پایان اعتصاب غذای فعالان سیاسی ترک ایران در زندان اردبیل

14/06/2021 07:40:00 ب.ظ

پایان اعتصاب غذای فعالان سیاسی #ترک #ایران در زندان اردبیل

ترک, ترک

پایان اعتصاب غذای فعالان سیاسی ترک ایران در زندان اردبیل

پنج فعال سیاسی ترک ایران در زندان اردبیل عصر امروز از پذیرش مطالبات خود از سوی مسئولین این زندان و پایان اعتصاب غذای خود خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

14.06.2021استانبول/ خبرگزاری آناتولیعباس لسانی، مهرداد شیخی، علی و رضا واثقی، از فعالان مدنی تُرک ایران که در زندان اردبیل در حبس به سر می‌برند، پس از پذیرش مطالباتشان از سوی مسئولین این زندان به اعتصاب غذای خود پایان دادند.به گزاش منابع محلی، مهرداد شیخی، علی و رضا واثقی در حمایت از اعتصاب عباس لسانی، دیگر فعال مدنی این کشور دست به اعتصاب غذا زده بودند.

گفتنی است عباس لسانی با انتشار نامه‌ای سرگشاده، اعلام کرد که برای اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی در ایران از روز یکشنبه 23 خرداد ماه (13 ژوئن 2021) اعتصاب غذای خشک «بدون آب» خود را آغاز خواهد کرد.وی 25 دی‌ماه 1397 در شعبه 2 دادگاه انقلاب تبریز بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شده و علیرغم مواجهه با مشکلات پزشکی مانند فشار خون، دیسک کمر و ناراحتی قلبی از رسیدگی پزشکی و اعزام به بیمارستان خارج از زندان محروم مانده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

کسکشا اعتصاب غذای من تو خونه به علت نمک زیاد غذا طولانی تر بود ترک ایران نداریم ما فقط ترک داریم. ایران لعنتی نام سرزمین افغانستان است که بر سرزمین اجدادی من جعل کرداند.

پیام ترکی نامزدهای انتخابات؛ اعتصاب غذای هشت فعال مدنی ترک در زندانParvizYari2 مردم آذربایجان تورک زبان هستند نه تورک نژاد تورک ها در مغولستان و شمال تاجیکستان زندگی میکنند وحتی در آناتولی که پان ترکیست ها ادعای رهبری تورکان تمام دنیا را در سر مزه مزه میکنند ، مردمان فلات آناتولی اکراد. و گرجی هستند ودرکناره های بغاز داردانل نژادهای میکس اسلاوهای جنوبی

اعتصاب دسته‌جمعی زندانیان سیاسی آذربایجانی در زندان اردبیل

انتقال زندانیان سیاسی آذربایجانی به قرنطینه زندان مرکزی اردبیل در دومین روز اعتصاب

جودو؛ مسابقات جهانی بوداپست با قهرمانی ژاپن در بخش تیمی به پایان رسیدفرانسه بار دیگر در رقابت‌های تیمی نتیجه را در فینال به ژاپن واگذار کرد و نایب قهرمان این بخش از مسابقات شد.

آیا مرگ در زندان تهران بزرگ روی مذاکرات گرند هتل وین اثر می‌گذارد؟

پایان نخست وزیری نتانیاهو؛ دوره جدید روابط ایران و اسرائیل؟ | DW | 14.06.2021سرانجام پارلمان اسرائیل در جلسه خود در روز ٢٣ خرداد به نخست وزیری مستمر ١٢ ساله بنیامین نتانیاهو پایان داد تا با تشکیل دولت نفتالی بنت، سیاستمدار راست‌گرا، بن‌بست سیاسی دو ساله اسرائیل حداقل تا اطلاع ثانوی گشوده شود. ترامپ و بی بی رفتند فقط محمد سلمان مانده که اونم میره وردست ترامپ خوش بگذره..... خامنه‌ای کی؟

پنج فعال سیاسی ترک ایران در زندان اردبیل عصر امروز از پذیرش مطالبات خود از سوی مسئولین این زندان و پایان اعتصاب غذای خود خبر دادند.در بحبوحه‌ تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران و تُرکی صحبت‌کردن نامزدهای تایید صلاحیت شده در مناظره‌های تلویزیونی برای جذب آرای شهروندان تُرک‌، هشت تن از زندانیان سیاسی آذربایجانی که همگی به دلیل فعالیت‌های مدنی در حوزه مطالبه حقوق زبانی و اتنیکی تُرک‌ها به حبس محکوم شده‌اند، به شکل دسته‌جمعی دست به اعتصاب غذا زده‌اند.استان‌وایر- در پی اعتصاب‌غذای «عباس لسانی»، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی اردبیل، چهار زندانی سیاسی دیگر محبوس در این زندان نیز در حمایت از عباس لسانی دست به اعتصاب غذا زده‌اند.استان‌وایر- بر اساس گزارشات رسیده به ایران‌وایر بعد از اعتصاب غذای زندانی سیاسی محبوس در زندان اردبیل عباس لسانی و اعلام همبستگی چهار زندانی سیاسی دیگر محبوس با وی امروز ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ این زندانیان به قرنطینه زندان مرکزی اردبیل منتقل شدند .

