پایان کار بسکتبال ایران در المپیک با باخت مقابل فرانسه

31/07/2021 05:40:00 ق.ظ

تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مقابل فرانسه شکست خورد.

پایان کار بسکتبال ایران در المپیک با باخت مقابل فرانسه تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین بازی خود در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مصاف تیم ملی فرانسه رفت که با نتیجه ۷۹ - ۶۲ تن به شکست داد تا سرانجام با سه شکست متوالی، به کار خود در این رقابت‌ها پایان دهد.

تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مقابل فرانسه شکست خورد.

ملی‌پوشان بسکتبال ایران در حالی در سومین و آخرین بازی خود وارد میدان شده‌اند که به واسطه قبول دو شکست متوالی مقابل تیم‌های جمهوری چک و آمریکا، از صعود به دور بعد رقابت‌ها باز مانده بود.ترکیب ابتدایی ایران:صمد نیکخواه‌بهرامی، حامد حدادی، ، ارسلان کاظمی، محمد جمشیدی و بهنام یخچالی (سرمربی: مهران شاهین‌طبع)

ترکیب ابتدایی فرانسه:نیکولاس باتوم، ناندو د کولو، ایوان فورنیر، رودی گوبرت و گوئرسچون یابوسله (سرمربی: وینسنت کالت)* کوارتر اول: ۲۲ - ۱۷ فرانسه با شروع بازی"یابوسله" ستاره تیم رئال مادرید و تیم ملی فرانسه، با پاس‌ گل‌ و پرتاب‌های دو امتیازی خود خروس‌ها را ۶ بر صفر پیش انداخت. پنج امتیاز ابتدایی ایران را حدادی به دست آورد. ایران در این کوارتر عملکرد خوبی در دفاع داشت و پایا پای با حریف تا امتیاز ۱۸ - ۱۵ پیش رفت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نخستین موفقیت دونده زن ایرانی در دور اول صد متر المپیک؛ فصیحی در دوم حذف شدسریع‌ترین زن ایرانی موفق شد در مرحله نخست با ثبت رکورد ۱۱.۷۶ به عنوان نفر اول به دور بعد راه یابد. اما فصیحی در مرحله بعدی نتوانست به نتیجه مطلوبی دست یابد و از راه‌یابی به مرحله نیمه‌نهایی باز ماند. والا با این لباس دویدن خیلی هنر میخواد حجاب مانع نشد حجاب = عدم محدودیت برای ورزش

پایان کار فرزانه فصیحی در المپیک ۲۰۲۰/ دونده ایران پنجاهم شدپایان کار فرزانه_فصیحی در المپیک ۲۰۲۰ فرزانه فصیحی تنها زن دونده ایران در المپیک توکیو امروز، در گروه سوم مرحله مقدماتی دوی ۱۰۰ متر زنان با ثبت زمان ۱۱.۷۹ ثانیه در جایگاه هشتم گروه خود قرار گرفت و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند دمش گرم

احسان حدادی؛ پرهزینه‌ترین ورزشکار ایران در المپیک، آخر شدyounesipour خارکسه ترین ورزشکار جهان کص ننه ش کسکش پدر نون به روز خور younesipour پول مالیات دهنده‌ها از بین رفت... کسی پاسخگو نیست؟! آقای مجری... اینو چی میگی،؟ younesipour کاروان ج ا برگرده بهتره

نتایج ورزشکاران ایران در هفتمین روز المپیک/ عملکرد ضعیف دوومیدانی و شکست والیبال از ایتالیاکارنامه کاروان ایران در هفتمین روز المپیک_توکیو * احسان حدادی در پرتاب دیسک بین ۳۲ ورزشکار بیست و ششم شد * تیم ملی والیبال با نتیجه سه بر یک از ایتالیا شکست خورد

نتایج ایران در روز ششم المپیک؛ ورزشکار محبوب جمهوری اسلامی وارد می‌شودهمه بد هستن. فقط تو خوبی! برای هر کی یه برچسب جور کنید، باشه؟

ورزش ایران در روز هفتم المپیک توکیو | DW | 29.07.2021در هفتمین روز از المپیک توکیو هانیه رستمیان در تیراندازی و نازنین ملایی در قایقرانی، دو ورزشکار ایرانی به میدان رفتند. بله اینه دیگه به کیرم

به گزارش اسنا، تیم ملی بسکتبال ایران از ساعت ۵:۳۰ امروز (شنبه) ۹ مرداد ۱۴۰۰، در آخرین بازی خود در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مصاف تیم ملی فرانسه رفت که با نتیجه ۷۹ - ۶۲ تن به شکست داد تا سرانجام با سه شکست متوالی، به کار خود در این رقابت‌ها پایان دهد.Aa فرزانه فصیحی، سریع‌ترین زن ایرانی هرچند توانست از دور نخست مسابقات دو ۱۰۰ متر المپیک صعود کند، اما از راه‌یابی به مرحله نیمه‌نهایی باز ماند.به گزارش ایسنا، فرزانه فصیحی تنها زن دونده ایران در المپیک توکیو از ساعت ۸ و  ۱ دقیقه امروز، ۸ مرداد در گروه سوم مرحله مقدماتی دوی ۱۰۰ متر زنان به رقابت با ۷ دونده دیگر پرداخت.«احسان حدادی»، محبوب‌ترین و گران‌ قیمت‌ترین ورزشکار نهادهای دولتی و امنیتی جمهوری اسلامی، امروز در مرحله مقدماتی رشته پرتاب دیسک، میان ۲۶ ورزشکار حاضر در المپیک توکیو، روی سکوی بیست و ششم نشست و حذف شد.

ملی‌پوشان بسکتبال ایران در حالی در سومین و آخرین بازی خود وارد میدان شده‌اند که به واسطه قبول دو شکست متوالی مقابل تیم‌های جمهوری چک و آمریکا، از صعود به دور بعد رقابت‌ها باز مانده بود. ترکیب ابتدایی ایران: صمد نیکخواه‌بهرامی، حامد حدادی، ، ارسلان کاظمی، محمد جمشیدی و بهنام یخچالی (سرمربی: مهران شاهین‌طبع) ترکیب ابتدایی فرانسه: نیکولاس باتوم، ناندو د کولو، ایوان فورنیر، رودی گوبرت و گوئرسچون یابوسله (سرمربی: وینسنت کالت) * کوارتر اول: ۲۲ - ۱۷ فرانسه با شروع بازی"یابوسله" ستاره تیم رئال مادرید و تیم ملی فرانسه، با پاس‌ گل‌ و پرتاب‌های دو امتیازی خود خروس‌ها را ۶ بر صفر پیش انداخت. او در مرحله مقدماتی توانست به ثبت رکورد ۱۱. پنج امتیاز ابتدایی ایران را حدادی به دست آورد.  این دونده در مرحله پیش مقدماتی رکورد ۱۱. ایران در این کوارتر عملکرد خوبی در دفاع داشت و پایا پای با حریف تا امتیاز ۱۸ - ۱۵ پیش رفت. فصیحی در مرحله دوم با رقبایی قدرتمند از کشورهایی همچون آمریکا، ایتالیا و آلمان رو به رو شد. نخستین سه امتیازی ایران را یخچالی در حالی وارد سبد کرد که فرانسه ۱۴ - ۱۰ پیش بود.   *** اردیبهشت سال جاری، روزنامه «همشهری» در گزارشی، از هزینه‌های غیرمتعارف «احسان حدادی» ورزشکار پرتاب دیسک ایران رونمایی کرد.

با عملکرد خوب ارسلان کاظمی در ریباند حمله و دفاع ایران فرصت به تساوی کشاندن بازی را داشت، اما با اسلم‌ دانک‌های گوبرت و فال، فرانسه ۲۲ - ۱۷ پیروز کوارتر نخست شد. با این حال این نخستین بار است که یک دونده زن ایرانی توانسته با حضور در مسابقات المپیک از مرحله نخست صعود کند. فصیحی از طریق سهمیه یونیورسالیتی به بازی‌های المپیک توکیو وارد شد تا دومین زن دونده تاریخ دوومیدانی ایران در المپیک باشد. * کوارتر دوم: ۲۴ - ۱۰ فرانسه در آغاز مجدد بازی فرانسوی‌ها با کسب ۵ پوئن متوالی اختلاف را به ۱۰ امتیاز رساندند تا شاهین‌طبع برای بهبود دفاع ایران، جلال‌پور و محمد حسن‌زاده را به زمین بفرستد. رضایی‌فر نیز جایگزین محمد جمشیدی شد. فصیحی بعد از پایان رقابت خود در گفتگو با خبرنگاران، حضور در المپیک توکیو را آغاز راه خود در این رشته ورزشی دانست. با اشتباه جلال‌پور فرانسه به امتیاز ۳۱ رسید تا با افزایش اختلاف به ۱۱ امتیاز، شاهین‌طبع تقاضای وقت استراحت کند.۴۵ ثانیه است که مریم طوسی در سال ۱۳۹۳ به ثبت رساند. در حالی که ۴ دقیقه و ۳۰ ثانیه از این کوارتر گذشته بود، اشتباهات مکرر جلال‌پور فرانسه را با پرتاب‌های توماس به امتیاز ۳۴ و ۳۷ رساند.» فصیحی همچنین با اشاره به اینکه نتیجه حاصل شده در المپیک با رکوردهای شخصی او فاصله داشت، گفت: «اگر رکوردهایی که در تهران زده بودم را تکرار می‌کردم، می‌توانستم به مرحله نیمه نهایی برسم. خودش گفته بود: «علی‌رغم میل باطنی‌ام به آمریکا می‌روم، اما در حقیقت طی ماه‌های پیش از آن، بارها کمیته المپیک و وزارت ورزش را برای تامین تمامی هزینه‌های سفرش به آمریکا زیر فشار گذاشته بود.

حسن‌زاده نیز دومین پرتاب دو امتیازی ایران در این کوارتر را وارد سبد حریف کرد. شاهین‌طبع دومین وقت استراحت ایران را ۴ دقیقه و ۱۲ ثانیه به پایان نیمه نخست گرفت. این تازه ابتدای کار من است.۶۱ ثانیه) را تکرار نکرد. با بالا رفتن آمار ترن‌اوورهای ایران روی اشتباهات آرون گرامی‌پور، فرانسه اختلاف را به ۱۹ امتیاز افزایش داد تا شاگردان کالت ۴۶ - ۲۷ برنده به رختکن بروند. حامد حدادی که ستاره تیم ملی ایران در نمیه نخست بود، در اواخر کوارتر دوم به دلیل ناراحتی از ناحیه زانو بیرون رفته و جای خود را به حسن‌زاده داد. بعد از آنکه این دونده توانست در مرحله ابتدایی در رده نخست قرار گیرد، تلویزیون ایران تنها ۲ ثانیه از خوشحالی فصیحی پخش کرد. پزشک تیم با کمپرس یخ سعی در کم کردن درد زانوی حدادی داشت. کسی بر دوش می‌گیرد که یک دنیا وفا و مرام دارد .

*‌ کوارتر سوم: ۱۶ - ۲۰ ایران در این کوارتر دو تیم عملکرد نزدیک به هم داشتند و در حالی که ۴ دقیقه از زمان نیمه دوم گذشته بود، بازی ۵۴ - ۳۴ به سود فرانسه ادامه داشت. کیمیا که در مشهد متولد شده است برای دومین دور متوالی در مسابقات المپیک حضور دارد. حدادی نخستین بلاک شات خود در این بازی را نیز روی اقدام"فال" انجام داد تا در ادامه صمد دو امتیاز را برای ایران به دست آورد. دومین بلاک شات حدادی نیز روی"یوبوسله" صورت پذیرفت تا سنتر ایران همچنان به درخشش خود در این بازی ادامه دهد.۲۹ در بین ۹ دونده هفتم شد و نتوانست به جدول اصلی راه یابد.  با پرتاب سه امتیازی یخچالی اختلاف به ۱۸ امتیاز کاهش یافت، اما باز هم"اندرو" بود که روی یک حرکت لی‌آپ اختلاف را مجدد ۲۰ امتیاز کرد. در اواخر این کوارتر ایران عملکرد بهتری در حملات داشت و با ۴ امتیاز حدادی و داورپناه ۱۶ - ۲۰ برنده این کوارتر شد تا اختلاف به ۱۵ امتیاز کاهش یابد، اما فرانسه همچنان ۶۲ - ۴۷  پیش بود. با این حال این ورزشکار ۲۵ ساله موفق شد رکورد کشور افغانستان در دوی ۱۰۰ متر زنان که با ۱۳. او به من آبمیوه داد.

* کوارتر چهارم: ۱۷ - ۱۵ فرانسه دو امتیاز نخست این کوارتر را هم ایران توسط حدادی به دست آورد تا اختلاف به ۱۳ امتیاز کاهش یابد. از اوایل این کوارتر رضایی‌فر و حسن‌زاده جای خود را به صمد نیکخواه‌بهرامی و ارسلان کاظمی دادند.. در ادامه اما با دو ترن اوور داورپناه و یخچالی، پویریه و فرانک ۴ امتیاز متوالی را به دست آوردند تا اختلاف بار دیگر ۱۹ امتیاز شود. سومین پرتاب سه امتیازی موفق یخچالی ۶ دقیقه مانده به پایان بازی وارد سبد فرانسه شد تا اختلاف به ۱۶ امتیاز کاهش یابد. حامد حدادی ستاره بی چون و چرای ایران در این بازی، با دفاع خوب بارها هم تیمی‌های خود را در موقعیت حمله قرار داد تا کاظمی با یک اسلم دانک اختلاف را به ۱۵ امتیاز کاهش دهد. «سروش احمدی» ملی‌پوش قهرمان تکواندو ایران در پاسخ به این سوال که چرا باید هر روز با خودرو شخصی‌اش کار کند گفته بود: «مسافرکشی می‌کنم، از دیوار مردم که بالا نرفتم .

در ادامه ولی اشتباه عجیب جلال‌پور توپ را در اختیار حریف قرار داد تا فرانسه با دو امتیاز"فرانک"، نتیجه را ۷۷ - ۶۰ به سود خود کند. نهایتا این بازی با نتیجه ۷۹ - ۶۲ به سود فرانسه پایان یافت تا ایران با سه شکست از بازیهای المپیک خداحافظی کند. نتایج تیم ملی بسکتبال ایران در این دوره از بازی‌های المپیک به شرح زیر رقم خورد: بازی اول: ایران ۷۸ - ۸۴ چک بازی دوم: ایران ۶۶ - ۱۲۰ آمریکا بازی سوم: ایران ۶۲ - ۷۹ فرانسه انتهای پیام .