پاکستان و هند فهرست تاسیسات هسته‌ای خود را مبادله کردند

11/10/1400 06:46:00 ب.ظ

پاکستان و هند در راستای پیمان منع حمله به تاسیسات هسته‌ای فهرستی از تاسیسات خود را مبادله کردند. - خبرگزاری آناتولی

پاکستان و هند در راستای پیمان منع حمله به تاسیسات هسته‌ای فهرستی از تاسیسات خود را مبادله کردند. - خبرگزاری آناتولی 01.01.

2022 اسلام آباد/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه پاکستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد اسلام آباد و دهلی‌نو فهرستی از تاسیسات هسته‌ای خود را بر اساس توافقنامه 31 دسامبر 1988 که 27 ژانویه 1991 به تصویب رسید، با یکدیگر مبادله کردند.

این اقدام در راستای پیمان منع حمله به تاسیسات اتمی پاکستان و هند صورت گرفته و از اول ژانویه 1992 اجرا می‌شود. اسلام آباد و دهلی‌نو همچنین به عنوان بخشی از توافقنامه سال 2008 فهرستی از زندانیان دو کشور را نیز مبادله کردند.

بر اساس این گزارش، 628 زندانی هندی که 51 نفر از آنها غیرنظامی و 577 نفر ماهیگیر هستند در پاکستان به سر می‌برند. از سوی دیگر 355 زندانی پاکستانی که 282 نفر از آنها غیرنظامی و 73 نفر ماهیگیر هستند در زندان‌های هند به سر می‌برند. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رونمایی از مجسمه کریستیانو رونالدو در ایالت گوای هند جنجال‌آفرین شدایالت گوا تا سال ۱۹۶۱ میلادی تحت سلطه پرتغال بود و سرانجام نیز با حمله ارتش هند و وقوع جنگی دو روزه آزاد شد.

هزاران زائر در زیارتگاه «ماتا وایشنو دیوی» هند؛ دست کم ۱۲ نفر در ازدحام جمعیت جان باختندجاده منتهی به زیارتگاه «ماتا وایشنو دیوی» که در قله یک ارتفاع در منطقه کشمیر هند واقع شده روز شنبه مملو از زائرانی بود که سعی داشتند طی رسم همیشگی به مناسبت سال نو برای ادای نماز و انجام عبادت خود را به آنجا برسانند.

سناریوهای ارتش اسرائیل برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایرانرسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که ارتش اسرائیل چندین سناریوی حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران را به رهبران سیاسی این کشور ارائه داد و در عین حال اما 🤪🤪🤪🤪🤪🤪 به گنجشک میگندچنارتوکونت گنجک میگه اخه ی چیزی بگیدکه شدنی باشه اخه اسرائیل غاصب چیه که حمله اش چی باشه اولاجرات چنین کاری رانداره درثانی بااولین شلیک به ایران کل عرض غصب شده باجمعیتش دریک لحظه نابودمیشودودنیاازدست جهودراحت ازمایشش هم برایتان دلهره اوراست چه رسدبه عمل به ان نسناس let them end first with Palestine and then we will see ... ΄ and also ... to be written in Arabic we do not understand Iranian

بدترین سال برای پول ملی ترکیه طی دو دهه؛ اردوغان: مردم پس اندازهای خود را به لیر تبدیل کنندرجب طیب اردوغا٬ روز جمعه از مردم ترکیه خواست تمامی پس اندازهای خود را به لیر تبدیل کنند و طلای اندوخته خود را در بانک‌ها واریز کنند. بخدا این مث حسن ما بدبختتون میکنه ترکا همه پولشون رو تو کریپتو سرمایه گذاری کردن، الان پولی ندارن بزارن بانک این احمق فقط عبا و عمامه نداره، وگرنه کاهاش عین آخوندهاست.

اشرف غنی: اعتماد به شرکای بین‌المللی اشتباه بود🔺اشرف_غنی: اعتماد به شرکای بین‌المللی اشتباه بود ▪️محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری پیشین افغانستان، در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی گفته است که اعتماد به شرکای بین‌المللی از جمله ایالات متحده اشتباه او بوده است. خخخخ لطفا یکی به این مردک دزد وکلاش بگه ببند اون دهنت رو حکومت سابق ایران هم خیلی ب غربی ها اَعتماد داشت. اما دولت های غربی بخصوص دولت حزب دموکراتی کارتر از خَجالت ایرانی ها در آمد و ایران را تحویل اَسلام گراها (آخوندیسم) داد

لوکاکو از هواداران اینتر به خاطر نحوه جدایی‌اش عذرخواهی کردروملو لوکاکو، مهاجم بلژیکی‌تبار باشگاه چلسی انگلستان، اعلام کرد که در چلسی خرسند نیست و تاکید کرد که همیشه عشق و علاقه‌ی خود به اینترمیلان را در قلب خود حتی به دو دقیقه هم نمی رسد، اما به بهترین شکل کاسبان تحریم را رسوا کرد!