پایان اجلاس گروه هفت؛ تاکید بر لزوم توقف برنامه موشک‌ی ایران

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

در بیانیه پایانی اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای گروه هفت در لندن، از ایران خواسته شد تا فعالیت‌ موشک‌های بالستیک را متوقف و از اقدامات بی ثبات کننده دوری کند. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در بیانیه پایانی اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای گروه هفت در لندن، از ایران خواسته شد تا فعالیت‌ موشک‌های بالستیک را متوقف و از اقدامات بی ثبات کننده دوری کند.در پی پایان اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای گروه هفت در لندن پایتخت انگلستان، کشورهای عضو با انتشار بیانیه مشترک 27 صفحه‌ای اعلام کردند که در این نشست موضوعات مختلفی از جمله روسیه، چین، ایران، لیبی و سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در مقدمه این بیانیه اشاره شد كه دموكراسی در سطح جهانی در معرض تهدید است. ویروس كرونا چالش‌های جهانی بسیاری ایجاد می‌کند. ظهور تهدیدات جدید در حوزه فن آوری و اثرات مخرب تغییرات آب و هوایی در حال افزایش است. وزرای امور خارجه کشورهای گروه هفت همچنین درخصوص تحولات ایران تصریح کردند: مصمم هستیم كه از تولید سلاح هسته‌ای توسط تهران جلوگیری كنیم. برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) همچنان بهترین راه برای اطمینان از حفظ برنامه هسته‌ای این کشور در سطح صلح آمیز است.در بیانیه مذکور از ایران خواسته شد تا فعالیت‌ موشک‌های بالستیک را که نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است، متوقف کند. از اقدامات بی ثبات کننده اجتناب ورزیده و نقشی سازنده در تقویت صلح منطقه‌ای ایفا کند.

در این بیانیه درباره بحران سوریه آمده است: فقط با یک روند سیاسی معتبر می‌توانیم به بازسازی سوریه کمک کنیم. همچنین تأکید شد که انتخابات آزاد و عادلانه تحت نظارت سازمان ملل باید برای مشارکت همه مردم سوریه، از جمله اعضای دیاسپورا فراهم شود. همچنین در این بیانیه ادامه آزار و اذیت رژیم اسد و حامیان آن علیه مردم سوریه و تلاش برای جلوگیری از دسترسی به کمک‌های بشردوستانه در سوریه محکوم شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرونده هسته‌ای ایران در صدر گفتگوهای گروه هفت در لندنهمزمان با آغاز نشست وزرای امورخارجه کشورهای گروه هفت، جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی روز سه‌شنبه 4 می 2021 گفت که در نشست لندن گفتگوهای مهمی درباره ایران و کره‌شمالی در جریان است. العربیه_فارسی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد گروه ۷ از وضعیت حقوق بشر در ایران: زندانیان دو تابعیتی را آزاد کنید«اقدامات اخیر ایران تحولاتی بسیار جدی بوده و موجب نگرانی عمیق است. این اقدامات هیچ گونه توجیه غیرنظامی باورپذیری ندارند و پیامدهای بسیار خطرناکی خواهند داشت.» سعی کنید تا نفوذی هاتون هستن جاسوس های لو رفته رو آزاد کنید،تا چن وقت دیگه نفوذی ها با جاسوس ها هم سلولی میشن واقعا حقوق بشر در امریکا رایت میشه روزانه چندین نفر رنگین پوست در امریکا توسط پلیس و یا نژاد پرست‌ها کشته میشن در ایران هرکس بازداشت و محبوس شده -چه تابعیتی و چه غیر تابعیتی-بر اساس قوانین قضائی ایران محاکمه و محکوم شده بنابر این مجازات قانونی محکومان -چه تابعیتی چه غیر تابعیتی- به گروه 7 ربطی ندارد و بهتر است فضولی نکنند مگر ایران در مورد احکام قضائی این کشورها دخالت می کند؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ واکسیناسیون کند گروه سنی ۸۰ به بالا | DW | 05.05.2021وزارت بهداشت ایران می‌گوید در شبانه‌روز گذشته ۳۴۹ بیمار کرونا جان ‌باخته‌اند و ۱۰۲ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند. هم‌زمان واکسیناسیون گروه سنی ۸۰ به بالا در بسیاری محله‌ها با فرسایش و انتظار در صف‌های طولانی انجام می‌گیرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گروه 7 خواستار آزادی شهروندان دوتابعیتی زندانی در ایران شدوزرای امور خارجه کشورهای عضو گروه هفت روز چهارشنبه 5 می 2021 از ایران خواستند که شهروندان دوتابعیتی زندانی در این کشور را آزاد کند.در ادامه تلاش‌های جهانی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کشورهای عضو گروه هفت از ایران خواستند زندانیان دوتابعیتی و خارجی را آزاد کندوزیران خارجه و توسعه هفت کشور صنعتی جهان، موسوم به «گروه هفت»، از جمهوری اسلامی خواستند زندانیان دو تابعیتی و خارجی را که به طور خودسرانه بازداشت کرده، آزاد کند. چشم...رهبر اطاعت امر کرد... 7 کث خول لیبرالیی منم بازداشت کرده بودن به عنوان جقی عظم بمولا ویروس_چینی_زوریه_امتحانات_حضوریه
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »