پدرم چه‌طور پس از ده سال می‌تواند سهم‌الارثش را از برادرش بگیرد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با گذشت چندسال از فوت پدربزرگم عمویم که سهم‌الارثش را قبلا گرفته اموال او را در دست گرفته و سهم پدرم را نمی‌دهد چه راه‌حلی برای حل این مشکل داریم؟ سوال_جواب_حقوقی

يك سوال حقوقی دارم و ممنون می‌شوم اگر جواب بدهيد. پدربزرگ بنده سال‌ها پیش فوت كرده است. او خانه بزرگی داشت كه سه تا از عموهايم يک قسمت حياط آن را ساخته و مستقل شده بودند. فقط محل زندگی پدر من جای ديگری بود. هر سه عمو قبل از فوت پدربزرگ، برای خانه‌هايشان از پدربزرگ قول‌نامه گرفته بودند و پدربزرگ هم خانه‌ای كه خودش در آن ساكن بود و سه دهنه مغازه نه چندان قيمتی كه جلوی خانه است را مكتوب به پدر من داده بود.

بهترین راه این است که بروید با شکستن قفل مغازه‌ها، آن‌ها را تصرف کنید و بعد که عموی‌تان مدعی شد در آن‌جا سهم داشته است و رفت دنبال طرح دعوی، شما در دادگاه بگویید مغازه‌ها خیلی سال پیش در اجاره عمو بوده‌ و بعد از پایان موعد اجاره به تصرف شما درآمده‌اند. حرفی هم از شکستن قفل نزنید. این شاید بی دردسرترین راه باشد. راه دوم این است که اگر اجاره‌نامه دستی دارید، دادخواست تخلیه به همراه مطالبه اجرت‌المثل را بدهید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ماهواره «امید» امارات پس از دو بار تاخیر از ژاپن به فضا پرتاب می‌شودامارات پس از دو بار تاخیر ، روز دوشنبه، ۲۰ ژوئيه، با همکاری ژاپن ماهواره «امید» خود را به فضا ارسال می‌کند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

از سرگیری پروازهای امارات به تهران پس از ۶ ماهپس از شش ماه توقف، پروازهای خطوط هوایی امارات به تهران مجددا از سر گرفته شد و صبح امروز اولین پرواز در فرودگاه امام خمینی تهران به زمین نشست.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شادی در مادرید پس از صعود رئال به قله لالیگاشاگردان زیدان که آخرین بار سال ۲۰۱۷ با همین مربی بر قله مسابقات لیگ برتر اسپانیا ایستاده بودند پنجشنبه شب به سه سال استیلای بارسلونا در لالیگا پایان دادند و برای سی و چهارمین بار نام خود را بر جام قهرمانی این مسابقات حک کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش تنش بین آمریکا و چین پس از اعزام دو ناو هواپیمابر | DW | 18.07.2020مشارکت دو ناو هواپیمابر آمریکا در رزمایش نظامی در دریای جنوبی چین به تنش بین آمریکا و چین دامن زده است. بر اساس اخبار منتشر شده، بیش از ۱۲ هزار سرباز در این رزمایش شرکت کرده‌اند. آمریکا ادعاهای ارضی چین را رد می‌کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

از سرگیری پروازهای قطر و ترکیه به ایران بعد از اماراتاز سرگیری پروازهای قطر و ترکیه به ایران بعد از امارات دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از راه‌اندازی پروازهای قطر ایرویز و ترکیش ایرلاین به مقاصد مختلف کشور بعد از هواپیمایی امارات خبر داد و گفت: به زودی پروازهای ایرلاین‌های داخلی نیز از سرگرفته خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا چطور اقلیم کردستان را از آغوش آمریکا به سمت چین می‌کشاند؟الجزیره در گزارشی استدلال می‌کند کمک‌های چین به دولت اقلیم کردستان در جریان شیوع ویروس کرونا، جایگاه این کشور را در میان کردهای عراق بهبود بخشیده و ممکن است پکن به زودی جای آمریکا را در این منطقه خودمختار بگیرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »