پایگاه خبری اکسیوس: دولت‌های غربی متن پیشنهادی ایران را رد کردند

12/09/1400 08:24 ب.ظ

دور تازه مذاکرات ایران و قدرت‌های جهانی پس از ۵ روز در اتریش به پایان رسید. مذاکره‌کنندگان غربی گفته‌اند از مواضع ایران راضی نیستند و پایگاه خبری اکسیوس گزارش کرده که متن‌ پیشنهادی ایران برای توافق توسط دولت‌های غربی رد شده است. اخبار_ایران

به نوشته وبسایت آمریکایی اکسیوس، مذاکره‌کنندگان غربی به طرف ایرانی در مذاکرات گفتند که خواست‌های آن‌ها «غیر قابل قبول» است.

آکسیوس همچنین به نقل از مذاکره‌کنندگان غربی نوشته است که تیم مذاکره‌کننده ایران در جریان مذاکرات وین خواسته‌های «غیر معقول» و «یک جانبه‌ای» مطرح کرده است.

اکسیوس به نقل از مذاکره‌کنندگان غربی آورده که ایران خواستار کاهش دائمی تعهدات خود در برجام شده است. مذاکره‌کنندگان غربی تاکید کردند که خواسته‌های ایران نقض توافقات شش دور پیشین از گفتگو‌های وین به‌شمار می‌رود.

در عین حال، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه نیز همزمان با پایان هفتمین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و اعضای برجام، گفت که این دور از مذاکرات پیشرفتی نداشته است. آقای مکرون که به امارات متحده عربی سفر کرده است، گفته: «فکر می‌کنم احتمالا این دور از مذاکرات با توجه به مواضع (ایران)، موفقیت‌آمیز نبود و به احتمال زیاد این مذاکرات در کوتاه‌مدت از سر گرفته نشود.» headtopics.com

Ritajoker2 خلاصه متن پیشنهادی بزارید ببنیم چی ریدن

وقتشه مثل شغال زوزه بکشن!!!

ادامه مطلب:
iranwire »

کشورهای غربی تحریم‌های تازه علیه بلاروس وضع کردندوزارت خزانه‌داری آمریکا ۲۰ فرد و ۱۲ سازمان نزدیک به قدرت در بلاروس را به جرم «فراهم کردن تسهیلات برای عبور مهاجران به سوی مرزهای اتحادیه اروپا و نیز مشارکت در سرکوب حقوق بشر و دموکراسی» در این کشور تحت تحریم و مجازات‌های اقتصادی قرار داده است.

واکنش بلاروس به تحریم‌های جدید کشورهای غربی: تحت فشاریم اما تلافی می‌کنیمبلاروس که پیش‌تر نیز به دلیل سرکوب اپوزیسیون تحت تحریم‌ کشورهای غربی قرار گرفته بود از سوی غرب به «نقض مکرر و مداوم حقوق بشر» و سازماندهی حرکت پناهجویان به سوی مرزهای اتحادیه اروپا متهم شده است. گوه میخوری جاکش💩حالا بخور

اسرائیل ممکن است علیه ایران دست به «اقدام نظامی یکجانبه» بزندهمزمان با ادامه مذاکرات وین برای احیای «برجام»، مقامات اسرائیل به قدرت‌های جهانی هشدار دادند که لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند اسرائیل را به «اقدام نظامی بيست ساله ميخواد دست به اقدام بزنه، خب بزنه اين گوى و اين ميدان جرعتشو نداره خخخخ چه غلطها. با چشم برهم زدنی اسرائیل با موشکهای ایرانی که رو آنها فیکس کرده به غبار تبدیل خواهد شد. پس گوز گوز نکن و از چند وقت باقی مانده روز شمار نابودیت لذت ببر.

اسرائیل: با هر روشی مانع از دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای خواهیم شدامیکام نورکین، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد که تل‌آویو در جهت مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و تضمین عدم دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای گام بر شیطونه میگه بیا چهارتا بمن اتم بساز ببینیم این اوباش جهانی چه غلطی میخوان بکنن ؟ آخه گوساله ، شماها که حریف چهارتا جوان فلسطینی (حماس و جهاد اسلامی ) نمیشید ، وقتی چندتا جوان با بالن آتش‌زا شمارو چنان به وحشت می اندازند که شب تا صبح میرید داخل پناهگاه ، شما رو چه به غلط زیادی ؟ برجام ۲۰۱۵ معروف ب برجام اوبامایی نزد ما مُرده میباشد👎🏻 برجام یعنی زنده نگهداشتن تهدیدات از سوی رژیم یاغی فرقه شیعه آیت الله ها .یعنی تهدید علیه دیگر ملت ها بخصوص ملت اسرائیل شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید. اسرائیل یک آشوبگر و تروریست است که برای قتل و غارت دنیا از هیچ کاری دریغ نمی کند . نفرین_بر_اسرائیل_فتنه_گر_غاصب