14.06. «سیامک میرزایی»، «کیانوش اصلانی» و «بهنام شیخی»، سه زندانی سیاسی تُرک محبوس در زندان اوین، در تماس‌های جداگانه با نزدیکان خود اعلام کرده‌اند که در اعتراض به عدم اجرای اصل تفکیک جرایم در زندان‌های ایران و تشدید فشار بر زندانیان سیاسی آذربایجانی در زندان اردبیل، دست به اعتصاب غذا زده‌اند.2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی عباس لسانی، مهرداد شیخی، علی و رضا واثقی، از فعالان مدنی تُرک ایران که در زندان اردبیل در حبس به سر می‌برند، پس از پذیرش مطالباتشان از سوی مسئولین این زندان به اعتصاب غذای خود پایان دادند. یوسف کاری دیگر زندانی سیاسی محبوس در زندان اردبیل نیز از روز گذشته در حمایت از عباس لسانی دست به اعتصاب غذا زده است. به گزاش منابع محلی، مهرداد شیخی، علی و رضا واثقی در حمایت از اعتصاب عباس لسانی، دیگر فعال مدنی این کشور دست به اعتصاب غذا زده بودند. هفته گذشته مسئولین زندان مرکزی اردبیل در اقدامی که پیش‌تر بارها در این زندان تکرار شده است، یک زندانی جرایم خطرناک را به بند ۷ (بند زندانیان سیاسی) منتقل کردند؛ اقدامی در جهت تشدید فشار بر زندانیان محبوس در این بند. گفتنی است عباس لسانی با انتشار نامه‌ای سرگشاده، اعلام کرد که برای اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی در ایران از روز یکشنبه 23 خرداد ماه (13 ژوئن 2021) اعتصاب غذای خشک «بدون آب» خود را آغاز خواهد کرد. سیامک میرزایی ، کیانوش اصلانی و بهنام شیخی سه زندانی سیاسی ترک محبوس در زندان اوین در تماسهای تلفنی جداگانه با نزدیکانشان اعلام کردند از فردا دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ با پیوستن به مسیر نافرمانی مدنی زندانیان سیاسی ترک در زندان اردبیل وارد اعتصاب غذا خواهند شد .

وی 25 دی‌ماه 1397 در شعبه 2 دادگاه انقلاب تبریز بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شده و علیرغم مواجهه با مشکلات پزشکی مانند فشار خون، دیسک کمر و ناراحتی قلبی از رسیدگی پزشکی و اعزام به بیمارستان خارج از زندان محروم مانده است. بهمن‌ماه سال ۱۳۹۹ نیز در پی انتقال یک زندانی جرایم خطرناک به بند ۷ زندان اردبیل، این زندانی از بدو ورود ضمن فحاشی و تهدید، موجب ایجاد درگیری در بند زندانیان سیاسی شده بود. عباس لسانی روز گذشته در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس زندان اردبیل، عدم اجرای اصل تفکیک جرائم در زندان اردبیل را دلیل اعتصاب‌غذای خود اعلام کرده است. از سوی دیگر یوسف کاری، دیگر فعال مدنی تُرک ایران نیز که در زندان اردبیل محبوس است نیز در اعتراض به «عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و انتقال زندانیان جرائم خشن به محل نگهداری زندانیان سیاسی و در حمایت از عباس لسانی، از روز شنبه 22 خرداد دست به اعتصاب غذا زده است. چند روز پیش نیز حسین هاشمی و محمد ترکمانی که به دلیل فعالیت‌های مدنی برای آموزش به زبان مادری و مطرح کردن دیگر مشکلات مربوط به شهروندان تُرک ایران به زندان محکوم شده‌اند، دست به اعتصاب غذا زدند.» لسانی در بخشی از نامه خود نوشته است: «در اعتراض به تمامی مظالم اعمالی از سوی عوامل امنیتی پشت پرده و مسئولین زندان و همچنین تا زمان خروج زندانی تازه‌وارد که هیچ سنخیتی با بند هفت ندارد، از روز یکشنبه ۲۳/۰۳/۱۴۰۰ اقدام به اعتصاب‌غذای خشک نموده و تا سرحد خود مرگ پیش خواهم رفت‌ و این نه برای ورود یا خروج یک نفر به بند هفت است، بلکه برای توقف این‌گونه رفتارهای ظالمانه بر علیه تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران خصوصا زندانیان حق‌طلب آذربایجان می‌باشد. هاشمی و ترکمانی به ترتیب در 11 و 12 خردادماه سال جاری، در پی انتقال به تیپ 4 زندان تهران بزرگ، محل نگهداری زندانیان متهم به جرائم خشن، اعتصاب غذا کرده‌اند.» مسئولین زندان مرکزی اردبیل در کنار انتقال زندانیان سیاسی به بند زندانیان جرائم خطرناک، این بار با انتقال زندانیان جرائم خطرناک به بند زندانیان سیاسی، درصدد تشدید فشار بر زندانیان محبوس در این بند هستند. بر ‌‌‌این اساس خارج کردن زندانیان جرایم خطرناک از بند‌های سیاسی امنیتی، ادامه اعطای مرخصی به زندانیانی که پیشتر از قانون استفاده از مرخصی بهره‌مند شده‌اند خواسته‌هایی بوده که در مراجعه و جلسه مسئولین زندان با پنج زندانی اعتصاب کننده مورد موافقت قرار گرفته است. عباس لسانی و یوسف کاری امروز دوشنبه ۲۴ خرداد، در سومین روز اعتصاب غذا و دومین روز اعتصاب‌غذای خشک هستند. عباس لسانی، شاعر، نویسنده و فعال مدنی اردبیلی است.

لسانی و دیگر زندانیان اعلام کرده‌اند که کوچکترین نقض در خواسته‌ها با واکنش شدیدتری روبرو خواهد شد. . در همین روز مسئولان زندان مرکزی اردبیل، عباس لسانی، علی واثقی، یوسف کاری، رضا واثقی و مهرداد شیخی را به قرنطینه این زندان منتقل کردند. این زندانی سیاسی در حال سپری کردن حکم ۱۵ سال حبس تعزیری در زندان مرکزی اردبیل است.