پایان رای‌گیری در ایالت جورجیا و شمارش آرا برای تعیین ترکیب نهایی سنای آمریکا

17/10/1399 08:56 ق.ظ

با پایان رای‌گیری دور دوم انتخابات سنا در ایالت جورجیا، شمارش آرا ادامه دارد تا با تعیین دو سناتور این ایالت مشخص شود ترکیب نهایی سنای آمریکا به نفع کدام یک از حزب‌های دموکرات و جمهوری‌خواه خواهد بود.

با پایان رای‌گیری دور دوم انتخابات سنا در ایالت جورجیا، شمارش آرا ادامه دارد تا با تعیین دو سناتور این ایالت مشخص شود ترکیب نهایی سنای آمریکا به نفع ک در حال حاضر جمهوری‌خواهان با در اختیار داشتن ۵۲ کرسی سنا اکثریت را در اختیار دارند و دموکرات‌ها نیز ۴۶ کرسی سنا را به خود اختصاص داده‌اند، اما پس از انتخابات اخیر این فاصله کمتر شده و نتیجه انتخابات جورجیا ترکیب نهایی را تعیین می‌کند.

مقامات انتخاباتی ایالت جورجیا که جمهوری‌خواه هستند بارها تاکید کرده‌اند که انتخابات در این ایالت آزادانه و منصفانه برگزار شده و از مردم خواسته‌اند به نتایج اطمینان داشته باشند. گابریل استرلینگ، یکی از مقامات برگزاری انتخابات جورجیا، در جمع خبرنگاران گفت: «با توجه به اینکه نتایج در چهار شهر بزرگ این ایالت مشخص نشده، هنوز آرای زیادی شمارش نشده است.»

او گفت: کار شمارش آرا طی شب ادامه خواهد یافت و با توجه به اینکه دموکرات‌ها در چند منطقه بزرگ پایگاه رای داشته و جمهوری‌خواهان تعداد بسیار زیادی پایگاه‌ رای کوچک در سراسر این ایالت دارند، پیش‌بینی می‌شود نتایج نهایی بسیار نزدیک به هم باشد. headtopics.com

ب لطف خدا و اعمه جیندا، جمهوری خواها برنده ان 😇

انتخابات جورجیا به این دلیل به دور دوم کشیده شد که در دور اول در ماه نوامبر هیچ‌یک از چهار نامزد رقیب نتوانستند بیش از ۵۰ درصد آرا را به دست‌ آورند.

ادامه مطلب:
IranIntl »

تیراندازی مرگبار در دبیرستانی واقع در ایالت تنسی آمریکا | DW | 13.04.2021در تبادل آتش بین ماموران پلیس و یک دانش‌آموز مسلح در دبیرستانی در شهر ناکسویل یک نفر کشته و فرد دیگری مجروح شده است. این در حالی است که هفته گذشته قانون ناظر بر مالکیت و حمل سلاح در ایالت تنسی تشدید شده بود.

در حمله به سوپرمارکتی در ایالت کلورادو۱۰ نفر کشته شدند | DW | 23.03.2021فردی با ورود به یک سوپرمارکت در ایالت کلورادوی آمریکا به مشتریان شلیک کرد و باعث کشته شدن دست‌کم ۱۰ نفر شد. گفته می‌شود یک مامور پلیس نیز در بین قربانیان این حمله خونین بوده است. فرد مهاجم دستگیر شده است. Fuck وقتی اروپا و امریکا منفعت فروش سلاح را بر امنیت مردم خود ترجیح میدهند نتیجه ای جز کشتارهای چنینی ندارد. حقوق_بشر وقتی میگیم امنیت در بلاد کفر وجود نداره همه برآشفته میشن در ایران همه نمیتونن بکشن فقط حضرت آقا این اختیارات رو دارند

پیروزی اولیه دموکرات‌ها در انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا | DW | 06.01.2021طبق گزارش رسانه‌های آمریکا هر دو نامزد دمکرات در دور دوم انتخابات مجلس سنای آمریکا در ایالت جورجیا از رقبای جمهوری‌خواه خود پیشی گرفته‌اند. با پیروزی دموکرات‌ها در جورجیا حزب جمهوری‌خواه اکثریت مجلس سنا را از دست می‌دهد. fake_news

شروع ساخت ۲۴۰ واحد مسکونی در سی‌سخت/ احتمال پایان ساخت و سازها تا پایان تیر ماهمدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از شروع ساخت ۲۴۰ واحد مسکونی در شهر زلزله زده سی سخت مرکز شهرستان دنا در این استان خبرداد.

ناتو و افغانستان؛ عقب‌نشینی در پایان آوریل آینده در کار نیستدر اقدامی که برخشم جنبش طالبان که خواستار خروج نیروهای خارجی از افغاستان است، می‌افزاید، 4 منبع در مردم افغانستان تعیین کننده هستند نه طالبان تروریست

در این دور از انتخابات کلی لوفلر و دیوید پرود از طرف جمهوری‌خواهان و رافائل وارناک و جان آساف از حزب دموکرات با یکدیگر رقابت می‌کنند و طبق گفته مسئولان برگزاری انتخابات، اعلام نتایج ممکن است چند روز طول بکشد.

در حال حاضر جمهوری‌خواهان با در اختیار داشتن ۵۲ کرسی سنا اکثریت را در اختیار دارند و دموکرات‌ها نیز ۴۶ کرسی سنا را به خود اختصاص داده‌اند، اما پس از انتخابات اخیر این فاصله کمتر شده و نتیجه انتخابات جورجیا ترکیب نهایی را تعیین می‌کند.

مقامات انتخاباتی ایالت جورجیا که جمهوری‌خواه هستند بارها تاکید کرده‌اند که انتخابات در این ایالت آزادانه و منصفانه برگزار شده و از مردم خواسته‌اند به نتایج اطمینان داشته باشند.

گابریل استرلینگ، یکی از مقامات برگزاری انتخابات جورجیا، در جمع خبرنگاران گفت: «با توجه به اینکه نتایج در چهار شهر بزرگ این ایالت مشخص نشده، هنوز آرای زیادی شمارش نشده است.»

او گفت: کار شمارش آرا طی شب ادامه خواهد یافت و با توجه به اینکه دموکرات‌ها در چند منطقه بزرگ پایگاه رای داشته و جمهوری‌خواهان تعداد بسیار زیادی پایگاه‌ رای کوچک در سراسر این ایالت دارند، پیش‌بینی می‌شود نتایج نهایی بسیار نزدیک به هم باشد.

انتخابات جورجیا به این دلیل به دور دوم کشیده شد که در دور اول در ماه نوامبر هیچ‌یک از چهار نامزد رقیب نتوانستند بیش از ۵۰ درصد آرا را به دست‌ آورند.

به گزارش وال استریت ژورنال، از آنجا که نتیجه انتخابات جورجیا ترکیب نهایی سنا را تعیین می‌کند، طی دوماه اخیر میلیون‌ها دلار هزینه‌های انتخاباتی در این ایالت صورت گرفته است.

طبق این گزارش، درصورتی‌که باز هم اختلاف آرا کم باشد، بازشماری صورت خواهد گرفت. طبق قوانین این ایالت اگر اختلاف آرا نیم‌درصد یا کمتر باشد، نامزدها می‌توانند پس از آنکه وزیر ایالتی جورجیا در ۲۲ ژانویه (سوم بهمن) نتایج را تایید کرد، در مدت دو روز تقاضای بازشماری بدهند.

در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر در جورجیا، دونالد ترامپ با اختلاف کمتر از ۱۲ هزار رای از جو بایدن شکست خورد.

با وجودی‌که در دو دور بازشماری آرای ریاست‌جمهوری در جورجیا گواه قابل ملاحظه‌ای مبنی بر تقلب در انتخابات مشاهده نشده بود، ترامپ تاکید دارد که در روند رای‌گیری و شمارش آرای این ایالت تخلفات گسترده‌ای صورت گرفته است.