پایان ماموریت محمدرضا زنوزی در تبریز؛ ویرانی، بدهکاری و نفاق قومیتی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو باشگاه «تراکتور» و «ماشین‌سازی» تبریز طبق تصمیم مسئولان استان آذربایجان شرقی از محمدرضا زنوزی گرفته شدند و به «مجتمع مس سونگون ورزقان» انتقال یافتند. درباره محمدرضا زنوزی چه می‌دانیم؟ اطلاع_رسانی younesipour

دو باشگاه «تراکتور» و «ماشین‌سازی» تبریز طبق تصمیم مسئولان استان آذربایجان شرقی به «مجتمع مس سونگون ورزقان» انتقال یافتند.

محمدرضا زنوزی، اَبَر بدهکار بانکی، دو باشگاه مردمی فوتبال آذربایجان شرقی را از سپاه پاسداران گرفت، تا مرز نابودی پیش برد، به اختلافات قومیتی دامن زد و سرانجام این دو مجموعه را با کوله‌باری از بدهکاری‌ها رها کرد.پیش از آن‌که پرونده یک «ابر بدهکار» بانکی را مرور کنیم، باید بدانیم که محمدرضا زنوزی، شیفته برقراری با رسانه‌های خاص بود. رسانه‌هایی که بتوانند از او با وجود بدهی‌های انباشته‌ای چند صد میلیارد تومانی، یک قهرمان بسازند.

محمدرضا زنوزی را به عنوان مالک خطوط هواپیمایی آتا می‌شناسند، اما در اقتصاد ایران به او لقب «مدیر فولادی ایران» را داده‌اند. دلیل این لقب، سهام‏داری و راه‌اندازی یا تملک کارخانه‌ها و شرکت‌هایی مانند «ذوب‌آهن شمس تبریز»، «مجتمع آهن و فولاد سبلان»، «مجتمع‌فولاد صائب تبریز»، «گروه صنعتی توانگران سهند»، «مجتمع‌فولاد زنوز»، «صنایع فرآوری آهن و تیتانیوم آذربایجان» و بیش از ۱۰ شرکت و کارخانه اقماری دیگر بود.

سال ۱۳۸۷، «شرکت سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیان» ۴۲.۵ سهام کارخانه عظیم تراکتورسازی تبریز را مانند دیگر شرکت‌ها و کارخانجاتی که سپاه پاسداران و نهادهای قدرت روی آن دست می‌گذارند، بسیار کمتر از قیمت واقعی و به بهای نازل ۱۷۷میلیارد تومان از دولت محمود احمدی‌نژاد خرید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها