پدر كپی برابر اصل | DW | 05.11.2020

05/11/2020 10:31:00 ق.ظ

۱۵ آبان ۱۲۹۹: صد سال پيش در چنين روزی بيوک احمری در تبريز زاده شد. 'در زمانه بيداد، هنرمند نمی‌ميرد، كشته می‌شود'.

روزشمار چهره‌های تاریخی

۱۵ آبان ۱۲۹۹: صد سال پيش در چنين روزی بيوک احمری در تبريز زاده شد. 'در زمانه بيداد، هنرمند نمی ميرد، كشته می شود'.

۱۵ آبان ۱۲۹۹: صد سال پيش در چنين روزی بيوک احمری در تبريز زاده شد. 'در زمانه بيداد، هنرمند نمی‌ميرد، كشته می‌شود'.

پدر كپی برابر اصل۱۵ آبان ۱۲۹۹: صد سال پيش در چنين روزی بيوک احمری در تبريز زاده شد."در زمانه بيداد، هنرمند نمی‌ميرد، كشته می‌شود".پدر بيوک احمری خوشنويس و آموزگار اين فن بود.او شش ساله بود كه خوشنويسی و نقاشی می‌كرد. دبستان را سه ساله به پايان رساند.

۱۶ ساله بود كه آموزش حرفه‌ای نقاشی را در"مدرسه صناعت و فلاحت" آغاز كرد و دو سال پس از آن نخستين آتليه‌اش را گشود.۲۰ ساله بود كه"هنرستان احمری" را بنياد نهاد و دو سال پس از آن به تهران رفت و آتليه"هنرهای زيبا" را گشود.همزمان چندين اثر ماندگار از جمله نگاره‌های كمال‌الدين بهزاد را با چنان چيره دستی گرته برداری كرد كه همه آنها به جای اصل در ايران و برونمرز عرضه شدند ولی برای نقاش هيچ درآمدی به دست نياوردند. او يک بار يك سرقليان سبک قاجاری ساخت و در ميان سرقليان‌های مرمت شده خود گذاشت و از اين خوشحال بود كه سرقليان"ساختگی" او به عنوان اثر قديمی در نمايشگاه نام آور حراجی لندن"تاتِبی" به فروش رسيده و كسی متوجه نشده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

گوه خوری به سبک سانتیمانتالیسم با قاشق چنگال فرانسوی

دیدگاه | محور مقاومت در سوریه در برابر اسرائیل در هم شکسته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. زارت خواهی دید یعنی محور شکسته اینقدر ترس داشت که جو بمبارانش کرد؟نکنه پمپئو با تمام مشنگیش راست گفت که امیدوارم بیابان رو بمباران نکرده باشند اسرائیل مگر وجود دارد ؟

در ایران دو دفاع مقدس،‌ یکی در برابر صدامیان و یکی در برابر ترامپیان داشتیم/ سیاست تهران تعهد در برابر تعهد،‌ اقدام در برابر اقدام و کاهش تنش در برابر کاهش تنش است/ ایران و آمریکا می‌‍‌‌توانند به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ باز ‌گردندرئیس‌جمهور گفت:‌ ایران و آمریکا می‌‍‌‌توانند تصمیم بگیرند و اعلام کنند که به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ بازگردد، هم ما بازخواهیم گشت و هم آمریکا به آن شرایط بازگردد. این می‌تواند حل بزرگی برای مشکلات باشد و مسیر و شرایط را تغییر دهد. گره اصلی با یک اراده و تصمیم گشاده خواهد شد. رهبری کی از دست این فرد محترم خلاص میشه ؟

واکنش چاووش‌اوغلو به سکوت غرب در برابر شهادت 13 شهروند ترکیه در گاراوزیر امور خارجه ترکیه از سکوت کشورهای غربی در برابر شهادت 13 شهروند کشور توسط گروه تروریستی پ.ک.ک در منطقه گارای عراق انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی غرب نمیاد خودش رو محکوم کنه که از برلین و پاریس بپرس صلیبچیها اصلیترین فتنه ساز مشترک با حکومت شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران در جغرافیای فرهنگی مدنیت بزرگ و مشترک حضور یکتائی ملتهای منطقه اند.در این منطقه هر جنایتی رخ دهد ردپای مشترک صلیبچیها با حکومت اشغالگر ایران پر روشن دیده میشود. حکومت ایران را باید حذف کرد! آمریکا بزرگترین تامین کننده سلاح تروریستهاست خودش هم بزرگترین تروریست جهان است

