پایان ممنوعیت رفت‌وآمد؛ تظاهرات در بغداد و زخمی شدن 2 تن درپی تیراندازی عناصر ناشناس

21/04/2020 08:26:00 ب.ظ

پایان ممنوعیت رفت‌وآمد؛ تظاهرات در بغداد و زخمی شدن 2 تن درپی تیراندازی عناصر ناشناس #العربية

العربية

پایان ممنوعیت رفت‌وآمد؛ تظاهرات در بغداد و زخمی شدن 2 تن درپی تیراندازی عناصر ناشناس العربية

در نخستین روز پس از ممنوعیت کامل رفت آمد برای جلوگیری از شیوع کووید 19 که بیش از یک ماه به مورد

این منابع با اشاره به اینکه افراد مسلح نفوذی در میان تظاهر کنندگان، اقدام به تیراندازی به سوی آنها در میدان الخلانی در مرکز بغداد کردند که به زخمی شدن دو تظاهر کننده انجامید، افزودند: تظاهرکنندگان نیز در واکنش خود، با پرتاب سنگ و کوکتل مولوتوف به سمت آنها حمله ور شدند و نیروهای امنیتی مستقر در نزدکی میدان الخلانی، هیچ واکنشی از خود نشان ندادند.

بر أساس همین گزارش‌ها، نیروهای امنیتی به دلیل ترس از درگیر شدن با تظاهر کنندگان، به محل های تجمع آنها نزدیک نمی شوند.گفتنی است که روز سه‌شنبه 21 آوریل، در پی از سرگیری تحرک‌های خیابانی در بغداد و بیشتر استان‌های عراق، ده‌ها تظاهرکننده در میدان الخلانی در نزدیکی میدان آزادی، کانون داغ اعتراضات بغداد، در نخستین روز پس از مقررات ممنوعیت کامل رفت‌و‌آمد به مدت بیش از یک ماه به هدف پیشگیری از شیوع کرونا، تجمع کردند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

چقدر مصمم. شکی نیست ما مردم ایران در کنار هم بزودی در خیابانها حق مان را با صدای بلند فریاد می زنیم عناصر وابسته به فرقه آخوندی بودند

قدردانی بشار اسد از 'نقش بی‌بدیل' شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم در سوریهرئیس جمهور سوریه در دیدار با ظریف ضمن اشاره به شهادت سردار سلیمانی به نقش بی بدیل وی در مبارزه با تروریسم در سوریه اشاره و از همراهی با ملت سوریه قدردانی کرد.

کشورها در دوران «پساکرونا» از تعهدات بین‌المللی خود شانه خالی می‌کنندتهران- ایرنا- مدیرکل پیشین هماهنگی‌های اقتصادی وزارت امور خارجه با بیان اینکه در دوران پساکرونا با 'بلبشویی' از عدم اجرای تعهدات از سوی کشورها مواجه می‌شویم، گفت: سنگ بنای سست شدن تحکم قراردادها و نهادهای بین‌المللی را دونالد ترامپ پایه‌ریزی کرد و این موضوع به رفتار دیگر کشورها هم تسری می‌یابد تا از تعهدات بین‌المللی خود شانه خالی کنند. جمع کن بابا تو شونه هات درست کن فکر بقیه نباش

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 40 هزار نفر فراتر رفتشمار قربانیان ویروس کووید-19 در ایالات متحده آمریکا به 40 هزار و 585 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

نخست وزیر فرانسه: زندگی در دوران پسا‌قرنطینه با قبل از آن متفاوت استنخست وزیر فرانسه همچنین بر ادامه دورکاری تا حد ممکن برای مشاغلی که این امکان برایشان فراهم است،‌ تاکید کرد. جهانیان باید چشم وگوش های خودشان را بازکننداگرگوش هامشکل داردپاک کنندوقتی درایران رحم به جوجه های بی دفاع وبی پناه یک روزه که جان دارندنمیکنندومدام روی منبرهاحدیث حفظ حیات جانداران میگویند و میخوانندوزنده به گور میکنندحیوان راپس بدانیداین حاکمان رحم بجان بشریت نمیکنند

ظرفیت روزانه تست کرونا در کشور به بیش از ۱۵ هزار مورد رسیدتهران- ایرنا- رئیس بیماری‌های نوپدید و بازپدید و روابط عمومی انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: در روزهای ابتدایی گزارش بیماری کرونا، ظرفیت تشخیصی ما در کشور حدود ۵۰۰ آزمایش در روز بود که این ظرفیت در حال حاضر به بیش از روزانه ۱۵ هزار آزمایش تشخیصی رسیده است. و نیاز چقدر است؟

افزایش قربانیان جهانی کرونا به بیش از ۱۶۵ هزار نفر/ آمریکا در صدر فهرستافزایش شمار قربانیان جهانی کرونا به بیش از ۱۶۵ هزارنفر تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان دو میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۴۱ نفر است که ۱۶۵ هزار و ۶۹ نفر از آن‌ها جان باخته و ۶۲۵ هزار و ۱۲۸ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اجرا در آمد، منابع العربیه نت روز سه شنبه 21 آوریل، گزارش دادند، تیراندازی از سوی افراد مسلح ناشناس، در مرکز بغداد رخ داد که به زخمی شدن شماری از تظاهر کنندگان عراقی منجر شد.به گزارش ایسنا، بشار اسد رییس جمهور سوریه در ابتدای این دیدار مراتب تسلیت دولت و ملت سوریه بخاطر جان باختگان کرونا در ایران را ابرار داشت.«علی اکبر فرازی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به تاثیرات پاندومی (شیوع جهانی)  کرونا در روندهای بین‌المللی گفت: ویروس کرونا اثرات مختلفی بر جوامع گذاشته است که هر چند ابعاد این تاثیرات هنوز مشخص نیست و صاحبنظران هم در حال بررسی این تاثیرات هستند اما اثرات آن بر عرصه‌های بهداشتی، روانی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی قطعی است.شمار قربانیان ویروس کووید-19 در ایالات متحده آمریکا به 40 هزار و 585 نفر رسید.

این منابع با اشاره به اینکه افراد مسلح نفوذی در میان تظاهر کنندگان، اقدام به تیراندازی به سوی آنها در میدان الخلانی در مرکز بغداد کردند که به زخمی شدن دو تظاهر کننده انجامید، افزودند: تظاهرکنندگان نیز در واکنش خود، با پرتاب سنگ و کوکتل مولوتوف به سمت آنها حمله ور شدند و نیروهای امنیتی مستقر در نزدکی میدان الخلانی، هیچ واکنشی از خود نشان ندادند. بر أساس همین گزارش‌ها، نیروهای امنیتی به دلیل ترس از درگیر شدن با تظاهر کنندگان، به محل های تجمع آنها نزدیک نمی شوند. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار با تشکر از ابراز همدردی رئیس جمهور سوریه برای جانباختگان کرونا اظهار داشت: اکنون نیات واقعی آمریکا در رابطه با عدم رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت‌ها در شرایط سخت مبارزه با این بیماری بر ملا شده است. گفتنی است که روز سه‌شنبه 21 آوریل، در پی از سرگیری تحرک‌های خیابانی در بغداد و بیشتر استان‌های عراق، ده‌ها تظاهرکننده در میدان الخلانی در نزدیکی میدان آزادی، کانون داغ اعتراضات بغداد، در نخستین روز پس از مقررات ممنوعیت کامل رفت‌و‌آمد به مدت بیش از یک ماه به هدف پیشگیری از شیوع کرونا، تجمع کردند. وی با بیان اینکه وزارت امور خارجه از اکنون باید برنامه‌ریزی‌های لازم را برای کاهش اثرات جهانی کرونا بر وضعیت کشور را انجام دهد و تحلیل‌های خود را به صاحبنظران، فعالان و برنامه‌ریزان کشور ارائه دهد، تصریح کرد: دلیل این امر آن است که نظام برنامه‌ریزی و جامعه اقتصادی کشور تصویر روشنی از وضعیت بین‌المللی و اثرات کرونا بر روندهای بین‌المللی داشته باشد. مطابق مقررات جدید ممنوعیت رفت‌وآمد به شکل جزئی به مورد اجرا درخواهد آمد؛ به صورتی که شهروندان از سه‌شنبه تا 22 مه آینده، مجاز به مسافرت در طول روز از 6 صبح تا 7 بعد از ظهر هستند و تجمع بیش از 3 نفر، ممنوع اعلام شده است. ظریف با اشاره به تماس تلفنی روز گذشته پترسون نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه و مشورت‌هایی که قرار است در آینده نزدیک بین ایران، ترکیه و سوریه به عنوان کشورهای ضامن روند آستانه برگزار شود، پیرامون آخرین تحولات سوریه از جمله کمیته قانون اساسی، تحولات ادلب و همچنین روند سیاسی با رئیس جمهور این کشور گفتگو و تبادل نظر کرد. شایان ذکر است که اعتراضات در تاریخ 17 مارس،با گذشت ماه‌ها از آغاز آن علیه حاکمیت سیاسی کشور، متوقف گردید و مقامات برای جلوگیری از شیوع کرونا، مقررات ممنوعیت رفت‌وآمد را به مورد اجرا گذاشتند اما ده‌ها معترض همچنان در چادرهای خود در میادین عمومی در بغداد و سایر استان‌ها تحصن کردند. پس از آمریکا در اسپانیا و ایتالیا بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در جهان ثبت شده است.

این در حالی است که وزارت بهداشت عراق اعلام کرد، شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در عراق به 1415 مورد رسیده است. وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی‌ایران و سوریه در این دیدار پیرامون تحولات سوریه، روند سیاسی، مبارزه با ترورسیم و مسایل منطقه‌ای گفتگو و تبادل نظر کردند.  دوران پساکرونا بهانه‌ای خواهد بود که این مساله به رفتار دیگر کشورها هم تسری یابد تا از تعهدات بین‌المللی خود شانه خالی کنند. .