مرز ایران و افغانستان در شرایطی کاملا آرام/\nجزئیات بیشتر از علت حادثه مرزی امروزمعاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت مرز ایران و افغانستان هم اکنون کاملا آرام و شرایط عادی دارد.

اکسپرس: نقش اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای ایران «ناچیز» استدر حالی که اتحادیه اروپا تلاش می‌کند وانمود کند نقشی محوری در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» بازی می‌کند، کارشناسان می‌گویند اروپا تاثیری

دور تازه مذاکرات ایران و قدرت‌های جهانی پس از ۵ روز در اتریش به پایان رسید. مذاکره‌کنندگان غربی گفته‌اند از مواضع ایران راضی نیستند و پایگاه خبری اکسیوس گزارش کرده که متن‌ پیشنهادی ایران برای توافق توسط دولت‌های غربی رد شده است.

به نوشته وبسایت آمریکایی اکسیوس، مذاکره‌کنندگان غربی به طرف ایرانی در مذاکرات گفتند که خواست‌های آن‌ها «غیر قابل قبول» است.

آکسیوس همچنین به نقل از مذاکره‌کنندگان غربی نوشته است که تیم مذاکره‌کننده ایران در جریان مذاکرات وین خواسته‌های «غیر معقول» و «یک جانبه‌ای» مطرح کرده است.

اکسیوس به نقل از مذاکره‌کنندگان غربی آورده که ایران خواستار کاهش دائمی تعهدات خود در برجام شده است.

مذاکره‌کنندگان غربی تاکید کردند که خواسته‌های ایران نقض توافقات شش دور پیشین از گفتگو‌های وین به‌شمار می‌رود.

در عین حال، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه نیز همزمان با پایان هفتمین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و اعضای برجام، گفت که این دور از مذاکرات پیشرفتی نداشته است.

آقای مکرون که به امارات متحده عربی سفر کرده است، گفته: «فکر می‌کنم احتمالا این دور از مذاکرات با توجه به مواضع (ایران)، موفقیت‌آمیز نبود و به احتمال زیاد این مذاکرات در کوتاه‌مدت از سر گرفته نشود.»

لارنس نورمن، خبرنگار روزنامه «وال‌ستریت ژورنال» هم که مذاکرات را پوشش می‌دهد به نقل از یک دیپلمات اروپایی نوشت که پیش‌نویس‌های پیشنهادی ایران «غیرقابل قبول» و «زیاده‌روی» است.

او در رشته‌توییتی، به نقل از این دیپلمات اروپایی نوشته که ایران در پیش‌نویس‌های خود درخواست‌های مربوط رفع تحریم‌ها را افزایش داده و همزمان تمام تفاهم‌های قبلی درباره گام‌های ایران برای بازگشت به «برجام» را حذف کرده است.

نورمن نوشته است که دیپلمات‌های اروپایی به مذاکره‌کنندگان ایرانی گفته‌اند که پیشنهادات آن‌ها بسیار «سخت‌گیرانه» است و باید مواضع «انعطاف‌پذیری» اتخاذ کنند.

علی باقری کنی، نماینده ارشد ایران در مذاکرات هسته‌ای هم عصر روز جمعه گفت که ایران تاکید کرده پیشنهاداتش در مورد دو موضوع لغو تحریم‌ها و برنامه هسته‌ای روی میز است و طرف‌های مقابل این نیاز را داشتند که برای مشورت پیرامون آن به پایتخت‌های خود رفته و هفته آینده مذاکرات هسته‌ای وین از سر گرفته شود.

آقای باقری کنی همچنین در مصاحبه‌ای با شبکه الجزیره گفت که اگر دو پیشنهاد ابتدایی ایران پذیرفته شود، جمهوری اسلامی «سومین پیشنهاد» خود را ارائه خواهد داد.

به نوشته الجزیره پیشنهاد سوم ایران عمدتا درباره پروسه تایید و تضمین قدرت‌های جهانی برای احیای برجام خواهد بود.