ربیعی در واکنش به حملات اسرائیل: ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کندسخنگوی دولت ایران با بیان اینکه 'فاجعه‌ای دیگر توسط صهیونیستها قلب بیت‌المقدس را به درد آورده است'، تاکید کرد که ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کند. - خبرگزاری آناتولی

انفجار در برابر سفارت اسرائیل در دهلی‌نوبهگفته پلیس دهلی‌نو جمعه 29 ژانویه انفجاری در برابر سفارت اسرائیل در دهلی‌نو رخ داد که درنتیجه آن،

روزشمار چهره‌های تاریخی پدر كپی برابر اصل ۱۵ آبان ۱۲۹۹: صد سال پيش در چنين روزی بيوک احمری در تبريز زاده شد.فارن پالیسی در بیروت و تحلیلگر امور خاورمیانه، در گزارشی در این نشریه نوشته است که سوریه با حماس درافتاده و تلاش های ایران برای میانجیگری نتیجه‌بخش نبوده است.به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ حسن روحانی در جلسه هیات دولت گفت: میلاد امام حسن عسکری (ع) را ملت بزرگ ایران و همه شیعیان و مسلمانان تبریک عرض می‌کنیم.وزیر امور خارجه ترکیه از سکوت کشورهای غربی در برابر شهادت 13 شهروند کشور توسط گروه تروریستی پ.

"در زمانه بيداد، هنرمند نمی‌ميرد، كشته می‌شود". پدر بيوک احمری خوشنويس و آموزگار اين فن بود. پیش از جنگ داخلی سوریه حدود ۱۶۰ هزار سوری فلسطینی تبار در آن اردوگاه پناهجویان در حومه دمشق زندگی می کردند. او شش ساله بود كه خوشنويسی و نقاشی می‌كرد. در شرایط کرونایی باید همین بیان را اجرا کنیم و ما این ایام را به محضر فرزندشان ولی عصر تبریک عرض می کنیم . دبستان را سه ساله به پايان رساند. تخریب این اردوگاه که نمادی از مقاومت فلسطینی ها در برابر اسرائیل خارج از مناطق فلسطینی محسوب می شد، فلسطینی ها را بی خانه و ناامید کرده است. ۱۶ ساله بود كه آموزش حرفه‌ای نقاشی را در"مدرسه صناعت و فلاحت" آغاز كرد و دو سال پس از آن نخستين آتليه‌اش را گشود.2021 آنکارا/خبرگزاری آناتولی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به سکوت کشورهای غربی در برابر شهادت 13 شهروند کشور توسط گروه تروریستی پ.

۲۰ ساله بود كه"هنرستان احمری" را بنياد نهاد و دو سال پس از آن به تهران رفت و آتليه"هنرهای زيبا" را گشود. محور مقاومت در یرموک زمانی ترکیبی از حزب الله، حماس، و رژیم بشار اسد بود. وقتی شرایط نامساعدی پیش می‌آید، یکی از نیروهایی که به سرعت به صحنه می‌شتابند همین بسیج است. همزمان چندين اثر ماندگار از جمله نگاره‌های كمال‌الدين بهزاد را با چنان چيره دستی گرته برداری كرد كه همه آنها به جای اصل در ايران و برونمرز عرضه شدند ولی برای نقاش هيچ درآمدی به دست نياوردند. او يک بار يك سرقليان سبک قاجاری ساخت و در ميان سرقليان‌های مرمت شده خود گذاشت و از اين خوشحال بود كه سرقليان"ساختگی" او به عنوان اثر قديمی در نمايشگاه نام آور حراجی لندن"تاتِبی" به فروش رسيده و كسی متوجه نشده است. این وضعیت موضع تهران را در منطقه تضعیف کرده است و اهرم های فشار جمهوری اسلامی در مذاکرات احتمالی آتی با ایالات متحده را محدود می کند. ۲۵ ساله بود كه برای گذران زندگی به استخدام وزارت كشاورزی درآمد و از آن پس با نام مستعار"شيوا فرزين" برای مجله‌های"سياه و سپيد"،"باباشمل"، چلنگر و"اميد ايران" كاريكاتورهای انتقادی و طنزآميز می‌کشید.  روحانی اظهار کرد: ملت ما هم در جنگ اول موفق و پیروز شد علیرغم اینکه ملت ما در آن جنگ تنها بود و شرق و غرب با متجاوزان بودند اما ملت ما با مقاومت، ایمان و ایثار توانست به پیروزی برسد، در این جنگ سه ساله هم تقریباً ما تنها بودیم و کسی ما را یاری نکرد و سربازان خط مقدم جبهه اقتصاد، کارگران، کشاورزان، صادرکنندگان، تلاشگران تولید و مردم بودند که مقاومت و ایستادگی کردند تا امروز ما را به پیروزی و موفقیت رساندند. همزمان جلدهای آثار ماندگاری را طراحی می‌كرد كه يكی از شناخته‌ترين آنها"سگ ولگرد" اثر صادق هدايت است. فعالان سوری تردید دارند بشار اسد حماس را ببخشد و با این گروه از در آشتی درآید..

