پایان گروگانگیری در کنیسه‌ای در تگزاس؛ مهاجم کشته شد | DW | 16.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نیروهای ویژه پلیس آمریکا به گروگانگیری در کنیسه‌ای در شهر کالی‌ویل در ایالت تگزاس پایان دادند. چهار گروگان سالم‌اند. گروگان گیر کشته شد. او با این اقدام می‌خواست یک تروریست را از زندانی در دالاس آزاد کند.

واحدهای ویژه پلیس آمریکا روز شنبه ۲۵ دی موفق شدند چهار نفر را که در کنیسه‌ای در شهر کالی‌ویل در ایالت تگزاس به گروگان گرفته شده بودند، آزاد کنند. گرگ ابوت فرماندار تگزاس در توییتر نوشت که همه آنها"زنده و امن هستند". به گفته پلیس گروگان‌گیر در جریان این عملیات که حدود ۱۰ ساعت طول کشید کشته شد.

اولین نفر از چهار گروگان پیشتر آزاد شده بود. خاخام کنیسه و دو نفر دیگر حین گفت‌وگوی پلیس با گروگان‌گیر. از کنیسه بیرون آمدند. گروگان‌گیر گفته بود که در چند مکان بمب کار گذاشته است. او مردی پاکستانی به نام محمد صدیقی بود که خواستار آزادی"خواهر" خود عافیه صدیقی شده بود. عافیه صدیقی در سال ۲۰۱۰ توسط دادگاه نیویورک به دلیل ارتکاب به جرایم تروریستی به ۸۶ سال زندان محکوم شده است. برخی از کارشناسان گفته اند که این مرد از واژه"خواهر" به معنای ارزشی آن در دین اسلام استفاده کرده است.عافیه صدیقی به اتهام تلاش برای ترور نیروهای آمریکایی در افغانستان محکوم شده است. رسانه‌های زرد آمریکا با اشاره به شبکه تروریستی القاعده به او لقب"بانو القاعده" داده‌اند.

این زن که از یک خانواده مرفه پاکستانی است، در مؤسسه فناوری ماساچوست در رشته علوم اعصاب درس خوانده و در سال ۲۰۰۱ از دانشگاه"براندیس" ماساچوست دکترا گرفته بود. او پس از جدایی از همسر اول خود با یکی از بستگان نزدیک خالد شیخ محمد، طراح حملات ۱۱ سپتامبر ازدواج کرد. گروگانگیری در کنیسه‌ شهر کالی‌ویل باعث نگرانی دولت اسرائیل شد. شورای روابط آمریکایی-اسلامی این حمله را محکوم و آمادگی خود را برای"هر گونه کمکی" به جامعه یهودی این شهراعلام کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پایان گروگان‌گیری در یک کنیسه در تگزاس آمریکا با کشته شدن مهاجمرسانه‌های آمریکایی می‌گویند مهاجم خواستار آزادی عفیفه صدیقی، دانشمند پاکستانی زندانی به جرم تروریسم در ایالات متحده بوده است. چیزی برای گفتن نمیمونه🤣
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کلاس تاریخ در روم باستان و نجوم در نزدیکی سیاره‌ها؛ تحصیل در متاورسشرکت‌کنندگان در کلاس تاریخ با استفاده از تجربه متاورس خواهند توانست به روم باستان یا اتاق بیضی شکل کاخ سفید (دفتر کار رئیس‌جمهوری آمریکا) بروند. آنها همچنین در کلاس نجوم و علوم می‌توانند سیاره‌های مختلف را در متاورس از نزدیک تماشا کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایرانیان در صدر خریداران مسکن در ترکیه در سال ۲۰۲۱ | DW | 14.01.2022اتباع ایرانی در ترکیه با خرید ۱۰ هزار و ۵۶ واحد مسکونی در صدر خریداران مسکن این کشور در سال ۲۰۲۱ بوده‌اند. پس از آن نیز شهروندان عراقی با ۸ هزار و۶۶۱ و اتباع روسیه با ۵ هزار و ۳۷۹ واحد جای گرفته‌اند. اینا ریدن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

توافق ۲۵ ساله ایران و چین؛ در داخل «غیرقانونی»؛ در خارج «نامعتبر»جمهوری اسلامی روی فتحعلی_شاه_قاجار را سفید کرد. نه استقلالی مانده نه آزادی.حتی مردم نمی توانند کالاهای چینی را تحریم کنند. توافق ننگین با چین هم محرمانه اعلام میشود. مبادا کسی صدایش در بیاید. راحت باشید مردم مملکت را فروختند. ننگ_بر_جمهوری_اسلامی چین چین_چای ترکمان_چای نظام نكبت اسلامى و چين كمونيست ديكتاتورى بيخود كردند!ايران فروشى نيست و برادران قاچاقچى و اخوندهاى مفتخور ودزد انتخاب ملت نيستند!!! برای شما که قانون مهم نیست چرا از قانون مایه میزارین از خودتون بزارین راحت بگین که فقط میخاین با گرین کارت مادرتون رو ببرین برازرس آمریکا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در تهران در وضعیت «ایستا» / درباره «اُمیکرون» ساده‌اندیشی نکنیمزالی: *نباید درباره «اُمیکرون» ساده اندیشی کنیم *در بخش بستری ۹ تا ۱۰ درصد نمونه های ارسالی اُمیکرون بودند *استان تهران حالت ایستایی دارد *شرایط کاهشی در تهران همانند هفته‌های گذشته دیده نمی‌شود *بیشترین مراجعات نیز بیماران با علایم خفیف‌تر هستند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعتصاب غذای ۶ زندانی سیاسی در اعتراض به نقش مقامات در مرگ بکتاش آبتین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »