پخش تصاویر دو آمریکایی مفقود شده در اوکراین از تلویزیون روسیه

28/03/1401 11:57 ق.ظ

پخش تصاویر دو آمریکایی مفقود شده در اوکراین از تلویزیون روسیه العربيه_فارسى

کانال تلویزیون دولتی روسیه، جمعه 28 خرداد ویدیوهایی را در شبکه‌های اجتماعی وابسته به خود از دو شهروند آمریکایی پخش کرد که به عنوان داوطلب نبرد در کنار درویک که در این ویدیو لباس نظامی پوشیده و به نظر می‌رسید ظاهرا در دفتری نشسته است، گفت: «مادرم، فقط می‌خواهم به شما بگویم که من زنده‌ام و امیدوارم هر چه زودتر به خانه برگردم.»شبکه آر.

تی همچنین در تلگرام ویدیویی از «اندی هوین» پخش کرد که در آن توضیح می‌دهد او و الکساندر درویک در نزدیکی خارکیف (شرق اوکراین) در حال «نبرد با نیروهای روس» هستند.

هوین افزود: «نیروهای روسی، مواضع ما را تصرف کرده و ما مجبور به عقب‌نشینی شدیم.» او گفت که آنها پس از چند ساعت مخفی‌شدن، تسلیم نیروهای روسیه شدند.آر.تی ویدیوهای دیگری از این دو شهروند آمریکایی پخش کرد که گفتند: « ما با جنگ مخالفیم.»

هنوز مشخص نیست که این دو سرباز سابق آمریکایی در چه شرایطی صحبت کرده یا چه کسی آنها را بازداشت کرده است. بر اساس گزارش وزارت امور خارجه آمریکا، سه شهروند آمریکایی در بین گروهی از کهنه سربازانی هستند که به دیگر داوطلبان خارجی برای نبرد در کنار نیروهای اوکراینی پیوسته‌اند. headtopics.com

سومین آمریکایی مفقود شده، افسر سابق نیروی دریایی آمریکا با بیش از بیست سال سابقه کار است. طبق گفته همسرش به «سی.ان.ان»، آخرین اطلاعات در مورد او، مربوط به اواخر ماه آوریل است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

موج گرمای زودرس در جنوب اروپا؛ از آتش‌سوزی‌های جنگلی در اسپانیا تا خشکسالی در شمال ایتالیاافزایش شمار موارد موج گرما در اروپا پیامد مستقیم گرمایش جهانی است. دانشمندان می گویند انتشار گازهای گلخانه‌ای شدت، مدت و سرعت تکرار امواج گرما را افزایش می دهد.

جزیره کیش و چارَک در دو روز ده‌ها زلزله داشته‌اندگزارش‌ها از ایران حاکی است که جزیره کیش و منطقه چارَک در سرزمین اصلی کشور طی دو روز اخیر بیش از ۵۰ بار لرزیده‌اند.

«حبس ابد» برای دو عضو ديگر حزب‌الله لبنان به جرم مشارکت در ترور رفیق حریریسه نفر از اعضای گروه حزب‌الله که در این پرونده مجرم شناخته شده و به حبس ابد محکوم شده‌اند، آزاد هستند و محل زندگی یا اختفای آن‌ها مشخص نیست.

دو بازیکن تیم ملی در دفتر ابراهیم رئیسی چه می‌خواستند؟چه کسی دو ملی‌پوش ایران را به دفتر «ابراهیم رئیسی» برده بود؟ یک مدیر بالا رتبه و بانفوذ سابق در فدراسیون فوتبال واسطه دیدار دو ملی‌پوش ایران با ابراهیم رئیسی بوده است. نامش رضا_نقی‌پور است. ابراهیم_رئیسی ورزشی فوتبال_ایران گزارشی از younesipour

واکنش ایران به گزارش نیویورک تایمز؛ «آژانس در جریان کامل اقدامات در نطنز است»بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران به گزارش نیویورک تایمز واکنش داده و گفته است که آژانس بین المللی انرژی اتمی در جریان اقدامات ایران در مجمتع نطنز است. فتواي ناكار آمدني رهبر ج.اسلامي قابل تجديد نظره چونکه وحي نيست پس دنياي امروزه بر اساس fact & figures تعيين و تكليف ميشه همينجوري كه اين آقاي محترم به زيبايي و بسيار عقلاني و منطقي شرح ميدن ببينيد و بشنويد 👇 باید به شرف وغیرت وهویت ومرزوبوم ملت وکشوری ریـــــــــــــــد💩💩💩که 44سال یک مشت ملای کثافت تن لش شپشو خونخوارکون پاره هشری تخم صیقه عرب متعفن شکم واره زن ستیز شادی کش غم گستر متوحش متحجرکوسکش واپسگرانجاست خرافه گرا ناموس جنده کونی حکومتش باشه وایران وایرانی رابه نابودی کشاندن