او هرگز آموزگاری را رها نكرد و در گونه‌های مختلف طراحی، نقاشی و تذهيب و خوشنويسی شاگردان بسياری را پرورش داد. از آنجا كه از يكسو می‌خواست همه وقتش را به هنر بدهد و از سوی ديگر می‌ديد زندگی با اين كار نمی‌گذرد، به طراحی‌های بازرگانی روی آورد. سه سال است که رژیم اسد کنترل یرموک را در دست گرفته، اما هنوز ویرانی ها پاکسازی نشده است. وی اظهار کرد: سیاست‌های غلط خارجی و سیاست‌های غلط بهداشتی و اقدام نژاد پرستانه و غیرقابل اعتماد بودن برای همه از عوامل شکست ترامپ بود، قابل پیش بینی نبود که این شخص به حرف‌های خود عمل می‌کند یا بلافاصله با توییت بعدی راه و مسیر دیگری را انتخاب می‌کند. او نخستين كسی است كه تابلوهايی با چاپ برجسته برای سردرها و طرح های تبليغاتی برای روی بسته‌ها و جعبه‌های كالاها تهيه كرد كه شناخته‌ترين آنها"چای گلستان"،"كفش ملی""روغن شاه پسند" و .. اسم یرموک زمانی در خبرها مطرح شد که مردم آن به سوری های آواره در داخل سوریه پناه دادند و برای شورشیان «ارتش آزاد سوریه» خدمات بشردوستانه فراهم کردند.. نسبت به ملت ایران ما امیدواریم دولت آینده آمریکا در اولین قدم‌های خود سیاست‌های ترامپ را نسبت به ایران با صراحت محکوم کند و سیاست‌های نادرستی که دولت قبلی اعمال کرد را اصلاح کند.

بود. رهبران حماس پس از قدرت گرفتن محمد مرسی در مصر دمشق را به قصد قطر ترک کردند و جنگجویانش «اکناف بیت المقدس» را تشکیل دادند که به شورشیان سوری ساخت تونل و راکت را آموزش می داد. می‌گفت:"ابزار مهم نيستند. دست بايد دست باشد. اسد حماس را به حمایت از جبهه النصره متهم کرد و حزب الله از نیروهای حماس برای استفاده از فنون تونل سازی ایرانی ها علیه محور مقاومت به شدت انتقاد کردند. این می‌تواند حل بزرگی برای مشکلات باشد و مسیر و شرایط را تغییر دهد. ما بايد ياد بگيريم كه با دست‌هامان بينديشيم". از ويژگی‌های برجسته كار او اين بود كه از زباله‌های بهينه‌سازی آثار قديمی، اثر نوينی پديد می‌آورد و"تقريبا هيچ چيزی را دور نمی‌انداخت". محمد مرسی در مصر برکنار شد و آن ها از اسد و متحدان روسی او شکست خوردند.

بيوک احمری در ۸۸ سالگی در تهران درگذشت. البته برای ما بر این مبنا نیست که فردا چگونه خواهد شد، برنامه ما بر مبنای شرایط سخت است و برنامه هم تدوین کردیم و برنامه ۹ ماهه را تدوین کردیم و بر آن مبنا عمل می‌کنیم اما در عین حال همواره این چنین بوده است که اگر مشکلی برای مردم در زندگیشان پیش آمده، از طریق فشارهای ناحق و غیر انسانی کاخ سفید بوده و هر زمانی آنها به تعهدات بین‌المللی خود برگردند، آن شرایط عوض خواهد شد. تاریخ . نیروهای ایرانی در سوریه به اسد در ارتکاب این جنایات کمک کردند، اما همچنان خواهان بازسازی محور مقاومت هستند.