پایان یک فصل پرماجرا؛ مکس فرشتاپن قهرمان فرمول یک شد - BBC News فارسی

21/09/1400 08:36:00 ب.ظ

پایان یک فصل پرماجرا؛ مکس فرشتاپن قهرمان فرمول یک شد

مکس فرشتاپن راننده تیم رد بول در پایان یک فصل هیجان‌انگیز و پس از رقابتی حساس و نفس‌گیر با لوئیس همیلتون، راننده تیم مرسدس، برای نخستین بار قهرمان فرمول یک جهان شد. مسابقه قبل از آخرین دور جایزه بزرگ ابوظبی متوقف شد و فرشتاپن با تایرهای تازه رقابت را دوباره شروع کرد و همیلتون با تایرهای قدیمی نتوانست مانع از پیروزی حریف شود. این یکی از حساس‌ترین فصل‌های فرمول یک جهان بود.

پیش از این تنها یک بار پس از را‌ه اندازی مسابقات فرمول یک در سال ۱۹۵۰، دو راننده با امتیازی برابر به آخرین مسابقه قدم گذاشته بودند.

در پایان مسابقه راننده هلندی فریاد شادی کشید و همراه با اعضای تیم رد بول جشن قهرمانی گرفت، در حالی که همیلتون دقایقی در مرسدسش ماند و سپس از ماشین خارج شد. فرشتاپن پس از مسابقه گفت: "دیوانه‌کننده بود، یک پایان دیوانه‌وار برای یک فصل. ما کمی سرعت خود را از دست دادیم، اما هرگز تسلیم نشیدم و سعی کردیم تا فاصله را کم کنیم و این تلاش تا دور آخر ادامه داشت. نمی‌توانم ماجرایی که رخ داد را توضیح دهم."

او راجع به هملیتون نیز گفت: "یک جدال شگفت‌انگیز بود. او راننده‌ای فوق‌العاده است. طبیعتا در طول فصل داستان‌هایی باهم داشتیم اما دنیای رقابت همین است." این نخستین قهرمانی فرشتاپن در فرمول یک بود در حالی که همیلتون پیش از این هفت بار قهرمان این مسابقات شده است. راننده ۳۷ ساله بریتانیایی در صورت قهرمانی می‌توانست از رکورد مایکل شوماخر عبور کند و پرافتخارترین راننده تاریخ شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

در رقابتی تنگاتنگ مکس فرشتاپن هلندی قهرمان فرمول یک جهان شد | DW | 12.12.2021مکس فرشتاپن، راننده تیم رد بول در رقابتی تنگاتنگ و نفس‌گیر با لوئیس همیلتون، راننده تیم مرسدس بنز برای نخستین بار قهرمان مسابقات فرمول یک رانندگی جهان شد. آفرین خیلی تلاش کرد تیم ردبول با این راننده فوق العادشون When the time of Allah’s rehma comes, the world is enlightened as seen by Qasim in his dreams. Then Muslim scholars will say ‘We should have believed Qasim’. Qasim’s was shown that many will not believe in his dreams. Could he be the future Imam Al-Mahdi? وقتي اسبها فرصت شركت در مسابقه رو پيدا نكنند ، هر قاطري ميتونه برنده شه.

ولی‌عهد سعودی پس از سفر رسمی به کویت به تور خلیجی خود پایان دادشاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی در آخرین ایستگاه از تور خلیجی خود در کاخ بیان کویت مورد استقبال رسمی شیخ نواف الاحمد الصباح، امیر کویت قرار ببینید . اینم یه پولدار ، بیکار ، بی سواد .

اصلاحات نرخ خودرو، کمتر از تورم بود/ عرضه 260 هزار دستگاه تا پایان سالوزیر صمت اظهار داشت: تورم کشور ما بالای 40 درصد است ولی از ابتدای سال تا امروز تنها 18 درصد افزایش قیمت خودرو را شاهد بودیم. به عبارتی اصلاح قیمت خودرو به میزان نصف مقدار تورمی بوده که در بازار و کالاها وجود دارد. این موضوع باعث می‌شود که میزانی گردش مالی در خودروسازی افزایش یافته و تا حدی از زیان آنها کاسته شود.

هشدار آلمان: زمان برای توافق هسته‌ای با ایران رو به پایان استآنالنا بربوک، وزیر خارجه جدید آلمان گفته است، زمان برای توافق هسته‌ای با ایران، به سرعت در حال از دست رفتن است.بربوک در حاشیه نشست وزرای خارجه «گروه 7» در هشدار آلمان: زمان برای توافق_هسته‌ای با ایران رو به پایان است. برنامه_اتمی_ایران آلمان بربوک در حاشیه نشست وزرای خارجه G7 در لیورپول گفت، از آنجا که پیشنهاد ایران در وین، این مذاکرات را 6 ماه «به عقب برگردانده» در چند روز اخیر در این مذاکرات هیچ پیشرفتی حاصل نشده است..

مسابقات قهرمانی پاراتکواندوی جهان پایان یافتمسابقات قهرمانی پاراتکواندوی جهان پایان یافت نهمین دور مسابقات قهرمانی پاراتکواندوی جهان به میزبانی فدراسیون تکواندوی ترکیه در استانبول به پایان رسید.

فینال‌های حساس و دراماتیک فرمول یک - BBC News فارسیپس از یک فصل دراماتیک و پر از حادثه، مسابقات فرمول یک امسال که شاهد رقابتی تنگاتنک و دوئل پر هیجان لوئیس همیلتون و مکس فرشتاپن بوده است، اکنون به ایستگاه پایانی خود در ابوظبی رسیده است. 2012 بهترین سال بود. یاد دوران وتل بخیر.