پایان تعلیق دو ماهه؛ نشست تجاری سه روزه اروپا و ایران از فردا برگزار می‌شود

10/12/1399 04:43 ب.ظ

نشست تجاری اروپا و ایران که به دلیل اعدام روح‌الله زم به تعویق افتاده بود، از فردا(۱ مارس) به مدت سه روز به صورت مجازی برگزار می‌شود.

نشست تجاری اروپا و ایران که به دلیل اعدام روح‌الله زم به تعویق افتاده بود، از فردا(۱ مارس) به مدت سه روز به صورت مجازی برگزار می‌شود. تعدادی از نمایندگان پارلمان اروپا طی نامه ای خطاب به روسای شورا و کمیسیون اتحادیه اروپا ، همچنین جوزپ بورل، نماینده سیاست خارجی بروکسل خواستار تحریم این فروم بارزگانی شده اند.

البته مطابق برنامه اولیه این نشست، قرار بود که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران سخنرانان افتتاحیه این نشست باشند ولی بر اساس آن چه که

پایگاه اینترنتی نشست تجاری اروپا و ایران منتشر کرده، در نشست روز دوشنبه به جای آقای بورل و ظریف، انریک مورا بناونت، معاون دبیرکل امور سیاسی بخش اقدام خارجی اروپا و پیمان سعادت، مدیرکل اروپای غربی وزارت خارجه ایران سخنرانی و سفیر پیشین ایران نزد اتحادیه اروپا خواهند کرد.

پاملا کاک همیلتون، مدیر اجرایی مرکز بین‌المللی تجارت و میشائل بوک، رئیس اینستکس(ساز و کار حمایت از مبادلات تجاری) از سخنرانان افتتاحیه این همایش خواهند بود. از میان مقام‌های رسمی ایران نیز حمید زابوم، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و علی محمد موسوی، معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در این افتتاحیه سخنرانی خواهند کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

یه مشت خائن این یک نشست بیخود تجاری نام داره اتحادیه ای که بدون اجازه امریکا حتی آب هم نمیخوره لطفا یکی تراز تجاری اتحادیه اروپا و ایران را اعلام کند چند میلیارد یورو است تمام این کارهای اتحادیه اروپا برای جلب توجه ایران به‌برحام است توی این تجارت حتی یک بسته آدامس هم پیدا نمی‌کنید سراوان در خون است سراوان_تنها_نیست Saravan

پس از سه سال حبس؛ اعزام به مرخصی سه فعال محیط زیستی زندانیهمه_زندانيان_سياسي_آزاد_بايد_گردند

سه حمله موشکی در سه روز به مواضع آمریکا در عراق | DW | 04.05.2021به موازات برگزاری گفت‌وگوهای ناظر بر احیای برجام، حملات موشکی به مواضع آمریکایی‌های مستقر در عراق تشدید شده است. حمله موشکی به پایگاه هوایی عین_الاسد سومین حمله موشکی به مواضع آمریکا در عراق طی سه روز گذشته بوده است. القاء نکنید! حملات موشکی گروههای عراقی ربطی به جمهوری اسلامی ایران ندارد خاک بر سر بایدن بیشعور 😡😡😡😡

حمله به کشتی تجاری متعلق به ایران در دریای مدیترانه

سارکوزی به جرم تلاش برای رشوه‌دهی به سه سال زندان محکوم شد | DW | 01.03.2021رئیس جمهور پیشین فرانسه به خاطر فساد به سه سال حبس، شامل دو سال حبس تعلیقی، محکوم شده است. او اتهامات را دروغین خوانده و اکنون ده روز فرصت دارد تا به حکم دادگاه اعتراض کند. اگه ایران بود بخاطراین‌فساد‌پاداشش‌حضور‌درمجمع‌بود این همون رییس جمهوریه که فرانسه رو از بحران اقتصادی جهانی و یورو و بیداری اسلامی که شکل گرفته بود خارج کرد ، با یک مانکن ایتالیایی ازدواج کرد و به خاطر همین کار کلی محبوبیت در میان مردم از دست داد چون با یک مانکن و خواننده ازدواج کرده بود ، قانون اونا قانونه و فرق نداره کی هستی

نشست بین‌المللی کمک به سوریه؛ امید بروکسل به جمع آوری میلیاردها دلار برای آوارگانهمزمان با برگزاری این کنفرانس، ایالات متحده نیز از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا از سیاسی کردن موضوع کمک به سوریه خودداری کنند. غربی ها داعش پرور باعث نابودی سوریه شدید با حمایت همه جانبه از داعش ... جز دروغ از شما توقعی نیست . جنایتکاران علیه بشریت هستید فساد بله جمع آوری میلیارد‌ها دلار برای اردوغان چون اگر این دلارها به ترکیه نرسه دوباره درها‌ رو باز میکنه تا پناهجویان سرازیر شن توی اروپا ترکیه اهرم فشار خوبی در مقابل اروپایی‌ها داره هیچکس در اروپا دلش برای مردم سوریه وپناهجویان نمیسوزه اگر دلشون می‌سوخت جلوی این همه تروریستی را م گ لاشی ها جمعتون جمع شده الدنگ ها کاش یه قدرتی داشتم همتون رو نابود میکردم

این نشست که با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز بین‌المللی تجارت و حمایت اتحادیه اروپا برگزار می‌شود، با هدف ایجاد بستر لازم برای همکاری‌های تجاری، علمی و فن‌آوری در جهت افزایش صادرات غیرنفتی ایران، سازماندهی شده است؛ نشستی که موعد اولیه برگزاری آن در روزهای ۱۴ تا ۱۶ دسامبر گذشته بود ولی تحت تاثیر انتقاد کشورهای اروپایی از اعدام موسس کانال تلگرامی آمدنیوز توسط قوه قضائیه ایران به تعویق افتاد.

تعدادی از نمایندگان پارلمان اروپا طی نامه ای خطاب به روسای شورا و کمیسیون اتحادیه اروپا ، همچنین جوزپ بورل، نماینده سیاست خارجی بروکسل خواستار تحریم این فروم بارزگانی شده اند.

البته مطابق برنامه اولیه این نشست، قرار بود که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران سخنرانان افتتاحیه این نشست باشند ولی بر اساس آن چه که

پایگاه اینترنتی نشست تجاری اروپا و ایران

منتشر کرده، در نشست روز دوشنبه به جای آقای بورل و ظریف، انریک مورا بناونت، معاون دبیرکل امور سیاسی بخش اقدام خارجی اروپا و پیمان سعادت، مدیرکل اروپای غربی وزارت خارجه ایران سخنرانی و سفیر پیشین ایران نزد اتحادیه اروپا خواهند کرد.

پاملا کاک همیلتون، مدیر اجرایی مرکز بین‌المللی تجارت و میشائل بوک، رئیس اینستکس(ساز و کار حمایت از مبادلات تجاری) از سخنرانان افتتاحیه این همایش خواهند بود. از میان مقام‌های رسمی ایران نیز حمید زابوم، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و علی محمد موسوی، معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در این افتتاحیه سخنرانی خواهند کرد.

نشست تجاری اروپا و ایران به دنبال اعدام روح‌الله زم به تعویق افتاد

استراتژی جدید ورود کالاها و خدمات فنی ایرانی به بازار اروپا، حفظ و گسترش ارتباطات بازارهای مالی و بانک‌های ایرانی با اروپا و نحوه حمایت از شرکت‌های اروپایی علاقمند به تجارت با ایران در شرایط وجود تحریم‌های آمریکا و در چارچوب تعهدات اروپا در قالب برجام از محورهای اساسی این نشست خواهد بود. همچنین بررسی نحوه توسعه تجارت گیاهان دارویی، قطعات خودرو، محصولات پتروشیمی و خدمات فناوری اطلاعات میان ایران و اروپا از جمله بحث‌های فرعی این نشست به شمار می‌رود.

چشم‌انداز سرمایه‌گذاری اروپا در ایران، توسعه بخش خصوصی ایران و همکاری دو طرف در حوزه گردشگری و کشاورزی نیز بحث‌های دیگری است که در گروه‌های تخصصی این نشست مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطابق اعلام اتاق بازرگانی تهران، حجم تجارت ایران و اتحادیه اروپا از ۴ میلیارد و ۱۷۰ میلیون یورو در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۱۹ به ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو در ۱۰ ماهه ۲۰۲۰ کاهش یافته است. از این حجم تجارت، ۶۰۰ میلیون یورو شامل صادرات کالاها و خدمات ایران و ۳ میلیارد یورو نیز مربوط به صادرات کالاها و خدمات کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ایران بوده است.

بدین ترتیب تراز تجاری اتحادیه اروپا با ایران از ۳ میلیارد و ۱۰۰میلیون یورو در ۱۰ ماهه سال ۲۰۱۹ به ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو در ۱۰ماهه سال ۲۰۲۰ کاهش یافته که این کاهش بیشتر متاثر از افت صادرات اتحادیه اروپا به ایران بوده است.

هم‌رسانی این مطلب: