ترک, ترک, فعال سیاسی ترک

ترک, ترک

پایان اعتصاب غذای فعالان سیاسی ترک ایران در زندان اردبیل

پایان اعتصاب غذای فعالان سیاسی #ترک #ایران در زندان اردبیل

14/06/2021 07:40:00 ب.ظ

پایان اعتصاب غذای فعالان سیاسی ترک ایران در زندان اردبیل

پنج فعال سیاسی ترک ایران در زندان اردبیل عصر امروز از پذیرش مطالبات خود از سوی مسئولین این زندان و پایان اعتصاب غذای خود خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

14.06.2021استانبول/ خبرگزاری آناتولیعباس لسانی، مهرداد شیخی، علی و رضا واثقی، از فعالان مدنی تُرک ایران که در زندان اردبیل در حبس به سر می‌برند، پس از پذیرش مطالباتشان از سوی مسئولین این زندان به اعتصاب غذای خود پایان دادند.به گزاش منابع محلی، مهرداد شیخی، علی و رضا واثقی در حمایت از اعتصاب عباس لسانی، دیگر فعال مدنی این کشور دست به اعتصاب غذا زده بودند.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 المپیک توکیو؛ تیم ملی فوتبال زنان کانادا با پیروزی مقابل آمریکا به فینال رسید - BBC News فارسی

گفتنی است عباس لسانی با انتشار نامه‌ای سرگشاده، اعلام کرد که برای اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی در ایران از روز یکشنبه 23 خرداد ماه (13 ژوئن 2021) اعتصاب غذای خشک «بدون آب» خود را آغاز خواهد کرد.وی 25 دی‌ماه 1397 در شعبه 2 دادگاه انقلاب تبریز بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شده و علیرغم مواجهه با مشکلات پزشکی مانند فشار خون، دیسک کمر و ناراحتی قلبی از رسیدگی پزشکی و اعزام به بیمارستان خارج از زندان محروم مانده است.

از سوی دیگر یوسف کاری، دیگر فعال مدنی تُرک ایران نیز که در زندان اردبیل محبوس است نیز در اعتراض به «عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و انتقال زندانیان جرائم خشن به محل نگهداری زندانیان سیاسی و در حمایت از عباس لسانی، از روز شنبه 22 خرداد دست به اعتصاب غذا زده است. headtopics.com

چند روز پیش نیز حسین هاشمی و محمد ترکمانی که به دلیل فعالیت‌های مدنی برای آموزش به زبان مادری و مطرح کردن دیگر مشکلات مربوط به شهروندان تُرک ایران به زندان محکوم شده‌اند، دست به اعتصاب غذا زدند. هاشمی و ترکمانی به ترتیب در 11 و 12 خردادماه سال جاری، در پی انتقال به تیپ 4 زندان تهران بزرگ، محل نگهداری زندانیان متهم به جرائم خشن، اعتصاب غذا کرده‌اند.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

کرونا در ایران؛ شمار ابتلا و بستری روزانه به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری رسید

شمار ابتلا و بستری روزانه در ایران به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور و شمار قربانیان روزانه این بیماری نیز به بالاترین سطح از ۲۸ آوریل(۸ اردیبهشت) رسید.

کسکشا اعتصاب غذای من تو خونه به علت نمک زیاد غذا طولانی تر بود ترک ایران نداریم ما فقط ترک داریم. ایران لعنتی نام سرزمین افغانستان است که بر سرزمین اجدادی من جعل کرداند.

پیام ترکی نامزدهای انتخابات؛ اعتصاب غذای هشت فعال مدنی ترک در زندانParvizYari2 مردم آذربایجان تورک زبان هستند نه تورک نژاد تورک ها در مغولستان و شمال تاجیکستان زندگی میکنند وحتی در آناتولی که پان ترکیست ها ادعای رهبری تورکان تمام دنیا را در سر مزه مزه میکنند ، مردمان فلات آناتولی اکراد. و گرجی هستند ودرکناره های بغاز داردانل نژادهای میکس اسلاوهای جنوبی

اعتصاب دسته‌جمعی زندانیان سیاسی آذربایجانی در زندان اردبیل

انتقال زندانیان سیاسی آذربایجانی به قرنطینه زندان مرکزی اردبیل در دومین روز اعتصاب

جودو؛ مسابقات جهانی بوداپست با قهرمانی ژاپن در بخش تیمی به پایان رسیدفرانسه بار دیگر در رقابت‌های تیمی نتیجه را در فینال به ژاپن واگذار کرد و نایب قهرمان این بخش از مسابقات شد.

آیا مرگ در زندان تهران بزرگ روی مذاکرات گرند هتل وین اثر می‌گذارد؟

پایان نخست وزیری نتانیاهو؛ دوره جدید روابط ایران و اسرائیل؟ | DW | 14.06.2021سرانجام پارلمان اسرائیل در جلسه خود در روز ٢٣ خرداد به نخست وزیری مستمر ١٢ ساله بنیامین نتانیاهو پایان داد تا با تشکیل دولت نفتالی بنت، سیاستمدار راست‌گرا، بن‌بست سیاسی دو ساله اسرائیل حداقل تا اطلاع ثانوی گشوده شود. ترامپ و بی بی رفتند فقط محمد سلمان مانده که اونم میره وردست ترامپ خوش بگذره..... خامنه‌ای کی؟