پدر رومینا اشرفی پس از قتل دختر ۱۴ ساله‌اش تنها به ۹ سال زندان محکوم شد؛ واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به «عدالت» از نگاه جمهوری اسلامی

08/06/1399 03:34:00 ب.ظ

🔺پدر رومینا_اشرفی پس از قتل دختر ۱۴ ساله‌اش تنها به ۹ سال زندان محکوم شد؛ واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به «عدالت» از نگاه جمهوری_اسلامی ⚡️پس از قتل «رومینا اشرفی» با داس به دست پدرش، مادر این نوجوان از صدور تنها ۹ سال زندان برای همسرش خبر داد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. پس از گذشت چند ماه از قتل فجیع «رومینا اشرفی» با داس به دست پدرش، مادر این نوجوان ۱۴ساله از صدور تنها ۹ سال زندان برای همسرش خبر داد.

رعنا دشتی، مادر رومینا اشرفی روز جمعه ۷ شهریورماه اعلام کرد که رای دادگاه برای همسرش تنها ۹ سال و برای بهمن خاوری، پسری که رومینا با او فرار کرده بود، نیز دوسال حبس اعلام شده است. سعید نقدی وکیل دادگستری در توئیتر خود عکسی این حکم را منتشر کرده که روایت خانم دشتی را تایید می‌کند.

رومینا اشرفی قصد ازدواج با مرد مورد علاقه‌اش را داشت اما پس از مخالفت خانواده از خانه فرار کرد؛ سپس توسط نیروی انتظامی و دستگاه قضایی به خانواده تحویل داده شد و در اول خرداد ماه توسط پدرش با داس به شکلی فجیع به قتل رسید.

مرگ او بازتاب‌های زیادی در ایران و خارج به همراه داشت و از همان ابتدا پیش بینی می‌شد این جنایت مطابق قوانین جمهوری اسلامی و در قوه قضاییه با صدور حکمی سبک برای قاتل همراه خواهد شد. مایک پمپئو: اجازه نمی‌دهیم ایران «دلال اسلحه برای مادوروها و اسدهای جهان» شود headtopics.com

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در محل وزارت خارجه آمریکا شرکت کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

درآمد چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است!درآمد چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است! رئیس اتحادیه کفش‌ ماشینی و لاستیکی تهران، درآمد ارزی فروش نفت برای ایران را سالانه ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در کشور چین، صنعت کفش سالانه ۸۰ میلیارد دلار ارزآوری دارد.

آیا این چنین قانونی هست که پدر به جای پسر هشت ساله به زندان برود؟

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن از کناره‌گیری از سمت خود به خاطر بیماری خبر دادشینزو آبه، نخست وزیر ژاپن از کناره‌گیری از سمت خود به خاطر بیماری خبر داد نخست وزیر ژاپن اعلام کرده که مشکل سلامتی او تا اوایل سال جاری تحت کنترل بوده است، اما در ژوئن هنگامی که او برای معاینه سالانه رفته بود، متوجه شد که این بیماری دوباره بازگشته است.

بی‌خبری از وضعیت پدر پویا بختیاری؛ بازداشت چند ساعته‌ خانواده معترض اوبی‌خبری از وضعیت پدر پویا_بختیاری؛ بازداشت چند ساعته‌ خانواده معترض او مهرداد بختیاری به صدای آمریکا گفت،‌ در این بازداشت ماموران امنیتی حتی به مادر ۸۰ ساله آقای بختیاری نیز رحم نکرده و وی را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

واکنش‌ها به حکم صادر شده برای پدر رومینا اشرفی

پلیس: پخش نذری گرم ممنوع است/از سفرهای غیر ضروری خودداری کنیدپلیس: *پخش نذری گرم ممنوع است *شهروندان برای حفظ سلامت خودشان از دریافت نذورات خودداری کنند *از سفرهای غیر ضروری خودداری کنید