پاکستان: ادعاهای آمریکا و هند همراه با سوء‌نیت است

24/01/1401 04:31:00 ب.ظ

پاکستان: ادعاهای آمریکا و هند همراه با سوء‌نیت است وزارت امور خارجه پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اظهارات اخیر مقامات آمریکایی و هندی درباره اسلام‌ آباد را دارای سوء‌نیت خواند.

وزارت امور خارجه پاکستان اظهارات مقامات آمریکایی و هندی درباره اسلام‌ آباد را دارای سوء‌نیت خواند. - خبرگزاری آناتولی 13.04.2022 اسلام آباد/خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اظهارات اخیر مقامات آمریکایی و هندی درباره اسلام‌ آباد را دارای سوء‌نیت خواند.

در این بیانیه به اظهارات مقامات آمریکا و هند درباره «لزوم ممانعت پاکستان از استفاده از خاک این کشور به منظور انجام حملات تروریستی» واکنش داده شده است.

در بیانیه وزارت خارجه پاکستان در اینباره آمده است: پاکستان طی 20 سال گذشته همواره یکی از شرکای بین المللی در مبارزه با تروریسم بوده است. همچنین در این بیانیه اظهارات مقامات هندی نیز «به تلاش به منظور پنهان کردن تروریسم دولتی در جامو و کشمیر» تعبیر شده است.

پاکستان خواستار واکنش جامعه جهانی نسبت به اقدامات هند در منطقه جامو و کشمیر شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

بحران نمایندگی و سال تلاش برای احیای سیاست| وحید عابدینی - سینا رحیم پور

ایران،‌ در سالی که گذشت، یکی از شدیدترین چالش‌های اجتماعی چند دهه اخیر خود را پشت سر گذاشت. اعتراضات میانه سال ۱۴۰۱ را باید اوج‌گیری وضعیتی دانست که از میانه دهه 90 آغاز شده بود. تا پیش از اعتراضات دی‌ماه ۱۳۹۶، تعارضات کلان سیاسی در جمهوری اسلامی بیشتر بین دو قطب با نمایندگانی از نخبگان سیاسی شکل می‌گرفت؛ در دهه 60 بین چپ و راست، در دوران پس از دوم خرداد بین اصلاح‌طلب و اصولگرا و در ابتدای دهه 90 بین انقلابی و اعتدالی. در آن سال‌ها، بازیگری سیاست‌مداران عمل‌گرا، به‌ویژه اکبر هاشمی‌رفسنجانی، منجر به ایجاد موازنه بین دو جناح سیاسی می‌شد و بدین‌سان گوی قدرت بین جریان‌های سیاسی در رفت‌و‌آمد بود. اما با تحولات میانه دهه 90 در حوزه داخلی و خارجی و درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و افول قدرت جریان میانه،‌ گویی سوت پایان این بازی به صدا در‌آمد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.