پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

03/06/1399 02:23 ب.ظ

🎥 افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی غرب کارون با ظرفیت تولید ۴۹۲ مگاوات برق در روز به منظور تامین برق میادین غرب کارون شامل آزادگان شمالی و جنوبی، یاران شمالی و جنوبی (نسخه کامل: )

ادامه مطلب:
PadDolat »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

ائتلاف ضد داعش پایگاه تاجی را به ارتش عراق تحویل داد | DW | 23.08.2020ائتلاف بین‌المللی ضد داعش دو سال پس از پیروزی بر این گروه تروریستی، پایگاه نظامی تاجی را تحویل عراق داد. کردها و سنی‌های عراق با خروج نیروهای آمریکایی از این کشور مخالف‌اند و از نفوذ بیشتر ایران ابراز نگرانی کرده‌اند.

ائتلاف تحت رهبری آمریکا از پایگاه تاجی در عراق خارج شدتحویل کنترل پایگاه تاجی به نیروهای عراقی تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا بار دیگر بر خروج آن دسته از نظامیان کشورش که در عراق باقی مانده‌اند تاکید کرد.

آمریکا و نیروهای ائتلاف پایگاه تاجی عراق را ترک کردند - BBC News فارسینیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در عراق، پایگاه تاجی را ترک کردند و کنترل کامل آن را به نیروهای عراقی دادند. این پایگاه در ۲۷ کیلومتری شمال بغداد، یکی از پایگاه‌های هوایی بزرگ آمریکا در سال‌های اخیر بود و بارها هدف حمله قرار گرفته بود. آمریکا در سال جاری میلادی هشت پایگاه خود را در خاک عراق ترک کرده است. روند خروج نیروها با شیوع کرونا سرعت گرفته است.

استقرار سامانه پاتریوت آمریکا در پایگاه عین الاسد عراق- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimاستقرار سامانه پاتریوت آمریکا در پایگاه عین_الاسد یک منبع امنیتی عراقی: نیروهای آمریکایی این سامانه را آزمایش کردند و روند نصب آن تمام شده و آماده شلیک در صورت حمله موشکی به این پایگاه است