طالبان, جنگ در افغانستان, ایالات متحده آمریکا, پاکستان

طالبان, جنگ در افغانستان

پاکستان؛ طالبان خواستار از سرگیری مذاکرات صلح با آمریکاست

پاکستان؛ طالبان خواستار از سرگیری مذاکرات صلح با آمریکاست جزئیات بیشتر🔽

03/10/2019 11:54:00 ق.ظ

پاکستان ؛ طالبان خواستار از سرگیری مذاکرات صلح با آمریکاست جزئیات بیشتر🔽

وزارت خارجه پاکستان پس از دیدار محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان با هیات نمایندگی طالبان ، در بیانیه‌ای گفته است:«هر دو طرف در مورد لزوم آغاز سریع از سرگیری مذاکرات صلح توافق کردند.»

به گفته مقامات پاکستان که روز چهارشنبه میزبان هیات نمایندگی گروه طالبان در اسلام‌آباد بودند، طالبان خواستار از سرگیری مذاکرات صلح با آمریکاست.مقامات پاکستان روز پنجشنبه گفتند که در نشستی با نمایندگان طالبان توافق کردند که روند مذاکرات صلح افغانستان که از سوی واشنگتن متوقف شده است باید در اسرع وقت از سر گرفته شود.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021

وزارت خارجه پاکستان پس از دیدار محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان با هیات نمایندگی طالبان، در بیانیه‌ای گفته است: «هر دو طرف در مورد لزوم آغاز سریع از سرگیری مذاکرات صلح توافق کردند.»روز چهارشنبه از یک سو هیات نمایندگی طالبان و از سوی دیگر زلمای خلیل‌زاد مذاکره کننده ارشد آمریکایی در فرایند صلح افغانستان، در پاکستان حضور داشتند با این حال خبری از دیدار میان نمایندگان طالبان و آمریکا منتشر نشده است.

مذاکرات صلح میان گروه طالبان و هیات آمریکایی به ریاست زلمای خلیل‌زاد در دوحه قطر پس از حمله تروریستی این گروه در کابل که به کشته شدن ۱۲ نفر از جمله یک سرباز آمریکایی انجامید، متوقف شد.دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات آمریکا روز یکشنبه ۱۷ شهریور با انتشار توئیتی پس از کشته شدن این سرباز آمریکایی از پاپان مذاکرات صلح بین آمریکا و طالبان خبر داد. headtopics.com

ادامه مطلب: euronews فارسی »

نشت بنزین در یکی از جایگاه‌های سوخت تهران + فیلم و تصاویر- اخبار حوادث - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

رونمایی از گل‌نبشته‌های هخامنشی پس از ۸۴ سال دوری | DW | 01.10.2019بیش از ۱۷۰۰ گل‌نبشته هخامنشی که برای مطالعه و رمزگشایی به مؤسسه شرق‌شناسی دانشگاه شیکاگو آمریکا سپرده شده بودند، به ایران بازگردانده شدند. پژوهشگران کتیبه‌ها را دربردارنده اطلاعات مهمی از تاریخ مکتوب هخامنشیان می‌دانند.

آخرین خبرها از «آدریان دریا»؛ از واکنش پمپئو تا شرکت ردیابی نفتکش‌ها«تانکر ترکرز» با کوت کردن توئیت مایک پمپئو نوشت: «این چیزی نیست که ما گفتیم. ما گفته‌ایم که انتقال نفت هنوز تایید نشده است.» تانکر ترکرز در ادامه از تصمیم خود مبنی بر پایان دادن به پوشش عمومی مسیر آدریان دریا خبر داده است.

کره شمالی با از سر گیری مذاکرات در سطح کاری از روز شنبه آینده موافقت کرده استکره شمالی با از سر گیری مذاکرات در سطح کاری از روز شنبه آینده موافقت کرده است بخش انگلیسی صدای آمریکا - دیپلمات های ارشد کره شمالی به رسانه ها گفته اند که پیونگ یانگ موافقت کرده است گفتگوهای هسته ای با ایالات متحده در سطح کاری روز شنبه از سر گرفته شود.

پیام صلح عملیات «نصر من الله» بازدارندگی دشمن از تجاوز بود/ نگرش عربستان به ابتکار عمل صلح یمن مثبت است/ ادعای امارات برای خروج از یمن جنبه تبلیغاتی دارد/ آمریکا حمله به ما را رهبری می‌کندعضو شورای سیاسی انصارالله یمن تأکید کرد که گزینه ابتکار صلحی رئیس شورای عالی همچنان فعال است و فرصت خوبی برای رژیم آل سعود به شمار می‌رود، اما اگر آنها بخواهند بر نادانی و حماقت خود اصرار کنند و به بمباران مردم یمن ادامه دهند، عملیات کیفی در تمام جبهه‌ها و یگان‌های نظامی کافی است تا دشمن را از کرده خود پشیمان کند.

هفت سوال بی‌پاسخ؛ یک سال پس از قتل جمال خاشقجیبه گزارش واشنگتن پست در حالی که ۱۲ ماه از این حادثه گذشته و فوریت خبر مشمول گذر زمان شده است، هنوز سوالات بدون پاسخ بسیاری دربارۀ این واقعه برجا مانده‌ است. یه سوأل هم ما اضافه کنیم ؛ مواضع اروپا در قبال حقوق بشر عره ای و بن سلمانی چیست؟! حقوق بشر فقط برای فشار برای کشورهای امثال ماست. اگه ما در راستای منافع غرب حرکت کنیم هزاران نفر هم کشته بشه مدیان راحت خفه میشن. حقوق بشر یا برای همه یا برای هیچ کس. روح قاشقچی دیگه ول کرده رفته پی کارش این یورو نیوز و دویچه وله ول کن ماجرا نیستن. یه بار هم راجب این زندانیان سیاسی کشته شده و شکنجه شده در زندان آخوندا مطلب بنویسید که نه امکان دسترسی به دکتر و دوا دارند نه خانوادهاشون حق دیدارشون را.

هر جنگ جدیدی به محو رژیم صهیونیستی از جغرافیای سیاسی عالم می انجامدفرمانده کل سپاه با اشاره به عمق راهبردی مقاومت و انقلاب اسلامی و دست یابی به سرپل های معنوی و اعتقادی در جهان اسلام تاکید کرد: با اوج گیری ظرفیت های بازدارندگی انقلاب اسلامی و کاهش اعتبار تهدید و قدرت آمریکا، رژیم صهیونیستی دیگر تهدید نیست و کوچکترین خطایش آخرین خطای اوست، زیرا هر جنگ جدیدی منجر به محو این رژیم از جغرافیای سیاسی عالم خواهد شد. تو گوه خوری به خودکفایی کامل رسیدیم هیچ داریم تز جهانی هم میدیم گوهخوری سیاسی یک سرزمین برهوت بی آب که اسرائیلی‌ها توانسته‌اند به اوج برسانند، چهل سال پیش هم خمینی جنایتکار، ایران آباد را تصاحب کرد، تمام کارخانه‌ها و زمین‌ها و صنایع کشاورزی و هرچه که با زحمت ساخته شده بود را بزور گرفت و الان؟ ؟؟سپاه بترسد از خشم اسراییل، دست از حمایت داعش شیعی بردارد.