پایان رای‌گیری در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

حوزه‌های رای‌گیری در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان به کار خود پایان دادند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رای‌گیری روز شنبه ششم مهرماه در حالی انجام شد که اخباری از میزان مشارکت پایین و همچنین تخلف در برخی حوزه‌ها منتشر شده است.در صورتی که هیچ‌یک از نامزدها موفق به کسب ۵۱ درصد کل آرا نشوند، انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد تا دو نامزدی که بیشترین آرا را کسب کرده‌اند با هم به رقابت بپردازند.

مقام‌های محلی از جان باختن یک نفر در بمب‌گذاری در شهر جلال‌آباد خبر دادند. همچنین عبدل مقیم عبدالرحیم‌زای، مدیرکل عملیات و برنامه‌ریزی وزارت کشور افغانستان، گفت حداقل ۲۱ غیرنظامی و دو نظامی در برخی حملات پراکنده در ساعات اولیه رای‌گیری زخمی شدند. برخی حوزه‌های رای‌گیری با تاخیر آغاز به کار کردند و برای جبران تاخیر، مدت قانونی انتخابات دو ساعت تمدید شد.

انتخابات روز شنبه، چهارمین انتخابات ریاست‌جمهوری در افغانستان از زمان سقوط طالبان در این کشور در سال ۲۰۰۱است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پایان روند رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری افغانستانروند رای گیری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پایان یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روحانی در پایان سفرش به نیویورک: بحث‌ها عمدتا درباره برجام بودحسن روحانی رئیس جمهوری ایران در نشست خبری پایان سفرش به مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواهان «گفت وگوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

انتخابات افغانستان؛ زمان اخذ رای به پایان رسیداحتمال تقلب در انتخابات، بالا بودن میزان رای‌های ممتنع و درنهایت وقوع حملات مرگبار توسط گروههای ستیزه‌جو از جمله حمله‌ به یک دفتر رای گیری در ولایت قندهار که ۱۵ زخمی برجای گذاشت، سه نگرانی عمدۀ افغان‌ها در این روز است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پایان انزوا؛ عربستان گردشگری را توسعه می‌دهد | DW | 27.09.2019ریاض با اتکاء به درآمد نفت، انزواجویی را دنبال می‌کرد اما حالا می‌خواهد درها را به روی بازدیدکنندگان خارجی باز کند تا سالانه پذیرای ۱۰۰ میلیون توریست باشد. شهروندان ۴۹ کشور می‌توانند درخواست ویزای توریستی بدهند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اعلام نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی با بازگشت رئیس جمهور/ زمان اعلام نرخ‌ها حداکثر تا پایان هفته/ نرخ‌های تعیین شده همه را راضی خواهد کردنایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران گفت: نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی نهایی شده و با بازگشت رئیس جمهور حداکثر تا پایان هفته آینده اعلام می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

با گشایش حوزه‌های رای‌گیری، چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان آغاز شدروند رای‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از ساعت ۷ صبح الی ۳ عصر انجام می‌شود و بیش از ۹ میلیون و ۶۶۵ هزار تن برای شرکت در انتخابات از قبل ثبت‌نام کرده‌اند که ۳ میلیون و ۳۳۴ هزار تن از ثبت‌نام کنندگان را زنان‌ تشکیل می‌دهند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »