پایان ثبات ۸ روزه نرخ رسمی ارز؛ قیمت دلار به اوج ۲۰ روز گذشته رسید

05/06/1399 06:42 ب.ظ

نرخ رسمی و آزاد دلار در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار ارز ایران به بالاترین حد در سه هفته گذشته رسید.

نرخ رسمی و آزاد دلار در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار ارز ایران به بالاترین حد در سه هفته گذشته رسید. همزمان سیر صعودی نرخ آزاد دلار که از روز سه‌شنبه آغاز شده بود، ادامه یافت و در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار آزاد تهران، بهای فروش هر دلار آمریکا به ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان رسید، نرخی که در سه هفته گذشته بی‌سابقه بود.

هر یورو نیز روز چهارشنبه در بازار تهران ۲۷ هزار و ۷۵۰ تومان معامله شد که ۵۵۰ تومان بالاتر از نرخ رسمی آن بود. پیش از این قیمت هر دلار آمریکا در معاملات روز یکشنبه سامانه «نظام یکپارچه‌ معاملات ارزی» (نیما) برای نخستین بار از ۲۰ هزارتومان فراتر رفته بود. رخدادی که برخی از فعالان بازار ارز آن را جرقه رشد دوباره بهای ارز در بازار آزاد و رسمی توصیف کردند. عمده ارز حاصل از صادرات ایران با هدف کشف قیمت در سامانه نیما و تحت مقررات بانک مرکزی ایران عرضه و معامله می‌شود.

ثبت رکورد ۲۰ هزار تومانی ارز نیمایی؛ بیم جهش دلار و امید رشد ارزش سهام

ادامه مطلب:
euronews_pe »

در گردهمایی ملی جمهوری‌خواهان ترامپ به عنوان نامزد رسمی این حزب معرفی شددر اولین گردهمایی ملی جمهوری خواهان دونالد ترامپ، به عنوان نامزد رسمی این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری در شهر شارلوت ایالت کارولینای شمالی معرفی شد.

چرا قطر با وجود نرخ بالای ابتلا به کرونا آمار مرگ و میر کمی دارد؟قطر با در نظر گرفتن جمعیت بیشترین میزان ابتلا به «کووید ۱۹» در جهان را دارد اما تنها ۱۹۴ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

واکنش رسمی دولت روسیه نسبت به 'ادعای مسمومیت' الکسی ناوالنی | DW | 25.08.2020دیمیتری پسکوف، سخنگوی دولت روسیه ارزیابی پزشکان آلمانی درباره مسمومیت ناوالنی را 'شتابزده' اعلام کرده است. پسکوف گفته روسیه در حال حاضر دلیلی برای پیگیری حقوقی و تحقیق پیرامون پرونده ناوالنی نمی‌بیند.

حضور پمپئو در نخستین پرواز رسمی میان سودان و اسرائیلنخستین پرواز رسمی میان اسرائیل و سودان امروز با حضور وزیر خارجه آمریکا به عنوان یکی از مسافران صورت پذیرفت. - خبرگزاری آناتولی

ترامپ نامزد رسمی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری شد | DW | 25.08.2020حزب جمهوری‌خواه دونالد ترامپ را رسما به عنوان نامزد خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده اعلام کرد. او در انتخابات سوم نوامبر در برابر جو بایدن نامزد حزب دموکرات ظاهر می‌شود. در گردهمایی پسر ترامپ بایدن را مسخره کرد.

آخرین آمار کرونا در ایران| فوت 119 بیمار در 24 ساعت گذشته- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimآخرین آمار کرونا در ایران | فوت ۱۱۹ بیمار سخنگوی وزارت بهداشت: مجموع بیماران به ۳۶۵ هزار و۶۰۶ نفر رسید مجموع جان باختگان به ۲۱ هزار و۲۰ نفر رسید ۳۱۴ هزار و ۸۷۰ نفر از بیماران بهبود یافته‌اند

بانک مرکزی ایران پس از ۸ روزکاری به ثبات نرخ رسمی ارز پایان داد و با افزایش ۵۲۰ تومانی آن در آغاز مبادلات روز چهارشنبه، نرخ رسمی فروش دلار به ۲۳ هزار تومان افزایش داد که بالاترین نرخ از ۱۶ مرداد و طی ۲۰ روز گذشته به شمار می‌رود.

همزمان سیر صعودی نرخ آزاد دلار که از روز سه‌شنبه آغاز شده بود، ادامه یافت و در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار آزاد تهران، بهای فروش هر دلار آمریکا به ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان رسید، نرخی که در سه هفته گذشته بی‌سابقه بود.

هر یورو نیز روز چهارشنبه در بازار تهران ۲۷ هزار و ۷۵۰ تومان معامله شد که ۵۵۰ تومان بالاتر از نرخ رسمی آن بود.

پیش از این قیمت هر دلار آمریکا در معاملات روز یکشنبه سامانه «نظام یکپارچه‌ معاملات ارزی» (نیما) برای نخستین بار از ۲۰ هزارتومان فراتر رفته بود. رخدادی که برخی از فعالان بازار ارز آن را جرقه رشد دوباره بهای ارز در بازار آزاد و رسمی توصیف کردند. عمده ارز حاصل از صادرات ایران با هدف کشف قیمت در سامانه نیما و تحت مقررات بانک مرکزی ایران عرضه و معامله می‌شود.

ثبت رکورد ۲۰ هزار تومانی ارز نیمایی؛ بیم جهش دلار و امید رشد ارزش سهام

تلاقی رشد نرخ ارز در بازار ایران با افزایش ۶.۵ دلاری نرخ هر اونس طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی موجب شد تا قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۶۷ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۵۹ هزار تومان برسد. همچنین قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز روز چهارشنبه ۴۰ هزار تومان بالاتر رفت و به ۱۰ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان رسید.