهد بود. او تنها یک بار در ماه برای ۴۰ دقیقه اجازه ملاقات دارد که معمولا شریک زندگی و دو فرزندشان به دیدارش می‌روند.مکافات"افشاگری سیاسی" کنشگران افشاگر از همه سو زیر فشار قرار دارند.

برای نمونه ادوارد سنودن، که گوشه‌هایی از فعالیت جاسوسی"بنیاد امنیتی ملی" آمریکا، NSA را افشا نمود، تحت تعقیب قرار گرفت و هیچ کشور غربی حاضر نشد به او پناهندگی بدهد، تا این که او ناگزیر شد روسیه را به عنوان تبعیدگاه خود انتخاب کند.

هایکه هنزل و سویم داغدلن، از اعضای ارشد حزب چپ آلمان از شیوه محاکمه آسانژ در لندن انتقاد می‌کنند و آن را یک"مضحکه قضائی" می‌خوانند. آنها می‌گویند حتی اگر بریتانیا به تحویل آسانژ حکم دهد، این به معنای اجرای حکم نیست و آلمان می‌تواند با استفاده از نفوذ خود از آن جلوگیری کند.

به گفته آنها: «آلمان که مدعی است در سیاست خارجی خود همیشه از ارزش‌های حقوق بشری پیروی می‌کند، نباید در این مورد خاموش بماند». اما به نظر می‌رسد که هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان از حزب سوسیال دموکرات، دقیقا تصمیم گرفته که در این مورد خاموش بماند. ماس نه به شیوه ناپسند بازداشت آسانژ اعتراض دارد و نه به شیوه غیرانسانی بازجویی از او.به طور کلی وزیر امور خارجه آلمان در شیوه برخورد با بنیادگذار ویکی‌لیکس هیچ ایرادی نمی‌بیند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

همایون شجریان: اگر شرایط مطابق تصمیمات قبلی باشد خاکسپاری پدر شنبه انجام می‌شودپیکر محمدرضا_شجریان، استاد موسیقی ایران، صبح جمعه به مشهد منتقل شد. با وجود تجمع شمار زیادی از علاقه‌مندان او در آرامگاه فردوسی در توس، اعلام شد که مراسم خاکسپاری یک روز بعد انجام می‌شود. کدام تشییع پیکر؟!!! این حکومت آنچنان از عظمت استاد ترس داره که اجازه یک مراسم رو به این مردم دوستدار استاد نده...واقعا ننگ ما ننگ ما صداوسیما ما استاد_شجریان شجریان_زنده_است امیدوارم مردم فهیم ایران و عاشقان استاد محمدرضا_شجریان به بهترین شکل ممکن اونجور که شایسته مقام اسطوره محبوب و همیشگیه ، این گوهر رو در کنار حضرت فردوسی بزرگ به خاک بسپارن و بهونه دست سگهای نظام ندن یادش همیشه در قلب ما زنده خواهد ماند

شیوع روزافزون کرونا جامعه اسرائیل را دو قطبی می‌کند | DW | 10.10.2020شمار مبتلایان به بیماری کرونا به شکلی روزافزون در اسرائیل بالا می‌رود. انتقادها بویژه متوجه یهودیان به شدت ارتدکس است که حاضر به رعایت قوانین بهداشتی نیستند. این وضع جامعه اسرائیل را بیش از پیش به انشقاق کشانده است.

گسترش شدید ویروس کرونا در کلن و ۲۲ منطقه دیگر آلمان | DW | 10.10.2020شهرداری شهر کلن روز شنبه ۱۰ اکتبر وضعیت قرمز اعلام کرد. شهر کلن با یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از شاخص ۵۰ نفر مبتلا به ویروس کرونا به نسبت هر ۱۰۰ هزار نفر عبور کرد. در مجموع ۵۸۳۷ نفر در کلن به ویروس کرونا مبتلا شدند. 🤔

جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش‌بس در قره‌باغ توافق کردند | DW | 10.10.2020جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش‌بس در منطقه قره‌باغ کوهستانی، تبادل اسرای جنگی و جمع‌آوری اجساد کشته‌شدگان توافق کردند. آتش‌بس با اهدافی بشردوستانه از ساعت ۱۲ روز شنبه ۱۹ مهر (دهم اکتبر) به وقت محلی آغاز خواهد شد. اردوغان چی شد پس؟ سلطان عثمانی و اوباشش کجان پس؟ عمو زود جمعش کرد! به قول لرهای عزیز: گویی که نمتانی بخوری تو گوی خوری که گوی خوری یادشون نره جنازه ها رو که جمع کردند دوباره جنازه درست کنند. اسکلها فقط قرار بود یک عده بیگناه کشته شوند... نه_به_جنگ

نمایندگان بوندستاگ: دولت آلمان باید در کنار مردم ایران بایستاد | DW | 10.10.2020نمایندگانی از تمامی احزاب پارلمان آلمان در محکومیت جمهوری اسلامی و نقض شدید حقوق بشر در ایران سخنرانی کردند. حزب سبزها و دمکرات‌ آزاد از دولت آلمان خواستند حکومت ایران را برای رعایت حقوق شهروندان تحت فشار بگذارد. یک روز علیه حاکمیت فاسد جمهوری اسلامی و یک روز حامی حاکمیت فاسد جمهوری اسلامی. این است سیاست کثیف و دو قطبی آلمان‌ها و در عین حال روابط تجاری وسیاسی شان را با ج ا همچنان ادامه دادند. آلمان است دیگر . . . 😉 مرکل و دولتش خیلی کثیفند😪

فاطمه گیلانی؛ پیکار زنی در تلاش برای صلح با طالبان افغانستان | DW | 10.10.2020در میان تلاشگرانی که برای رسیدن به پیمانی با طالبان به دوحه رفته‌اند، زنی صلح‌دوست حضور دارد. فاطمه گیلانی می‌کوشد به آرزوی دیرین افغانستان تحقق بخشد و همزیستی همه گرایش‌ها را در فضایی سرشار از تفاهم امکان‌پذیر کند. بخاطر آمدن صلح در افغانستان هرکس تلاش کند، ایشان برای ما گرامی است. اخبار روز ایران 👇👇

جان شیپتن مقام‌های دادگستری بریتانیا را متهم می‌کند که آسانژ را طبق قوانین جاری خود محاکمه نمی‌کنند،"و گرنه او تاکنون آزاد شده" بود.

جولیان آسانژ سه ماه آینده را همچنان در زندان خواهد بود. او تنها یک بار در ماه برای ۴۰ دقیقه اجازه ملاقات دارد که معمولا شریک زندگی و دو فرزندشان به دیدارش می‌روند.مکافات"افشاگری سیاسی"

کنشگران افشاگر از همه سو زیر فشار قرار دارند. برای نمونه ادوارد سنودن، که گوشه‌هایی از فعالیت جاسوسی"بنیاد امنیتی ملی" آمریکا، NSA را افشا نمود، تحت تعقیب قرار گرفت و هیچ کشور غربی حاضر نشد به او پناهندگی بدهد، تا این که او ناگزیر شد روسیه را به عنوان تبعیدگاه خود انتخاب کند.

هایکه هنزل و سویم داغدلن، از اعضای ارشد حزب چپ آلمان از شیوه محاکمه آسانژ در لندن انتقاد می‌کنند و آن را یک"مضحکه قضائی" می‌خوانند. آنها می‌گویند حتی اگر بریتانیا به تحویل آسانژ حکم دهد، این به معنای اجرای حکم نیست و آلمان می‌تواند با استفاده از نفوذ خود از آن جلوگیری کند.

به گفته آنها: «آلمان که مدعی است در سیاست خارجی خود همیشه از ارزش‌های حقوق بشری پیروی می‌کند، نباید در این مورد خاموش بماند».

اما به نظر می‌رسد که هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان از حزب سوسیال دموکرات، دقیقا تصمیم گرفته که در این مورد خاموش بماند. ماس نه به شیوه ناپسند بازداشت آسانژ اعتراض دارد و نه به شیوه غیرانسانی بازجویی از او.به طور کلی وزیر امور خارجه آلمان در شیوه برخورد با بنیادگذار ویکی‌لیکس هیچ ایرادی نمی‌بیند. او اعتقاد دارد که محاکمه آسانژ در چارچوب حقوقی سنجیده‌ای انجام گرفته است و به آن ایرادی وارد نیست.

به نظر ماس عملکرد جولیان آسانژ در چارچوب آزادی نشر و بیان قابل طرح است، اما در هرحال نمی‌توان به رویه قضائی دادگستری بریتانیا ایرادی وارد کرد.