پایان وضعیت اضطراری در کشتی حامل مهاجران در دریای مدیترانه

16/04/1399 12:17 ق.ظ

گزارش‌ها از سیسیل در جنوب ایتالیا حاکی است که آرامش به کشتی بحران زده‌ی «اوشین وایکینگ» بازگشته و مقامات ایتالیا با تخلیه مهاجران در بندر موافقت کرده‌اند.

گزارش‌ها از سیسیل در جنوب ایتالیا حاکی است که آرامش به کشتی بحران زده‌ی «اوشین وایکینگ» بازگشته و مقامات ایتالیا با تخلیه مهاجران در بندر موافقت کرده‌اند. در روزهای اخیر چندین مورد درگیری در عرشۀ کشتی، عمدتا بین گروههای قومی، روی داده بود و اقلیتی از مهاجران کارمندان سازمان مردم نهاد نجات پناهجویان را تهدید کرده بودند.

درگیری مهاجران در مدیترانه؛ اعلام وضعیت اضطراری در کشتی «اوشین وایکینگ»

در این فاصله شش اقدام به خودکشی نیز ثبت شده بود و دو تن از مهاجران سرنشین کشتی به دلیل ناامیدی خود را به درون آب انداخته بودند. بیش از یک هفته است که کشتی نجات «اوشین وایکینگ»، ۱۸۰ مهاجر شامل ۲۵ کودک را حمل می کند، در نزدیکی ساحل سیسیل ایتالیا در انتظار اجازۀ پهلوگیری است. این کشتی تا کنون هفت بار از مقامات مالت و ایتالیا درخواست کرده تا مجوز ورود به بنادرشان را صادر کنند اما همۀ این تقاضاها رد شده بود.

بلاتکلیفی‌ها باعث شده بود تا بر میزان خشونت‌ها در داخل کشتی حتی تهدید خدمۀ آن بطور قابل توجهی افزایش یابد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

درگیری مهاجران در مدیترانه؛ اعلام وضعیت اضطراری در کشتی «اوشین وایکینگ»از روز پنج‌شنبه تا کنون چندین درگیری در عرشۀ کشتی، عمدتا بین گروههای قومی روی داده و شش اقدام به خودکشی نیز ثبت شده است. امدادگران می‌گویند وضعیت به حدی بد شده که دیگر نمی‌توان نه امنیت مهاجران و نه خدمه کشتی را تامین کرد.

ایتالیا بعد یک هفته به کشتی ۱۸۰ مهاجر آواره پناه دادایتالیا بعد از یک هفته به یک کشتی که ۱۸۰ مهاجر در آن بودند اجازه داد در ساحل پهلو بگیرد. شش نفر از مهاجران از شدت استیصال خودکشی کرده بودند و در کشتی میان مسافران نزاع و درگیری شده بود.

تظاهرات مردم بلژیک در اعتراض به ممنوعیت روسری در مدرسه‌ای در بروکسلهزاران نفر در پایتخت بلژیک٬ نسبت به رای دادگاه قانون اساسی برای ممنوعیت روسری در مدرسه‌ای در بروکسل اعتراض کردند. - خبرگزاری آناتولی

بارش پراکنده باران در تهران/ تداوم باد و گرد و خاک در شرق کشوربارش پراکنده باران در تهران تداوم باد و گرد و خاک در شرق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم وزش باد و گرد و خاک در نوار شرقی کشور از بارش پراکنده باران در تهران طی روز دوشنبه (۱۶ تیر) خبر داد.

کرونا در برزیل 1290 و در مکزیک 654 قربانی دیگر گرفتطی شبانه روز گذشته در برزیل 1290 نفر، در مکزیک 654 و در هندوستان 444 تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند

۱۴۸ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته / ۱۸ استان در وضعیت قرمز و هشدارشناسایی ۲۴۴۹ بیمار جدید کرونا در کشور ۱۴۸ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته *تعداد مبتلایان جدید: ۲۴۴۹ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۴۸ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۳۷۸۷۸ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۱۹۸۹۴۹ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۱۴۰۸ نفر

خدمه این کشتی که مخصوص ماموریت‌های بشردوستانه است روز جمعه در اقدامی بی‌سابقه و در پی بالا گرفتن خشونت‌ها در آن اعلام «وضعیت اضطراری» کرده بودند.

در روزهای اخیر چندین مورد درگیری در عرشۀ کشتی، عمدتا بین گروههای قومی، روی داده بود و اقلیتی از مهاجران کارمندان سازمان مردم نهاد نجات پناهجویان را تهدید کرده بودند.

درگیری مهاجران در مدیترانه؛ اعلام وضعیت اضطراری در کشتی «اوشین وایکینگ»

در این فاصله شش اقدام به خودکشی نیز ثبت شده بود و دو تن از مهاجران سرنشین کشتی به دلیل ناامیدی خود را به درون آب انداخته بودند.

بیش از یک هفته است که کشتی نجات «اوشین وایکینگ»، ۱۸۰ مهاجر شامل ۲۵ کودک را حمل می کند، در نزدیکی ساحل سیسیل ایتالیا در انتظار اجازۀ پهلوگیری است. این کشتی تا کنون هفت بار از مقامات مالت و ایتالیا درخواست کرده تا مجوز ورود به بنادرشان را صادر کنند اما همۀ این تقاضاها رد شده بود.

بلاتکلیفی‌ها باعث شده بود تا بر میزان خشونت‌ها در داخل کشتی حتی تهدید خدمۀ آن بطور قابل توجهی افزایش یابد.

مقامات ایتالیا پس از انجام تست بیماری کووید-۱۹، ساکنان این کشتی را به یک کشتی دیگر در ساحل سیسیل منتقل کرده اند تا در آن جا دوره قرنطینه را بگذرانند.