پدر استقلال کنیا | DW | 22.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پدر استقلال کنیا ۴۱ سال پیش در چنین روزی جومو کنیاتا در مومباسا درگذشت. روزشمار_چهره‌های_تاریخی

پدرش کدخدا بود و دام‌‌چرانی را برای پسرها بهتر از درس خواندن می‌دانست.

می‌گفت: «سفیدها که آمدند، سرزمین از آن ما بود و کتاب مقدس مال ایشان. آنها به ما دعا با چشم بسته آموختند. چشم‌ها را که باز کردیم، سرزمین مال آن‌ها شد و کتاب مقدس از آن ما.»یک سال پس از آن به انگلیس بازگشت و در دانشگاه‌های آنجا و مسکو اقتصاد و انسان‌شناسی خواند و رساله پژوهشی"در برابر کنیا" را نوشت و آداب و رسوم ملتش را شرح داد و استقلال کنیا را تبلیغ کرد.

۶۰ ساله بود که بریتانیایی‌ها او را به هفت سال زندان و کار اجباری بردند. پس از شش سال او را آزاد کردند ولی در حصر خانگی نگه داشتند و پس از رهایی کامل، از او به عنوان آشتی‌دهنده ۴۰ قوم آن سرزمین با سفیدها کمک خواستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازگشایی قصر دارالامان در صد‌سالگی استقلال افغانستانمراسم رسمی تجلیل از صدسالگی استقلال افغانستان تا ساعاتی دیگر در قصر دارالمان کابل برگزار می‌شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تظاهرات ایرانیان مخالف حکومت ایران در سوئد در اعتراض به سفر ظریفتظاهرات گروهی از ایرانیان مقیم سوئد در اعتراض به سفر محمد‌جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در دومین روز حضور وی، در مقابل وزارت خارجه سوئد، پارلمان و موسسه 'سیپریس' در روز چهارشنبه ۳۰ مرداد (۲۱ اوت) ادامه یافت. گفت‌وگو با مهرداد درویش‌پور
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بازی‌های عراق در انتخابی جام جهانی در بصره برگزار می‌شودفیفا اعلام کرد تیم ملی فوتبال عراق می‌تواند بازی‌های خانگی خودش را در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در شهر بصره برگزار کند تیم ملی فوتبال ایران باید برای برگزاری بازی با عراق در انتخابی جام جهانی به شهر بصره سفر کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توضیحات شهرداری در مورد عدم ثبت نام زنان در اپلیکیشن دوچرخه‌های اشتراکیتوضیحات شهرداری در مورد عدم ثبت‌نام زنان در اپلیکیشن دوچرخه‌های اشتراکی: شهرداری نه برای دوچرخه‌های خودش محدودیت استفاده خانم‌ها تعیین کرده نه برای بی‌دود دوچرخه سواری زنان منع قانونی ندارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در یک سال اخیر اتفاق افتاد؛ افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهراندر یک سال اخیر اتفاق افتاد؛ افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهران بانک مرکزی ایران پیشتر اعلام کرده بود که متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در تهران تیرماه امسال به ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید که ۹۱.۵ درصد بیش از تیر پارسال است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گروگانگیری در برزیل؛ تک‌تیرانداز مهاجم را در اتوبوس از پای درآورد«برای ما آن چه در نهایت ضروری به نظر رسید آن بود که به فرد گروگانگیر شلیک کنیم تا او را خنثی کرده و افراد را از درون اتوبوس نجات دهیم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »