پدافند سعودی طی دو ساعت با 7 تهدید هوایی حوثی مقابله کرد

10/12/1399 09:14 ق.ظ

پدافند سعودی طی دو ساعت با 7 تهدید هوایی حوثی مقابله کرد العربية

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه شنبه از رهگیری و سرنگونی موشک‌ بالستیکی که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی ریاض پایتخت سعودی پرتاب شده، خبر داد.ائتلاف همچنین تاکید کرد که یک پهپاد انفجاری دیگر حوثی‌ها که به سوی شهر جازان سعودی پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کرده است.

ائتلاف همچنین تاکید کرد که یک پهپاد انفجاری دیگر حوثی‌ها که به سوی شهر جازان سعودی پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کرده است. ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن همچنین واکنش حرفه‌ای نیروهای پدافند هوایی سعودی که با همه تهدیدهای حوثی مقابله کرده و آنها را منهدم کرده‌اند را ستود.

در همین راستا سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در گفتگو با «العربیه» با بیان‌ این‌که « حمله حوثی‌ها با دیکته‌های فرماندهان ایرانی مرتبط است»، افزود که «فرماندهان ایرانی شبه‌نظامیان را در صنعا (پایتخت) اشغال شده (یمن) زیر نفوذ خود گرفته‌اند».

المالکی افزود:« یگان‌های پدافندی ما تاکنون 526 پهپاد و 346 موشک بالستیک را رهگیری و سرنگون کرده‌اند و کشوری در جهان نیست که توانسته باشد این تعداد از موشک‌های بالستیک و پهپادها را رهگیری و منهدم کند». الحجرف گفت که « ادامه این گونه حملات تروریستی توسط گروه شبه‌نظامی حوثی نشان از تلاش آشکار آنها برای به چالش کشیدن جامعه بین‌المللی و سبک شمردن تمامی قوانین و عرف‌های بین‌المللی است».

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه شنبه از رهگیری و سرنگونی موشک‌ بالستیکی که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی ریاض پایتخت سعودی پرتاب شده، خبر داد.

ائتلاف عربی همچنین از رهگیری و انهدام چندین فروند از پهپادهای انفجاری حوثی‌‌ بلافاصله پس از برخاستن آنها در آسمان یمن خبر داد.

ائتلاف همچنین تاکید کرد که یک پهپاد انفجاری دیگر حوثی‌ها که به سوی شهر جازان سعودی پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کرده است.

ائتلاف نیز تاکید کرد که 4 فروند پهپاد انفجاری حوثی‌ها که به سوی منطقه جنوبی سعودی روانه شده بود را علاوه بر ششمین پهپادی که پادشاهی عربی سعودی را هدف قرار داده‌، سرنگون کرده است.

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن همچنین واکنش حرفه‌ای نیروهای پدافند هوایی سعودی که با همه تهدیدهای حوثی مقابله کرده و آنها را منهدم کرده‌اند را ستود.

المالکی در گفتگو با العربیه: 526 پهپاد و 346 موشک بالستیک را سرنگون کردیم

در همین راستا سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در گفتگو با «العربیه» با بیان‌ این‌که « حمله حوثی‌ها با دیکته‌های فرماندهان ایرانی مرتبط است»، افزود که «فرماندهان ایرانی شبه‌نظامیان را در صنعا (پایتخت) اشغال شده (یمن) زیر نفوذ خود گرفته‌اند».

او همچنین تاکید کرد «ائتلاف دارای توانمندی‌های لازم برای مقابله با تهدیدهایی است که غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند» و افزود « غیرنظامیان چنانچه هدف قرار گیرند خط قرمز خواهند بود».

المالکی افزود:« یگان‌های پدافندی ما تاکنون 526 پهپاد و 346 موشک بالستیک را رهگیری و سرنگون کرده‌اند و کشوری در جهان نیست که توانسته باشد این تعداد از موشک‌های بالستیک و پهپادها را رهگیری و منهدم کند».

او همچنین افزود که « حوثی‌ها در عملیات هجومی‌شان به استان مأرب بیش از 3 هزار کشته متحمل شدند».از سویی نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی حمله شبه‌نظامیان حوثی با موشک‌های بالستیک به شهر ریاض پایتخت سعودی و با تعدادی از پهپادها به سوی شهرهای خمیس مشیط و جازان را محکوم کرد.

الحجرف گفت که « ادامه این گونه حملات تروریستی توسط گروه شبه‌نظامی حوثی نشان از تلاش آشکار آنها برای به چالش کشیدن جامعه بین‌المللی و سبک شمردن تمامی قوانین و عرف‌های بین‌المللی است».

الحجرف همچنین از جامعه بین‌المللی خواست تا موضعی فوری و قاطعانه را برای متوقف ساختن این گونه اقدامات تکراری که تاسیسات حیاتی و غیرنظامی و ثبات پادشاهی عربی سعودی را هدف قرار می‌دهد، اتخاذ کند.

از سویی کشورهای کویت، بحرین و یمن نیز هدف قرار گرفتن خاک سعودی با موشک بالستیک و پهپادهای انفجاری حوثی را محکوم کردند.

ائتلاف عربی شامگاه جمعه نیز اعلام کرده بود که یک فروند موشک بالستیک که شبه‌نظامیان حوثی به سوی سعودی پرتاب کرده‌اند را سرنگون کرده است.

ائتلاف گفت که « شبه‌نظامیان حوثی تلاش کردند که یکی از مناطق مسکونی را در منطقه جنوبی در سعودی هدف قرار دهند».

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن همچنین تاکید کرد که « تدابیر عملیاتی برای دفاع از غیرنظامیان و مناطق غیرنظامی را مطابق با قانون بین‌المللی انسانی اتخاذ می‌کند».

شبه‌نظامیان حوثی اخیرا بر حجم حملات پهپادی انفجاری و شناسایی خود افزوده‌اند. کارشناسان سازمان ملل، پیش از این اعلام کرده بودند که این پهپادها از خارج و به‌ صورت قطعات مجزا به یمن قاچاق و در آنجا مونتاژ شده‌اند. مشخصات این پهپادها با پهپادهای ساخت ایران مطابقت دارد.

از سویی مجله آمریکایی «نیوزویک» اخیرا در گزارشی توضیح داد که ایران پهپادهای پیشرفته‌ای را در اختیار شبه‌نظامیان حوثی در یمن قرار داده است.