پتروشیمی میانکاله مجوز زیست محیطی دارد؟

16/01/1401 08:37:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا تشریح شد: پتروشیمی میانکاله مجوز زیست محیطی دارد؟

در روزهای پایانی سال 1400 کلنگ پروژه‌ احداث پتروشیمی میانکاله در مرتع حسین‌آباد واقع در ذخیره‌گاه زیست‌کره میانکاله بر زمین زده شد که مخالفت‌هایی از سوی برخی اهالی منطقه، فعالین و کنشگران محیط زیست و برخی سلبریتی‌ها را به جهت آسیب به محیط زیست منطقه به همراه داشته است. وی تصریح کرد: وقتی یک مصوبه به هیات وزیران می‌رود، رئیس سازمان حفظ محیط زیست نیز حضور دارد که خود مبنای همه اقدامات بعدی است.

سرمایه‌گذار زمین را برابر نامه کتبی محیط‌زیست کشور از سازمان امور اراضی دریافت کرده و تعهد دارد که قریب 10 هکتار فضای سبز ایجاد کند که اکنون مشغول درختکاری است.

نماینده مردم بهشهر در مجلس با بیان اینکه هنوز کار عمرانی شروع نشده است، گفت: در جلسات مختلف ارزیابی زیست محیطی همه ابهامات لازم جهت بازیافت و تصفیه پساب برطرف شده و مورد تائید قرار گرفته است. به گفته وی؛ پروژه از مسیر هوایی 7 کیلومتر و از مسیر زمینی حدود 15 کیلومتر با تالاب فاصله دارد و موضوعاتی که در زمینه آسیب به محیط زیست مطرح می‌شود، اطلاعات نادرستی است که از سوی مخالفین پیشرفت مازنداران منتشر می‌شود، در جلساتی که با عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست سابق داشتیم ایشان معتقد بودند که احداث پتروشیمی باید در کنار دریا باشد و از آب‌های سرزمینی استفاده نشود، بنابراین مشکلی از این بابت نیست.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

بی‌عدالتی رسانه‌ای؛ دومین استان زیر خط فقر، کمترین رسانه را داردخبرگزاری «مهر» در گزارشی با عنوان «بی‌عدالتی رسانه‌ای»، نوشته که از مجموع ۱۳ هزار و ۲۷۵ رسانه مجوز دار موجود در سراسر کشور، استان خراسان شمالی با ۳۸ رسانه در انتهای فهرست قرار گرفته است و کمترین تعداد رسانه را در کشور دارد. اطلاع_رسانی

نخستین زن سیاهپوست، به صندلی دیوان عالی ایالات متحده نزدیک‌تر شد🔺نخستین زن سیاهپوست، به صندلی دیوان عالی ایالات متحده نزدیک‌تر شد ▪️کتانجی براون جکسون که گزینه جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای عضویت در دیوان عالی ایالات متحده است، اینک شانس بیشتری برای رسیدن به این جایگاه دارد. ⬇️ بیشتر بخوانید: وقتیکه جنسیت ، رنگ پوست امتیاز می شود!!

در صنعت خودروسازی کشور دست های پشت پرده ای وجود دارددادستان کل کشور: *در صنعت خودروسازی کشور دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد *ان شاءالله در سال جدید قطعه‌سازان و خودروسازان کشور بتوانند به درستی به وظایف خود عمل کنند ایشالا خودرو ملی را تو خواب می بینید

روسیه: دولت طالبان خواستار تعمیق روابط با مسکو استروسیه: دولت طالبان خواستار تعمیق روابط با مسکو است ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان طی مصاحبه با شبکه تلویزیون دولتی «روسیه-1» اعلام کرد که دولت طالبان در افغانستان قصد دارد روابط خود با مسکو را تعمیق کند.

هشدار نسبت به بازگشایی مسیر ترانزیت فرآورده‌های نفتی/ آیا بازار ایران اشغال می‌شود؟رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: این خطر وجود دارد که اگر مسیر ترانزیت باز شود فرآورده‌های نفتی نخجوان، آذربایجان و ترکمنستان و یا محصولات روسیه به بازار عراق، ارمنستان، افغانستان و پاکستان سرایز شده و امکان صادرات بخش خصوصی ایران را به شدت تحت‌تاثیر قرار دهد.

دولت بریتانیا می‌گوید سرکوب آزادی‌ها در هنگ‌کنگ همچنان ادامه دارد🔺دولت بریتانیا می‌گوید سرکوب آزادی‌ها در هنگ‌کنگ همچنان ادامه دارد ▪️دولت بریتانیا می‌گوید که یافته‌های گزارشی جدید درباره هنگ‌کنگ، سرکوب آزادی‌ها در این کلانشهر طی دو سال گذشته همچنان ادامه داشته است. ⬇️ بیشتر بخوانید: