پایداری آلاینده‌ها؛ تهران غرق در دود | DW | 10.12.2021

19/09/1400 02:32:00 ب.ظ

هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته برای همه گروه‌ها ناسالم اعلام شده و مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات می‌گوید مناطق صنعتی و پرتردد ایران در پنج روز آتی انباشت آلاینده‌های جوی خواهند داشت.

هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته برای همه گروه‌ها ناسالم اعلام شده و مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات می‌گوید مناطق صنعتی و پرتردد ایران در پنج روز آتی انباشت آلاینده‌های جوی خواهند داشت. به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته"ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون" با میانگین ۱۴۷ بود و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

چند روز پیش بر اثر افزایش دود و احتمال افزایش شاخص آلایندگی، مدارس تهران و چهار شهرستان استان غیر حضوری و مهدهای کودک نیز تعطیل اعلام شدند. همچنین طبق تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا، پایگاه‌های سیار اورژانس در میدان‌ها مستقر شدند.

عابد ملکی، معاون امور عمرانی استانداری تهران پیش از این خواهان کنترل دقیق‌تر خودروهای فاقد برگه معاینه فنی و جلوگیری از تردد شبانه خودروهای گازوییلی شده بود. عابد ملکی، معاون امور عمرانی استانداری تهران گفته بود: «تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانه‌ها و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا، استفاده از سوخت مایع در نیروگاه‌ها و صنایع مجاور کلان شهرها ممنوع خواهد بود و شرکت ملی گاز ایران موظف است برای تعمیر سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گاز‌رسانی که فعالیت آنها دراین شرایط ضروری است، برنامه‌ریزی کند.»

خبرآنلاین درباره وضعیت آلودگی شهر تهران می نویسد: «پایتخت از ابتدای سال ۲ روز هوای پاک، ۱۹۴ روز هوای قابل قبول، ۶۲ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس جامعه و ۶ روز هوای آلوده برای همه افراد داشته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نکاتی برای محافظت از خود در برابر هوای سمی | DW | 08.12.2021در تازه‌های پزشکی هفته می‌خوانید: نکاتی برای محافظت از خود در برابر هوای سمی. ویتامین D چگونه به سلامت قلب کمک می‌کند؟ ویاگرا؛ امیدی تازه برای پیش‌گیری از آلزایمر. آیا زنان باید نگران کیست‌های پستان باشند؟

جزئیات قتلِ دختر جوان در خیابان کمالی تهران/ اقدام به اغفال دختران توسط خواهر و برادر

ارزان‌ترین و گران‌ترین گوشی‌های تلفن همراه در بازار تهران؛ از ۴۰۰ هزار تا ۶۶ میلیون تومانسه مدل از گوشی‌های هوشمند عرضه شده از سوی سه شرکت اپل، سامسونگ و ایسوس پرچمدار گران‌ترین گوشی‌های تلفن همراه در بازار تهران شدند.

اولیانوف: ایده های ایران در مذاکرات باید کاملا در نظر گرفته شودنماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین بر ضرورت پرداختن به ایده ها و مطالبات دولت جدید ایران در مذاکرات وین تاکید کرد. چرا این خبرا فقط در خبرگزاری شماست For several years, you Russians have used Iran as a tool to achieve your own interests against the West. Iran is no longer the Iran it used to be, it can defend its rights with full authority...! روسیه همیشه دقیقه نود جاخالی میده

تمرین‌های فشرده ملی پوش آذربایجانی در ترکیه برای حضور در رقابت‌های جهانی «ام‌ام‌ای»عمران عباس‌قلی‌اف، ملی پوش آذربایجانی و دارنده مدال برنز قهرمانی اروپا در رشته هنرهای رزمی ترکیبی «ام‌ام‌ای» در کارابوک ترکیه به تمرین‌های فشرده خود برای حضور در رقابت‌های جهانی ادامه می‌دهد. - خبرگزاری آناتولی

جریمه چند هزار یورویی در انتظار واکسینه نشده‌ها در اتریشکودکان زیر ۱۴ سال، زنان باردار در کنار بهبودیافتگان از کرونا (تا ۶ ماه پس از بهبودی) و افرادی که از مشکلات سلامتی خاص در رنجند از این قاعده مستثنی خواهند بود.