چالش‌های 'پیشا‌سیاسی' در گذار به دمکراسی در ایران | DW | 16.06.2022چه چیزی سرنوشت دمکراسی در ایران را تعیین می‌کند؟ علی افشاری می‌گوید پاسخ این پرسش را نه در عرصه سیاسی، بلکه در عرصه 'پیشاسیاسی' باید جست. این تحلیلگر سیاسی همچنین تلاش کرده تا موانع کنونی تحقق دمکراسی در ایران را برشمرد. ماشاالله دکتر فشاری چقدرم پرکاره شبانه روز در حال مصاحبه بعدشم نوشتن مقاله های متعدد واقعا دمش گرم ایرانیان داد میزنند جاویدشاه، و علی افشاری نمود همه آن چیزهایی هست که ما ایرانیان از آن متنفریم ، سفسطه، دروغ ، تازی_پرستی ، همکاری_با_رژیم_ملایان ، گذار او از رژیم از نوعی هست که سیستم اسلامی را بزک میکنه و از پاسداران_بسیجیها_اخوندها به نسل دوم حکومتی_های_کراواتی میبره قبل از اینکه به کسی گوش بدیم تاریخچه کارش را جستجو کنیم، این چهل سال گذشته کجا بوده، چی میکرده، بعدا ببینیم تمام این لوبیست های رژیم لو میرند، آیا کسانی که سبز هستند یادشان رفته رهبران سبز در دو دهه اول حکومت اخوندی در اعدام چند هزار ایرانی شرکت داشتند؟!

رومن کوساریف، روزنامه‌نگار روس که با کانال تلویزیونی دولتی روسیه «آر.تی» همکاری می‌کند، شامگاه جمعه ویدیویی را در «تلگرام» از «الکساندر درویک» منتشر کرد.

درویک که در این ویدیو لباس نظامی پوشیده و به نظر می‌رسید ظاهرا در دفتری نشسته است، گفت: «مادرم، فقط می‌خواهم به شما بگویم که من زنده‌ام و امیدوارم هر چه زودتر به خانه برگردم.»شبکه آر.تی همچنین در تلگرام ویدیویی از «اندی هوین» پخش کرد که در آن توضیح می‌دهد او و الکساندر درویک در نزدیکی خارکیف (شرق اوکراین) در حال «نبرد با نیروهای روس» هستند.

هوین افزود: «نیروهای روسی، مواضع ما را تصرف کرده و ما مجبور به عقب‌نشینی شدیم.»

او گفت که آنها پس از چند ساعت مخفی‌شدن، تسلیم نیروهای روسیه شدند.آر.تی ویدیوهای دیگری از این دو شهروند آمریکایی پخش کرد که گفتند: « ما با جنگ مخالفیم.»

هنوز مشخص نیست که این دو سرباز سابق آمریکایی در چه شرایطی صحبت کرده یا چه کسی آنها را بازداشت کرده است.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه آمریکا، سه شهروند آمریکایی در بین گروهی از کهنه سربازانی هستند که به دیگر داوطلبان خارجی برای نبرد در کنار نیروهای اوکراینی پیوسته‌اند.

سومین آمریکایی مفقود شده، افسر سابق نیروی دریایی آمریکا با بیش از بیست سال سابقه کار است. طبق گفته همسرش به «سی.ان.ان»، آخرین اطلاعات در مورد او، مربوط به اواخر ماه آوریل است.

دادگاه وابسته به دولت جدایی‌طلب طرفدار روسیه در منطقه دونتسک در شرق اوکراین در 9 ژوئن، حکم اعدام «آیدن آسلین» و «شون بنر» اهل بریتانیا و «ابراهیم سعدون» شهروند مراکشی را به اتهام مشارکت در نبرد به عنوان «مزدور» صادر کرد که به گفته روس‌ها در منطقه ماریوپول دستگیر شدند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پنج‌شنبه گفت: «روس‌ها تعهداتی دارند. باید با نیروهای مسلح اوکراین – و همچنین داوطلبانی که ممکن است از کشورهای ثالث آمده و در نیروهای مسلح ادغام شده باشند - مطابق با کنوانسیون ژنو به عنوان اسیر جنگی رفتار کنند.»

کاخ سفید هنوز واکنش علنی و جدی به موضوع آمریکایی‌های ناپدید شده در اوکراین که ممکن است به چالشی جدید با روسیه تبدیل شود، از خود نشان نداده است.

کارن ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید هم پنج‌شنبه با ابراز همبستگی دولت با خانواده‌های مفقودشدگان، گفت که دولت ایالات متحده «تلاش زیادی می‌کند تا از محل نگهداری آنها آگاه شود.»